Problem?

clan

Primećen član
Poruka
514
Koliko ukupno vati trosi konfiguracija: m. ploca asus p4p800se, celeron na 2.66ghz, 2 cd rom-a, ram 2x256 na 333mhz, hd, floppy, 64mb nvidia?
Primetio sam da kada procesor radi nesto pocne neko kao zujanje ventilatora (kao da mu nesto smeta da ga dodiruje nesto) ali se ne cuje ventilator iz napajanja nego ventilator koji se nalazi na procesoru. Pa sam pomislio da kada povuce struju procesor da napanje nemoze da isporuci toliko struje. Pa se cuje kao zujanje posto sam procitao slicnu temu na forumu u vezi zujanja ventilatora i napajanja.
I jos nesto primetio sam kada otvorim browser i zatvorim svaki put kada ga otvara zujanje se pojaca u onom momentu dok ga odjednom ne prikaze celog, onda se smanji zujanje. A najvise zuji kada pustim igru f1 challenge i dok vrti onu formulu na pocetku, da nije mozda problem u grafickoj ona je 4x/2x a cini mi se da ova ploca je 8x... ?
Mozda je u pitanju hd jer se cuje nesto slicno kao kod onih starih hd-ova koji su se culi prilikom rada samo dosta tise se cuje, kako da proverim hd ako je to moguce nekako?
Inace napanje je 300w a pise mu max 280w.
Zna li neko zasto se cuje kao zujanje?
 
Zujanje se verovatno cuje zbog toga sto ti je otiso lager na kuleru.Zameni ventilator pa probaj onda.Napajanje koje imas trebalo bi da je dovoljno za sve komponente.Zameni graficku nekim GeForce-om 4 koj je 100% 8x kompatibilan
 
Zujanje procesorskog ventilatora dolazi zbog njegove rotacije (vazduh struji) :wink: Ako posedujes BOX kuler on je mali i vrti se velikim brzinama sto dovodi do zujanja i buke. Kad se procesor koristi on se zagreva, a broj obrtaja na kuleru (procesorskom) povecava i dovodi do zujanja. Ja mislim da napajanje moze da isporuci dovoljno snage, ali ne zaboravi da (citiram rastamanna) "kung fu" napajanja obicno ne mogu da isporuce onoliko snage koliko pise na njima. Prodaj jedan cd-rom i kupi neko brand napajanje (enermax, chiftec, dtk). JNS i ostala sr*nja preskoci :)
Umalo da zaboravim ako ti smeta zujanj zameni rashladni sistem na procesoru :wink:
 
DeXa:
Zujanje se verovatno cuje zbog toga sto ti je otiso lager na kuleru.Zameni ventilator pa probaj onda.Napajanje koje imas trebalo bi da je dovoljno za sve komponente.Zameni graficku nekim GeForce-om 4 koj je 100% 8x kompatibilan
Kako je otiso lager na kuleru kada je sve novo ima nedelju dana kako ga koristim...
Inace on vrti istom brzinom kada pustim pocetak f1 challenge gde se okrece formula zato sto istog momenta kada pocne da obrce tu formulu istog momenta se zacuje zujanje i odmah cim izadjem iz tog menija u igri istog momenta staje zujanje, znaci on i da je podigo brzinu fan-a (a nije zato sto imam fan monitor brzina je ista 2500rpm kao i kada podigne sistem) on ne spusta istog momenta brzinu fan-a nego radi jos neko vreme ubrzano dok ne spusti temperaturu na potreban nivo.
Znaci brzina fan-a je ista kao kada podigne sistem samo kada pocne da prikazuje formulu kako se okrece pocne zujanje i cim izadjem odatle odmah nestaje zujanje a brzina fan-a je ista provereno. :?:
 
Hteo bih da dodam jos nesto ja neigram neku igru ili tu f1 pa da pocne zujanje hocu da kazem evo ovako uplim kompjuter podigne sistem ok, nista se ne cuje sto se tice zujanja, zatim pokrenem f1 igru i posle recimo 15sekundi pojavi se formula kako se okrece na ekranu i istog momenta krene da zuji a ventilator isto radi jer u roku od 5 sekundi ugasim igri i monitor koji belezi brzinu fana ima na njemu record znaci snima pokazuje da ventilator je radio istom brzinom i pre 30 sekundi i 10 i pre 5 sekundi.
 
23.gif
 
FROZEN:
Umalo da zaboravim ako ti smeta zujanj zameni rashladni sistem na procesoru :wink:
Preporucite mi neki dobar rashladni sistem koji nije bucan i odgovara celeronu 2.66ghz i koji moze da potera brzinu i do 5500rpm i kazite mi cenu koliko kosta odprilike a da nije neki mnogo skup :wink:
 
clan:
FROZEN:
Umalo da zaboravim ako ti smeta zujanj zameni rashladni sistem na procesoru :wink:
Preporucite mi neki dobar rashladni sistem koji nije bucan i odgovara celeronu 2.66ghz i koji moze da potera brzinu i do 5500rpm i kazite mi cenu koliko kosta odprilike a da nije neki mnogo skup :wink:
Nije bitno da se vrti velikim brzinama, ali je bitno da ima dobro telo. Otvori oglase i konsultuj se sa serviserom, po pravilima krstarice ne smeju se navoditi konkurentski sajtovi (ja bih ti rado pomogao). :wink:
 
rastamann:
Hahahha...Danas sam overio onaj link za potroshnju i posle par minuta shvatio da mi on nishta ne vredi jer su kod mene sve komponente nasvirane do maximuma... :lol:
E yebi ga, onda kad ti on sve sracuna ti odokativnom metodom sracunaj koliko jos vuku te komponete, pa te dve cifre (opet rucno) saberi i eto rezultata :)
 

Back
Top