Zapusenje krvnih sudova vrata

Da li je moguce da sadasnji rezultat pokazuje da se zapusenje smanjilo, pre 11 godina je bilo 75% a sada je 60%, ili to ipak nije dobar rezultat, gledano iz drugog ugla itd?:confused:

То је релативна ствар...Ако је неко пре 11 година био релативно стар, садашњи резултат је дефинитивно охрабрујући...Да ли је запушење крвних судова резултат стенозе проузроковане притиском вратних пршљенова или замашћеним крвним судовима? У том случају, поставља се питање, да ли је користио антилипемике?
У сваком случају, на основу твог штурог описа нико не може ништа паметно да ти каже...:)
 
Da se nadovezem mislim da je tema zgodna ..
Naime mene s vremena na vreme hvataju nesnosne vrtoglavice , od koji mi se cela soba vrti i po nekoliko sati.

Dva puta me gledao neurolog, u oba slucaja sve bilo ok.
Krva slika u tim trenucima takodje odlicna.
Nisam dobila neki odgovor zasto se desava al evo desava se opet.

Sugerisano mi je da uradim dopler krvnih sudova vrata i mozga.
Koji to doktor radi ?
Sta se vidi tu ?
Kako se leci zakrcenje krvnih sudova glave ?
Postoji li veza izmedju toga i vrtoglavice ???
 
Lekovi su korisceni a zapusenje je zbog zamascenih krvnih sudova. Osoba sada ima 62 godine. Da li je moguce da se poboljsalo stanje ili je kako analiticar kaze ipak greska?

Ако је користио антилипемике, и придржавао се посније исхране, врло је вероватно да су му лекови помогли.:)
А и пре 10 година су УВ апарати били доста поуздани...И много је важно да лекар уме да "гледа" у екран...
 
Koji to doktor radi ?

Доктор који је специјализовао за снимање колор доплером, односно тумачење тих "снимака", или како би се још то могло назвати

Sta se vidi tu ?

Dopler
Danas se uveliko koristi Dooplerov efekt u ultrasonografiji, pulsni i kontinuirani na sivoj skali ili kao color. Dopler na osnovu ovoga može da meri brzinu kretanja eritrocita, odnosno krvi, kroz krvne sudove i srce.


http://www.antamedica.com/?s=dopler


Kako se leci zakrcenje krvnih sudova glave ?

лековима

Postoji li veza izmedju toga i vrtoglavice ???

постоји веза, колор доплор је индикован за такве појаве као што су вртоглавице и други неуролошки симптоми

http://www.planeta.org.rs/11/3medicina.htm
 
Poslednja izmena:
Za migrenu je karakteristicno nekoliko simptoma : bol u glavi ili u jednoj polovini glave, bolovi se pojacavaju na svetlosti i u buci tako da osoba lezi u krevetu u mracnoj i tihoj prostoriji,ne prolaze na uobicajene analgetike.Bolovi ne moraju da su praceni povracanjem i vrtoglavicom.

Ali zato vrtoglavica i povracanje mogu da ukazuju na neke druge bolesti.

Evo i linka :

http://www.zdrav-zivot.com.hr/index.php?cat=_broj_40_2006____bol_vrtoglavica&nrsp=1
 
Ovako bi ja opisala moje stanje
"Ako se pojavi iznenadan i jak napadaj vrtoglavice sa zanošenjem u stranu oštećenja, praćen mučninom, povraćanjem i strahom, najvjerojatnije je riječ o vestibularnom neuronitisu. Simptomi se pogoršavaju pri promjeni položaja. Osim nesigurnosti, najčešće nema drugih neuroloških ispada."
 
Cekam rezultate krve slike.
Imam kardiologa u sredu.
Neurolozi su me dva x gledali do sad , ba puta bilo ok.
U svakom slucaju cu da odradim i pregled usiju i ociju.
Pa da podvucem crtu.

Onda cu sa svim tim rezultatima najverovatnije kod neurologa opet.
Imate li savet gde je dobro otici , dva puta sam bila privatno i nekako su mi ostali nedoreceni ?

Nemam knjizicu i nije mi frka da platim samo da znam da je doktor ok.
 
Hvala ljudi.

Jel moguce da je to pocetak migrena?
Nemam bolove samo napade vrtoglavice uz povracanje.
Могуће је Мирка.
Мигрена дуго не мора да даје болове и може да се манифестује тако неким неспецифичним тегобама- вртоглавие, мучнине, хетеронимне хемианопсије (или ти губитак периферног видног поља- значи, кад даш право увек видиш и нешто са стране, а код тих људи се скроз вид сузи на ''право'' без да виде било шта са стране- и то потраје дан-два-три и све се врати у нормалу)...па онда крене фаза са главобољама...па главобоље опет нестану на неко дуже или краће време....

Мигрена је слабо испитана, али се на клиници виђају разни облици.

Постоји и новија терапија за исту....мој ти је предлог да узмеш упут за Клинички Центар, за проф. др Мирослава Ковачевића....он ту има амбуланту сваки дан.
 

Back
Top