Sta Albanci misle o svojim vodjama...

Halix

Elita
Poruka
16.206
Pre neki dan slušam prezentaciju jedne Albanke sa Kosova na jednom predavanju o UN-ovim mirovnim misijama i što se tiče Kosova rekla je da je UN uspeo da obezbedi poverenje za sebe među narodom, ali nije uspeo da uradi isto i za političke vođe koji su korumpirani do srži.

Nigde narod nije glup, može samo biti uplašen da digne glas.
 
Pre neki dan slušam prezentaciju jedne Albanke sa Kosova na jednom predavanju o UN-ovim mirovnim misijama i što se tiče Kosova rekla je da je UN uspeo da obezbedi poverenje za sebe među narodom, ali nije uspeo da uradi isto i za političke vođe koji su korumpirani do srži.

Nigde narod nije glup, može samo biti uplašen da digne glas.


Pogotovo na Kosovu....
 
Da, mogu se cuti neka jako objektivna misljenja s njihove strane, samo mislim da Albanci u mnogim slucajevima nece ispoljiti takvo misljenje u prisustvu Srba.

A vidim da se i kod njih ceni Mjaft kao kod nas Otpor. :hahaha:

Na Kosovu ti je sad jad i cemer...pljackaju ih ovi njihovi samo tako...dusu im uzimaju...a to si u pravu da nece da priznaju u prisustvu Srba...ipak je `ponos` u pitanju...
 
Pa, mislim, u tome i jeste fora kad NATO treba da zajase neki region na duze staze.

Samo zakuvas toliko sranje da ljudi ne mogu da se vrate u rikverc ni kad shvate koliko su pogresili.

Imam dosta godina pa se plasim da moje oci nece vidjeti sto ce ih naci jer su trazili pogace preko hljeba.
No trazili pa nek gledaju...
U jedno sam sigurna moj dozivljaj NATO-Dabogda svi pocrkali od reda...samo nasuprot mojim motivima izgovarace i oni.
Narod ima vodju kojeg zasluzi u njihovom slucaju-Skroz tacno...:cool:
 
Pa na Kosovu politicari rade u interesu naroda kao i u Danskoj :)

Isto sr**nje kao i u Srbiji :hahaha

Korupcija, nefunkcionalnost sudstva,kriminal svih mogucih vrsta, nema slobode medija itd.itd..Pitajte jos oko Kosova ono sto znam bez rezervno cu podelicu sa vama :D

Evo pravog coveka da nam da sve potrebne informacije....

A za vreme Slobe niste ni struju placali..i nije vam valjalo...eto vam ga sad
 
Imam dosta godina pa se plasim da moje oci nece vidjeti sto ce ih naci jer su trazili pogace preko hljeba.
No trazili pa nek gledaju...
U jedno sam sigurna moj dozivljaj NATO-Dabogda svi pocrkali od reda...samo nasuprot mojim motivima izgovarace i oni.
Narod ima vodju kojeg zasluzi u njihovom slucaju-Skroz tacno...:cool:

Neka ih sad...neka se krckaju malo...lepo meni rece jedan Albanac koji dolazi ovde u Srbiju,da je mnogo njih vrlo brzo zazalilo za Srbijom...
 
Pa na Kosovu politicari rade u interesu naroda kao i u Danskoj :)

Isto sr**nje kao i u Srbiji :hahaha

Korupcija, nefunkcionalnost sudstva,kriminal svih mogucih vrsta, nema slobode medija itd.itd..Pitajte jos oko Kosova ono sto znam bez rezervno cu podelicu sa vama :D

Nema narocito veze s temom, ali imam malu angdotu vezanu za Kosovo...

Ja sam pre nekih godinu i nesto bio u Mitrovici i pitam ljude gde je menjacnica da promenim evre, a svi me gledaju onako belo... :eek:

Kao, sta ti je sad pa to!? Idi, bre, covece u dragstor, pa zameni! :mrgreen:

Skoknes na trafiku, a tamo piraterija u izlogu...

Mislim, znam da nekome to deluje neorganizovano, mene je podsetilo na 90-te u Srbiji itd. ali mi sve to deluje kao neko normalno stanje stvari u drustvu koje ti ne omogucava bolju alternativu.

90-ih su ljudi svercovali, preprodavali, valjali pirateriju i onda su im rekli da ne moze tako i da se to mora regulisati zakonom ili staviti van zakona da bi drzava pocela da dobija prihode od poreza, da bi tako mogli da napredujemo, razvijamo privredu... sta god.

Kad se je slegla prasina, ispostavilo se je da ljudima nije pruzen neki izlaz, nego je samo zaglibio jos dublje.

90-ih su prodavnice bile prazne, a nije bilo ni para.

Danas su prodavnice kao u Svajcarskoj, a i dalje nema para.

Tako da se je definitivno mnogo toga promenilo, ali ne za narod, niti je ocigledno iko imao namere da nesto menja za taj narod.
 
Imam dosta godina pa se plasim da moje oci nece vidjeti sto ce ih naci jer su trazili pogace preko hljeba.
No trazili pa nek gledaju...
U jedno sam sigurna moj dozivljaj NATO-Dabogda svi pocrkali od reda...samo nasuprot mojim motivima izgovarace i oni.
Narod ima vodju kojeg zasluzi u njihovom slucaju-Skroz tacno...:cool:

I NATO i sve natisticke partije, nezavisno od nacionalne pripadnosti. :super:
 
Nema narocito veze s temom, ali imam malu angdotu vezanu za Kosovo...

Ja sam pre nekih godinu i nesto bio u Mitrovici i pitam ljude gde je menjacnica da promenim evre, a svi me gledaju onako belo... :eek:

Kao, sta ti je sad pa to!? Idi, bre, covece u dragstor, pa zameni! :mrgreen:

Skoknes na trafiku, a tamo piraterija u izlogu...

Mislim, znam da nekome to deluje neorganizovano, mene je podsetilo na 90-te u Srbiji itd. ali mi sve to deluje kao neko normalno stanje stvari u drustvu koje ti ne omogucava bolju alternativu.

90-ih su ljudi svercovali, preprodavali, valjali pirateriju i onda su im rekli da ne moze tako i da se to mora regulisati zakonom ili staviti van zakona da bi drzava pocela da dobija prihode od poreza, da bi tako mogli da napredujemo, razvijamo privredu... sta god.

Kad se je slegla prasina, ispostavilo se je da ljudima nije pruzen neki izlaz, nego je samo zaglibio jos dublje.

90-ih su prodavnice bile prazne, a nije bilo ni para.

Danas su prodavnice kao u Svajcarskoj, a i dalje nema para.

Tako da se je definitivno mnogo toga promenilo, ali ne za narod, niti je ocigledno iko imao namere da nesto menja za taj narod.

Pa vidis,ne postoji teorija da Albanci uspostave svoju vlast severno od Ibra...to se nece desiti nikada.
A sa druge strane ovima gore na severu sad odogovara ovo bezvlasce jer moze da radi ko sta hoce...bio sam pre 2-3 meseca u Zvecanu i Mitrovici i ne mogu cudom da se nacudim...kao da sam pao iz aviona pravo u Keniju...na svakom koraku ima da vidis srpske zastave,a oni dole nemaju nameru da sprovode ni jedan zakon koji propisuje drzava Srbija.
 
Pa vidis,ne postoji teorija da Albanci uspostave svoju vlast severno od Ibra...to se nece desiti nikada.
A sa druge strane ovima gore na severu sad odogovara ovo bezvlasce jer moze da radi ko sta hoce...bio sam pre 2-3 meseca u Zvecanu i Mitrovici i ne mogu cudom da se nacudim...kao da sam pao iz aviona pravo u Keniju...na svakom koraku ima da vidis srpske zastave,a oni dole nemaju nameru da sprovode ni jedan zakon koji propisuje drzava Srbija.

Otkad u Keniji isticu srpske zastave? :mrgreen:
 
A sta je alternativa :D

Necu da ti odgovorim nista...shavtices sam,ako si dovoljno pametan.
Pa koji je ludak poverovao u pricu da ce narod Kosova da zivi bolje kad mu na vlasti budu narko dileri i ljudi cije su ruke do lakata u krvi,sto od tudjeg sto od svog naroda?Ali ako,samo cekam dan kada ce poceti demonstarcije po Kosovu zbog gladi i bede..a taj dan nije daleko.Mada,kad se bolje razmislim,ni to se nece desiti jer su Taci i Haradinaj iskusni i u ubijanju svog naroda.Nista im to nije strano.
 

Back
Top