Brak bez zaljubljivanja

Mickey Fine

Aktivan član
Poruka
1.835
Koliko vas ovde se ozenilo ili udalo, a da mu se partner uopste ne svidja? Nikada vam se nije svidjao/svidjala, nikad niste bili zaljubljeni, pa cak ni na pocetku veze. Dakle uopste vas ne privlaci, jednostavno ste procenili da cete njega ili nju moci trpeti. Jel' se kajete ikad? Da li upraznjavate seks, i kako se naterate na to?
 
Ne znam za brak, ali imam slično iskustvo :
Moja prva ozbiljna veza bila je baš takva. Nije mi se sviđao, niti sam bila zaljubljena, ali eto, htela sam po svaku cenu da budem sa nekim. :( Nije ni on bio zaljubljen u mene, da ne bude zabune.

Šta da kažem? Sa sadašnje tačke gledišta to ne bih preporučila nikome. Sa tadašnje, takva situacija mi je odgovarala. Bila sam strašno usamljena i u tim trenucima mi je odgovaralo da pored sebe imam nekog.

Kad sam malo porasla, shvatila sam da "bilo ko" nije dovoljan.:)
 
Takvih veza i brakova ima mnogo, oduvek sam se pitala kako prevazidju osećaj gadosti i koju to anomaliju imaju u mozgu gde je centar za osećaj? Dali je potreba za lakšim životom toliko jača od potrebe za samopoštovanjem? U takvim odnosima je jedina vodilja, materijalni interes, potreba za krovom nad glavom i prehrana. Mogu to mnogi ali ne može to svako, znači ima još normalnih i sposobnih za samostalan život. Ko za samostalnost nije sposoban nije sposoban ni za život u dvoje, tako da su to brakovi na odredjeno vreme ili pakao dvoje nesrećnika koji lažu i sebe i jedno drugo.
 
Ne znam za brak, ali imam slično iskustvo :
Moja prva ozbiljna veza bila je baš takva. Nije mi se sviđao, niti sam bila zaljubljena, ali eto, htela sam po svaku cenu da budem sa nekim. :( Nije ni on bio zaljubljen u mene, da ne bude zabune.

Šta da kažem? Sa sadašnje tačke gledišta to ne bih preporučila nikome. Sa tadašnje, takva situacija mi je odgovarala. Bila sam strašno usamljena i u tim trenucima mi je odgovaralo da pored sebe imam nekog.

Kad sam malo porasla, shvatila sam da "bilo ko" nije dovoljan.:)

Ovo kao da sam ja pisala ..identicna prica
 
Ne znam za brak, ali imam slično iskustvo :
Moja prva ozbiljna veza bila je baš takva. Nije mi se sviđao, niti sam bila zaljubljena, ali eto, htela sam po svaku cenu da budem sa nekim. :( Nije ni on bio zaljubljen u mene, da ne bude zabune.

Šta da kažem? Sa sadašnje tačke gledišta to ne bih preporučila nikome. Sa tadašnje, takva situacija mi je odgovarala. Bila sam strašno usamljena i u tim trenucima mi je odgovaralo da pored sebe imam nekog.

Kad sam malo porasla, shvatila sam da "bilo ko" nije dovoljan.:)

sve je to...razumljivo sve dok nisi "bilo ko"...
 
Koliko vas ovde se ozenilo ili udalo, a da mu se partner uopste ne svidja? Nikada vam se nije svidjao/svidjala, nikad niste bili zaljubljeni, pa cak ni na pocetku veze. Dakle uopste vas ne privlaci, jednostavno ste procenili da cete njega ili nju moci trpeti. Jel' se kajete ikad? Da li upraznjavate seks, i kako se naterate na to?

to je kao u muslimanskom svetu, gde roditelje odrede ko ce za koga da se uda(ozeni. i niko ne pominje ljubav ni dopadanje, cesto se pre vencanja nisu nikad ni videli.
ne verujem da takvi spojevi neizostavno i iskljucivo treba da budu losi. tu se akcenat baca na druge stvari, pertnerstvo u drugacijem smislu.
i ne mora da znaci ako se neko ovde uzne da to nece biti dobar spoj. tu zaista moze da bude ona neka bazicna odanost izmedju njih, ona koja tinja celog zivot bez da je ikada presla u ljubav. jer ljubav kao takva nije PRESUDNA za uspesnost jedne dugorocne veze, u ovom slucaju braka.
 
Pa čak se ne bih pridržavala samo muslimanskog sveta.
Ne znam da li toga ima kod nas, ali je sigurno bilo i postojalo.
Ako ništa drugo, postojalo je provodadžisanje, i ti ljudi su bili potpuno iskusni i uspevali su da spoje dvoje ljudi veoma često vrlo uspešno.
Što i nije tako bzvz.
JEr ljubav (a pogotovo zaljubljenost) dođu i prođu.
A kad se udaš za nekog pretpostavljam da si ozbiljan povodom tog braka.
I npr. prestaneš da budeš zaljubljen u svog bračnog druga.
I vremenom se malko nagomilavaju sitnice koje smetaju.
I njegov/njen dodir vremenom postanu pomalo neprijatni.
Dobro, ne mora čak ni to.
Samo malo manje prijatni nego ranije.

A brak i dalje traje.
Čak i ljubav.
Savršeno se razumete i odlično funkcionišete kao zajednica.
Deca presrećna i prezadovoljna.
Samo je hemija nestala.

Da li se razvesti?



A da, post mi je uglavnoom usmeren na komentar Sanje08, i 'gadost' i 'anomalije u mozgu'. :neutral:
 
ne mogu da zamislim.....jer ljubav je fantastican pokretac i uvek bih pre usla u brak iz ljubavi nego u brak zato sto sam ubedjena da ce doveka trajati......suvise mi je bitan taj osecaj pripadnosti i privrzenosti obe strane, a to ne moze bez ljubavi i bez sexualne privlacnosti.....ne mislim da to mora da bude ljubav koja rusi planine, to nikako, ali moraju da postoje emocije......
 
Sve zavisi od toga šta čovek hoće i misli da treba da ima.

Gledala sam neke emisije o ugovorenim brakovim kod muslimana gde žene kažu - može on da nađe drugu ženu i da se oženi, ali meni ostaje moja kuća i on nastavlja da me izdržava - što je sa finansijske strane i te kako značajno, pogotovo što te žene ne rade. Sad, ako ti ne smeta da ti muž spava sa drugom i sa njom osniva novu porodicu, samo napred. Mene bi to ubilo u pojam, da je neko sa mnom samo zbog obaveze i odgovornosti, da ne oseća više nikakvu privlačnost ni privrženost. Blago onome kome to ne smeta.

Ima tema na Muškarcima o srpsko-albanskim brakovima i mislim da je to brak bez zaljubljivanja 100%.
 
Koliko vas ovde se ozenilo ili udalo, a da mu se partner uopste ne svidja? Nikada vam se nije svidjao/svidjala, nikad niste bili zaljubljeni, pa cak ni na pocetku veze. Dakle uopste vas ne privlaci, jednostavno ste procenili da cete njega ili nju moci trpeti. Jel' se kajete ikad? Da li upraznjavate seks, i kako se naterate na to?

...prva pomisao koja mi je pala kad sam pročitao naslov je bila - pa zar se u brak ulazi kad se zaljubite...? :eek:

...srečom, uvodni post nije tako smešan...
...što bi nekog morao da trpim, ako nemam neki dobar interes, pre svega materijalni...čitaj sponzoruše i sponzoratori...

...ne spadam u te nesrećnike...
 
ne mogu da zamislim.....jer ljubav je fantastican pokretac i uvek bih pre usla u brak iz ljubavi nego u brak zato sto sam ubedjena da ce doveka trajati......suvise mi je bitan taj osecaj pripadnosti i privrzenosti obe strane, a to ne moze bez ljubavi i bez sexualne privlacnosti.....ne mislim da to mora da bude ljubav koja rusi planine, to nikako, ali moraju da postoje emocije......

Da...:ok:
 
Ovakav brak mene podseća na osnvanje preduzeća. Samo treba odmah na početku da se definiše da li je u pitanju akcinarsko društo (gde zaintersvani manjinski akcionari mogu da ulažu prema svojim mogućnostima i interesovanju) ili društvu sa ograničnom odgovornošću - gde osnivači definišu do kog stepena su voljni da odgovaraju za preuzete obaveze.
Mislim, to je OK ako su sve karte na stolu na samom početku.
 
Koliko vas ovde se ozenilo ili udalo, a da mu se partner uopste ne svidja? Nikada vam se nije svidjao/svidjala, nikad niste bili zaljubljeni, pa cak ni na pocetku veze. Dakle uopste vas ne privlaci, jednostavno ste procenili da cete njega ili nju moci trpeti. Jel' se kajete ikad? Da li upraznjavate seks, i kako se naterate na to?

ne bih se mogla udati za nekog koga koga ne volim...
a kad bih "morala"...pa bila bih na lakim drogama...sve ima svoje granice izdržljivosti
 
ako nije ugovorni brak onda za takvu odluku i korak mora da postoji neki razlog ili interes..
samo tako mogu da razumem kada su osecanja i emocije u pitanju..
ako razmisljamo bez emocija..onda je razumljivo.. jer nista nije za uvek ...
ni veze .ni brakovi ni ljubav..
 
Koliko vas ovde se ozenilo ili udalo, a da mu se partner uopste ne svidja? Nikada vam se nije svidjao/svidjala, nikad niste bili zaljubljeni, pa cak ni na pocetku veze. Dakle uopste vas ne privlaci, jednostavno ste procenili da cete njega ili nju moci trpeti. Jel' se kajete ikad? Da li upraznjavate seks, i kako se naterate na to?
meni je zanimljivije pitanje, mada se svede na isto kao i ovo
kako tj zasto se natjeraju da ostanu uz osobu ljudi koje je prosla partnerska ljubav?

posto vidim da se masovno osudjuje ulazak u brak bez ljubavi,
iz kog se onda ugla opravdava ostajanje u braku i zrtvovanje zarad tog papira jednom kada ljubav ode?

(bilo da je prosla sasvim, bilo da je vremenom mutirala u obicnu prijateljsku, ostalo samo postovanje i uspomene ili ni to... dakle, isto kao u uvodnom postu)
 
...postoje ljudi koji su intimni samo kad su u krevetu ili kad daju oduska uzajamnoj mrznji i besu...ljubav mesaju sa zaljubljenoscu koja je po svojoj prirodi kratkotrajna... onda se razocaraju i traze ljubav sa drugom osobom misleci da ce ta nova ljubav biti drugacija
 
Koliko vas ovde se ozenilo ili udalo, a da mu se partner uopste ne svidja? Nikada vam se nije svidjao/svidjala, nikad niste bili zaljubljeni, pa cak ni na pocetku veze. Dakle uopste vas ne privlaci, jednostavno ste procenili da cete njega ili nju moci trpeti. Jel' se kajete ikad? Da li upraznjavate seks, i kako se naterate na to?

A sta ako kasnije shvatis da ne mozes nikoga da trpis,mislim ne nekog koga ne volis.....to je uvek pakao.........:(
 
Ja sam se udala za muškarca u kog nikad nisam bila zaljubljena, ali mi se sviđao. Imali smo jako dobru komunikaciju, kapirali smo se na klik, umeo je da me nasmeje kao niko do tad, bio je pun razumevanja, davao mi dovoljno prostora, siguran u sebe, uspešan i sposoban da brine o sebi.
Sve u svemu, potencijalno dobar otac i muž.
Vrlo brzo sam ga zavolela jer sam se pored njega osećala udobno, sigurno, opušteno i zaštićeno.
Tako je i dan danas, s tim što smo u međuvremenu dobili i dete, pokazalo se da je i dobar muž i dobar otac i ja ga svakim danom sve više volim...
A što se tiče seksa...pa kod mene važi pravilo - dobar tehničar je zakon! :D
 
Koliko vas ovde se ozenilo ili udalo, a da mu se partner uopste ne svidja? Nikada vam se nije svidjao/svidjala, nikad niste bili zaljubljeni, pa cak ni na pocetku veze. Dakle uopste vas ne privlaci, jednostavno ste procenili da cete njega ili nju moci trpeti. Jel' se kajete ikad? Da li upraznjavate seks, i kako se naterate na to?

To ne bih mogla, mora da mi se sviđa u velikoj meri, ne stražim savršenstvo,
jer ni sama nisam ta, ali moram da osećam ljubav i želju prema njemu, što
jaču to bolje..ali bih se zadovoljila i sa manjom snagom iste sa njegove strane,
jer ovolliko ljubavi teško da neki muškarac može da ima u sebi u smislu
svesnosti o istoj:lol:.
 
Koliko vas ovde se ozenilo ili udalo, a da mu se partner uopste ne svidja? Nikada vam se nije svidjao/svidjala, nikad niste bili zaljubljeni, pa cak ni na pocetku veze. Dakle uopste vas ne privlaci, jednostavno ste procenili da cete njega ili nju moci trpeti. Jel' se kajete ikad? Da li upraznjavate seks, i kako se naterate na to?

Kako si postavio temu pomislila bih kao kada da bi se udala na prvog koji naiđe na ulici:confused:...malo mi je nelogično da se uđe u brak bez ikakve emoitivne motivacije.
Nisam udata ali se nikada ne bih mogla udati za nekoga prema kome ne osećam ništa.
 
Ja sam se udala za muškarca u kog nikad nisam bila zaljubljena, ali mi se sviđao. Imali smo jako dobru komunikaciju, kapirali smo se na klik, umeo je da me nasmeje kao niko do tad, bio je pun razumevanja, davao mi dovoljno prostora, siguran u sebe, uspešan i sposoban da brine o sebi.
Sve u svemu, potencijalno dobar otac i muž.
Vrlo brzo sam ga zavolela jer sam se pored njega osećala udobno, sigurno, opušteno i zaštićeno.
Tako je i dan danas, s tim što smo u međuvremenu dobili i dete, pokazalo se da je i dobar muž i dobar otac i ja ga svakim danom sve više volim...
A što se tiče seksa...pa kod mene važi pravilo - dobar tehničar je zakon! :D

:) divno je sto ga i danas postujes.....zadrzati necije postovanje je jako tesko.....
 

Back
Top