Prodajem novčić kneza Lazara

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

mama vera

Zainteresovan član
Poruka
239
Srebrna legura, prečnik 14 mm, težina 0,56g. Ose AV/RV pod ~45 stepeni. U natpisu CONTE .LASARO originalno nedostaje slovo O na kraju imena, a slovo S otkovano kao u ogledalu, po vertikali. Kontakt na pp.
 

Prilozi

  • Lazar  Av.jpg
    Lazar Av.jpg
    37,9 KB · Pregleda: 18
  • Lazar  Rev.jpg
    Lazar Rev.jpg
    33,9 KB · Pregleda: 16
Pisao sam vam preko pp ali niste odgovorili, koliko cenite taj novcic ?

Jovke, ajde da se malo uozbiljimo,a...? Mama Vera je profesionalni kolekcionar a ovo je veoma skup komad za tebe a rekao bih i za ostale (oko 100e (STO EVRA) po mojoj proceni)...Poštujem ja volju da se nešto poseduje ali treba uskladiti ŽELJE i MOGUĆNOSTI pošto je srednjevekovna Srpska numizmatika vrhunac numizmatičkog kolekcionarstva, makar ja mislim tako, i njom se čovek bavi tek kad dostigne zavidan nivo znanja i imanja....

Lep komad, Mama Vera!
Pozdrav svima!
 
ma, druže, znam ja to...ali vidi ovo na Singidunumu...
http://www.singidunum-online.com/shope/index.php?meniID=&category_thirdID=22
ponuda 50 srednjevekovnih novčića Srbije i tu stoje već 2 godine a lepo piše cena...što znači da nam ništa ne znači da znamo koliko je šta već na kom smo stupnju "sakupljanja" tj šta skupljamo...moj put je, prvo 1868 - 1955 ČITAVA serija i sve varjante pa tek onda Srednji vek ili Antika i za sve to ti treba jedno tri, četiri smrtnička života
Kapiraš šta oću da kažem, da ne zagađujemo više temu čoveku...
 
ma, druže, znam ja to...ali vidi ovo na Singidunumu...
http://www.singidunum-online.com/shope/index.php?meniID=&category_thirdID=22
ponuda 50 srednjevekovnih novčića Srbije i tu stoje već 2 godine a lepo piše cena...što znači da nam ništa ne znači da znamo koliko je šta već na kom smo stupnju "sakupljanja" tj šta skupljamo...moj put je, prvo 1868 - 1955 ČITAVA serija i sve varjante pa tek onda Srednji vek ili Antika i za sve to ti treba jedno tri, četiri smrtnička života
Kapiraš šta oću da kažem, da ne zagađujemo više temu čoveku...

:super:
 
Jovkesrbine, tvoju pp nisam primio! Ova varijanta je nalik onoj pod br.11 u katalogu g-na Jovanovića, s tim što tekst LA(obrnuto S)AR počinje od desne noge naviše. Ne smatram da je izuzetna retkost ali podvarijanta jeste. Poslaću ti dodatnu pp. Pozdrav.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top