секс у току поста

i.inch

Zainteresovan član
Poruka
421
здраво свима

Небих да дужим, занимама ме како духовници и свети оци гледају на секс у току дугих постова.

Ако немам редовног секса немогу никако да се концентришем ни на пост, посао, обавезе, породицу. Све ми је онда исчашено

На исповести од свештеника увек добијем формулу немој ако не мораш и томе слично.

Па ме занима укратко мишљење св отаца и искусних духовника о том питању.
 
A teško da ima i onih koji će.... seskualno postiti...Pazi šta napisah ?!
Nemam pojma kako se to uopšte posti u seksualnom smislu...

Naravno da svako ko posti, posti i u seksualnom smislu.

Prekrsis li to, kao da nisi postio.

Али видим да има оних који итекако баратају св Оцима.

Da, oni koji "barataju" bolje ce ti reci, sav moj stav i onih koji su me ucili postu (svestenici, Crkva) izrazen je u ovom iznad.:)
 
здраво свима

Небих да дужим, занимама ме како духовници и свети оци гледају на секс у току дугих постова.

Ако немам редовног секса немогу никако да се концентришем ни на пост, посао, обавезе, породицу. Све ми је онда исчашено

На исповести од свештеника увек добијем формулу немој ако не мораш и томе слично.

Па ме занима укратко мишљење св отаца и искусних духовника о том питању.

Ma samo nemoj vanbrachno :mrgreen:
Sve ostalo mislim da su i Oci odobravali.
Obican covek nije duzan da bude monah i ne treba tako rigidno da shvata pojam posta.
 
Ma samo nemoj vanbrachno :mrgreen:
Sve ostalo mislim da su i Oci odobravali.
Obican covek nije duzan da bude monah i ne treba tako rigidno da shvata pojam posta.

волео бих да тако стоји стање

по логици ствари тако би требало да буде али моје мишење је само моје па ме занима искуство људи са форум по овом питању
 
Ma samo nemoj vanbrachno :mrgreen:
Sve ostalo mislim da su i Oci odobravali.
Obican covek nije duzan da bude monah i ne treba tako rigidno da shvata pojam posta.

размишљам само која је идеја поста ако човек полуди и редовно је напет

Post nije obavezan, vec dobrovoljan. Pa kad ga cinite, cinite ga ili kako treba, ili nemojte.

Uostalom, mozete postiti i nedelju dana u toku nekog (dugog) posta.
 
Post nije obavezan, vec dobrovoljan. Pa kad ga cinite, cinite ga ili kako treba, ili nemojte.

Uostalom, mozete postiti i nedelju dana u toku nekog (dugog) posta.

па то се баш питам, која је поента ако постим КАКО НЕ ТРЕБА

па се питам шта то НЕ ТРЕБА

храна није проблем, остале ствари мање више приде али секс, ту немогу да нађем вентил тако лако
 
Post je prvenstveno uzdrzavanje od LOSIH misli i dela.
Ako je sex u braku, sex sa svojom zenom LOSE delo......onda nek se suzdrava

па и нисис једини који тако мисли, кад је са својом женом - неби требало да се буде ригидан

ту ме мало буне неке дефиниције па бих само да их разјасним
 
па то се баш питам, која је поента ако постим КАКО НЕ ТРЕБА

па се питам шта то НЕ ТРЕБА

храна није проблем, остале ствари мање више приде али секс, ту немогу да нађем вентил тако лако

Pa moras da se suzdrzis, nema drugog nacina ni odgovora, jer to ti je kao 'mrs', kao da pojedes masnu hranu...znaci uzdrzavanje od svih telesnih zelja, pa i takvih.:ok:

A posebna je stvar misli i dela, to je ono zapravo najteze.;)


Мој парох каже да су те црквене законе писали монаси, а њима је лако без секса током поста, кад га ни овако немају!
Он каже да се може сексати за време поста.

To nije tacno. Taj tvoj paroh blage veze nema i treba ga odstraniti iz Crkve.
 
Мој парох каже да су те црквене законе писали монаси, а њима је лако без секса током поста, кад га ни овако немају!
Он каже да се може сексати за време поста.

оћу и ја таквог пароха, а то за монахе има смисла
 
Hoćeš da kažeš da ti kao poludiš kada si bez one ženske stvari i da se bez nje nemožeš nikako koncentrisati ninašta drugo, da si neprestano napet i sexom preopterećen, jednom riječju da ti je sav život besmislen? :think:

па до неке изузетне мере ДА

дође ми неприродно и лудо да апстинирам дуже од недељу дана, неприродно боље речено
 
Uostalom, Biblija kaze nesto "nemojte se jedno drugom uskracivati osim po dogovoru"
Ako dakle to nije dogovor oba supruznika, onda ne vidim razlog zasto bi sex u braku a tokom posta, bio LOSE delo

Sex u braku nije lose delo, naprotiv!

Medjutim, "dogovor" sluzi bas za vreme posta.;):)

значи нема од поста ништа по теби за мене

Pa ako toliko ne mozes da se uzdrzis, po meni ti treba da ides kod lekara da vidis da nisi zavistan od sexa, jel' pazi, ne mozes da me ubedis da nedelju dana bar ne mozes bez toga. To nece biti da je tako...
 
Uostalom, Biblija kaze nesto "nemojte se jedno drugom uskracivati osim po dogovoru"
Ako dakle to nije dogovor oba supruznika, onda ne vidim razlog zasto bi sex u braku a tokom posta, bio LOSE delo

нисам баш поткован неким детаљима па боље да питам

и мени је тако апсолутно логично око договорене апстиненције али да видимо како ствари стоје из више углова
 

Back
Top