Sta je to idealno za vas?

kosta1703

Veoma poznat
Poruka
13.699
Povucen raznim temama , u kojima se na svaki nacin omalovazavaju vlasnici firmi, direktori, sefovi , kao i plate kod privatnika,zeleo sam da vam postavim jedno sasvim jasno, prosto i konstruktivno pitanje:

Koji je to posao koji bi sa zadovoljstvom radili?

Pretpostavite da vasa zarada zavisi direktno od rezultata rada, jasne norme koja odredjuje kako novcane nagrade, tako i kazne za neispunjene poslovne obaveze.
Koji je to posao u kojem mozete najvise da pruzite i koji bi radili?
U koje bi to poslu mogli najvise da doprinesete boljitku i poslovnom prosperitetu kako firme, tako i vas licno?
 
Svaki posao na kojem se poštuju vrednosti čoveka sa zadovoljstvom bih radela.
Do sada sam uglavnom radela kao prodavac i to mi odlično leži,tako da uglavnom tu pružam sjajne rezultate rada.
Dobra ponuda,ljubazan prodavac(zadovoljni radnik) i eto napredka u svačijem interesu.:D
 
Svaki posao na kojem se poštuju vrednosti čoveka sa zadovoljstvom bih radela.
Do sada sam uglavnom radela kao prodavac i to mi odlično leži,tako da uglavnom tu pružam sjajne rezultate rada.
Dobra ponuda,ljubazan prodavac(zadovoljni radnik) i eto napredka u svačijem interesu.:D

Svaki posao koji radis je neka vrsta prodaje...
U nekima prodajes proizvod, u nekima svoje sposobnosti..
Na kakvu prodaju tacno mislis?
Ako je u pitanju neka maloprodaja, onda ti ustvari bezis od svojih mogucih kvaliteta kao i odgovornosti, jer kao prodavac u maloprodaji relativno malo utices na rezultate rada, i time se ustvari zalazes za neki dosadni posao sa limitiranom platom.
Zar mislis da ne mozes vise, i bolje?
 
Daleko od toga da bežim,znam da uvek mogu više:D svojevremeno sam prodavala kozmetiku i preparate na bazi aloje i išlo je super,imala sam brdo članova i brdo prezentacija ali na žalost i to se izjolavilo kada sam novac davala direktoru koji ga nije uplaćivao tamo gde treba pa sam imala brdo problema,tako da sam od toga odustala.
Krenula sam na rad u maloprodaji i za limitiranu platu sam radela kao crnac da bih posle godinu dana ispala višak a ostali su oni koji su bili draži šefu:D
 
Povucen raznim temama , u kojima se na svaki nacin omalovazavaju vlasnici firmi, direktori, sefovi , kao i plate kod privatnika,zeleo sam da vam postavim jedno sasvim jasno, prosto i konstruktivno pitanje:

Koji je to posao koji bi sa zadovoljstvom radili?

Pretpostavite da vasa zarada zavisi direktno od rezultata rada, jasne norme koja odredjuje kako novcane nagrade, tako i kazne za neispunjene poslovne obaveze.
Koji je to posao u kojem mozete najvise da pruzite i koji bi radili?
U koje bi to poslu mogli najvise da doprinesete boljitku i poslovnom prosperitetu kako firme, tako i vas licno?
Радио бих неки посао повезан са занатским способностима, где се у први план ставља квалитет а не квантитет. Спретан сам и вешт са рукама, али нисам нарочито брз, зато што сам прецизан.

Оно што тражим то је само нормалан однос између послодавца и радника. Када треба да се остане дуже, не постављам питања, ту сам док се посао не уради. Али бих зато волео да то послодавац узме у обзир. А не да однос послодавца према раднику зависи искључиво од тога да ли је дошао преко везе. Не тражим велику плату, као директорске стоке којима је 600 евра мала плата па би хтели 700, не тражим да се обогатим као газда, не, само тражим плату са којом могу да живим и да знам да имам посао, а то није посао за 16.500 дин.
 
Радио бих неки посао повезан са занатским способностима, где се у први план ставља квалитет а не квантитет. Спретан сам и вешт са рукама, али нисам нарочито брз, зато што сам прецизан.

Оно што тражим то је само нормалан однос између послодавца и радника. Када треба да се остане дуже, не постављам питања, ту сам док се посао не уради. Али бих зато волео да то послодавац узме у обзир. А не да однос послодавца према раднику зависи искључиво од тога да ли је дошао преко везе. Не тражим велику плату, као директорске стоке којима је 600 евра мала плата па би хтели 700, не тражим да се обогатим као газда, не, само тражим плату са којом могу да живим и да знам да имам посао, а то није посао за 16.500 дин.

I meni se svidja proizvodnja kvalitetnih proizvoda
Mozes da se oprobas u umetnosti........
 
Pa... svašta sam probala da radim, ovo mi se trenutno čini primamljivim i zanimljivim.
Videćemo dokle, pošto sam nemirnog duha.

Radim na održavanju rezervacionog sistema u jednom lancu hotela. Posao skroz neobavezan, poneki dan samo bacim pogled, ne moram ništa ni da pipnem.

Istina...kada se neko razboli, uzme slobodan dan....šutnu me da odradim smenu na recepciji, što i nije neka zabava, ali može se izdržati dva-tri puta mesečno.

Istina...desi se da me premeste na par meseci u sasvim drugi grad, ili čak i državu. Po ugovoru ne smem da odbijem, ali mi je to i zabavno, ubija monotoniju. Jedino ne volim da se pakujem.

Pošto je radno mesto nedefinisano, mogu sebi da napravim dnevnu strategiju kad i šta hoću da radim. Jednostavno kažem da mi je ponestalo diskova, sednem u kola i odem na rivu da se sunčam.
Kada nema gužve, sa radnog mesta koristim njihov ADSL i radim dodatni honorarni posao prevođenja za nekoliko dnevnih novina.

Milina... za sada ...
 
Poslednja izmena:
Koji je to posao koji bi sa zadovoljstvom radili?
?

ocigledno neki fini poslic sa papirima i hemijschicom koji traje 7 sati i koji je na 5 min od kuce , sa platom od 50,60,70,120 iljada i taako ,pauza od po 2-3 sata , mogu i firmina kolica (ne starija od 5 god.) , a da i pun odmor od 30 dana i svi moguci praznici, sponzorisana letovanja po evropi itd....
 
ocigledno neki fini poslic sa papirima i hemijschicom koji traje 7 sati i koji je na 5 min od kuce , sa platom od 50,60,70,120 iljada i taako ,pauza od po 2-3 sata , mogu i firmina kolica (ne starija od 5 god.) , a da i pun odmor od 30 dana i svi moguci praznici, sponzorisana letovanja po evropi itd....

Ja nisam pitao samo to.
Nego si ti citirao samo delic mog pitanja.........
 
pa ja trenutno i jesam ostvario donekle svoj cilj , tj.- dnevni migrant, radim u namenskoj industriji prepodne- drzavna firma ,popodne na imanju tj. plantazi.
mogao sam da ostanem u beogradu ali ne bih ostvario ni deseti deo sto sam uspeo do sad ,i ne bi bio GAZDA.
grad-selo ,takve komplekse nikada nisam imao hvala bogu i zadovoljan sam.
 
Poslednja izmena:
Povucen raznim temama , u kojima se na svaki nacin omalovazavaju vlasnici firmi, direktori, sefovi , kao i plate kod privatnika,zeleo sam da vam postavim jedno sasvim jasno, prosto i konstruktivno pitanje:

Koji je to posao koji bi sa zadovoljstvom radili?

Pretpostavite da vasa zarada zavisi direktno od rezultata rada, jasne norme koja odredjuje kako novcane nagrade, tako i kazne za neispunjene poslovne obaveze.
Koji je to posao u kojem mozete najvise da pruzite i koji bi radili?
U koje bi to poslu mogli najvise da doprinesete boljitku i poslovnom prosperitetu kako firme, tako i vas licno?

Placeni ubica/osvetnik
 
U globalu imam posao koji mi savrseno odgovara. Samo mi ne odgovara drzava u kojoj radim jer mi otima sve i ne radi nista da zastiti moj biznis, stavise, unistava me na sve moguce nacine i jako mi je dosadila ova smrdljiva jadna zemlja i gomila namnozenih parazita iz svih mogucih stranaka...koji naravno nisu sposobni da se dokazu u redovnoj trzisnoj utakmici vec samo porodicnim i stranackim kanalima. Bljak.
Nema ovde buducnosti za normalne i ambiciozne ljude.
 
Naplata je posebna prica na ovim prostorima....Mada, kad bolje razmislis to nije problem samo voog vremena, nego je naplata stalni i cesto jedini problem u poslovanju kod nas.
Ja srecom jos nemam drasticnioh problema oko toga, jer mi placaju racune u roku 15-30 dana, sto je za nase uslove fantasticno.
 

Back
Top