Помоћ при шминкању

Fiamma

Iskusan
Poruka
6.964
Овдје износите ваше проблемчиће везано за шминкање, а остатак екипе ће да проба да помогне...

Ево... мени никада није пошло за руком да правилно нанесем руменило, увијек испаднем к'о кловн, па га скинем... :( :besna: Купила сам ону велику четку, али џаба... :( Тако да га због тога и не наносим...
Ако неко зна неки трик, нека напише... :manikir:
 
Ево... мени никада није пошло за руком да правилно нанесем руменило, увијек испаднем к'о кловн, па га скинем... :( :besna: Купила сам ону велику четку, али џаба... :( Тако да га због тога и не наносим...
Ако неко зна неки трик, нека напише... :manikir:


Mozda ce ti ovaj link biti od pomoci
 
Овдје износите ваше проблемчиће везано за шминкање, а остатак екипе ће да проба да помогне...

Ево... мени никада није пошло за руком да правилно нанесем руменило, увијек испаднем к'о кловн, па га скинем... :( :besna: Купила сам ону велику четку, али џаба... :( Тако да га због тога и не наносим...
Ако неко зна неки трик, нека напише... :manikir:

otresi cetku i pazi kakav oblik lica imas.....nekom rumenilo skoro i nije potrebno.......

tema: imam problem sa ruzevima i retko koji mi odgovaraju...ili su previse masni pa sidju ili minisu dovoljno hidratantni....oriflame-ovi mi smrde na uzeglu mast......lorealov hidratantni takodje......
 
pa pazi, ja stavljam rumenilo na sledeci nacin > uvucem obraze kao kad glumis ribu usnama znas, i onda stavim od slepoocnica pa do pola obraza tom linijom ''obraza kao na samrti''.. sad ko je razumeo - svaka cast. :mrgreen:

a ajlajner sam kao mladja stavljala > prvo crnu olovku pa preko nje ajlajner. Onda sam malo porasla pa sam uzela onu ajlajner olovku - ja je zovem flomaster, tako i izgleda pa sam sa njom..... a sad vec - vezbom se sve postize, sada ga stavim lako.... tako da vezbom do savrsenstva! kao i u svemu.

valjda nekom znaci moj post... :rumenko:
 
Ja obozavam da nosim ajlajner, i to crni. Imam jedan iz Avona i aplikator je super, ali sta vredi kad ja ne umem da povucem dobar, brz i ostar potez... Takodje, imam veliki problem sa stavljanjem crvenog ruza (inace volim diskretne sjajeve, ali za decka volim malo neki put da stavim takav karmin, da osvezim imidz). Treca ali ne i poseldnja muka mi je crna senka, zamagljen pogled mi je omiljeni stil sminkanja, ali oduzme mi vise vremena nego kupanje, feniranje, biranje garderobe i obuvanje zajedno!
 
Ajlajner nisam još uvek naučila da stavljam. Jedva izvučem crnom olovkom na gornjem kapku liniju, ako pokvarim, malo izmiksujem sa senkom da ublažim, a donji deo da se lepo iscrta nema šanse kod mene. Rumenilo je jednostavno, uzmeš veću četku, može ona za nanošenje pudera, nikako ona koja dođe u pakovanju sa njim, mnogo je tanka, i povučeš dijagonalno od kraja slepoočnica do polovine obraza. Možda si uzela pretamnu nijansu rumenila, ili ne stavljaš puder, pa zato izgleda tamno na licu. Deborah rosa pesca je odlično rozikasto-breskvasto rumenilo, skoro svima odlično pristaje, a sada je i na popustu, 500 dinara košta :manikir:
 
Rumenilo je jednostavno, uzmeš veću četku, može ona za nanošenje pudera, nikako ona koja dođe u pakovanju sa njim, mnogo je tanka, i povučeš dijagonalno od kraja slepoočnica do polovine obraza. Možda si uzela pretamnu nijansu rumenila, ili ne stavljaš puder, pa zato izgleda tamno na licu.
Ја сам га наносила од образа ка слепоочници, могуће да је до тога било z:(
Мислим да није претамна нијанса...
 
Ја сам га наносила од образа ка слепоочници, могуће да је до тога било z:(
Мислим да није претамна нијанса...


nego meni palo na pamet, ako nemash masnu kozu, mozesh da probash sa kremastim rumenilom
nanosi se prstima, pa mozesh da provalish koliko je dosta chim krenesh da ga razmazujesh, a zna bash da osvezi licez:)
 
Imate li neku provjerenu formulu za šminkanje?
Koliko make-up dnevno koristite, i do koje granice idete u ekstravagantnom šminkanju, za posebne prilike?
Koji make-up koristite?

Postavite i sličice nekih dobrih kombinacija u šminkanju, nešto što vam se posebno sviđa... :)



Ja npr. svakodnevno koristim maskaru,kreon i neki sjaj za usne.
Bez šminke sam kao gola.
Naravno,volim nekad i odmoriti kožu,pa se po nekoliko dana uopšte ne šminkam.

Kreon koristim jer mi on nekako... definiše oči, često kažem da su mi oči bezbojne bez kreona i maskare.

Htjela bih nekad probati i vještačke trepavice. :)


Dakle, pišiteeee... :zskace:
 
jaaaooo, kako kul tema!!!

evo ovako! svaki dan se sminkam, odmah posle umivanja i sredjivanja zuba. ne mnogo, stavim prvo rumenilo, gustom mekom cetkom, pa malom okruglom - sundjerastom stavim senku u boji onoga sto odlucim da cu obuci, zatim kreonom podebljam odgovarajucu liniju preko obrva, onaj deo oka kad se povuce na dole pa unutra (ne znam kako da objasnim) i na kraju maskaru, samo dva tanka sloja. usne "sminkam" labelom.

za izlazak, sve isto alo senka je tamnija, i ponekad kombinujem dve boje senke, maskara u tri deblja sloja.. ne bih probala vestacke trepuske jer sam ovde bas procitala da je neka devojka stavila radi sale pa su joj otpale i proredile se i njene... ja ne bih rizikovala, mada i ne moram, trepavice su mi bas dugacke :)
skroz extra tema :D
 
ne šminkam se baš svakodnevno
ali ni retko
uvek stavim :
korektor na.. nepravilnosti =) i podočnjake
rumenilo
uvijem trepavice i stavim malko maskare
i često stavim malo zlatne senke u unutrašnji ugao oka, to se i ne primeti a oko zablista
sa usnama muku mučim, nekad samo labelo, nekad onaj lorealov nude koji je fantastične boje, al sa tim je problem što šta mu god uradila posle dva sata se nekako zgrumuljičavi i izgleda gadno
kad stavim labelo i olovku za usne izgledam prenašminkano =I ludost.

e da, puder ne koristim uvek
nekad onaj u prahu, a kad se baš sređujem onda tečni, vlažnim sunđerčićem
leti volim da stavim onaj puzzle, mladalački, beli
antibakterijski je i nekako upije znoj
 
julie23.jpg
freshfacekc3.jpg
napoleonperdisnudelook.jpg
32515306138ef12436ceo.jpg
cd5e9202b2393cb4millaha.jpg
juliannemoore.jpg
w020080516390899885594.jpg
freshmakeup.jpg
 

Back
Top