pomazete li zaista?
Prikazujem rezultate 1 do 22 od 22

Tema: pomazete li zaista?

Aktivan član
    Učlanjen
    17.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano pomazete li zaista?

Povremeno dobijam pisma u kome je na najtuzniji moguci nacin opisana sudbina miliona gladne dece sirom sveta kojima treba pomoc u hrani odeci novcu...Kad to procitate ljudski je reagovati i odvojiti koliko ko moze naravno da doprinese da i ta deca osete malo radosti...smatram nisu kriva sto su se rodila...Ko sam ja da odredjujem da li i treba li neka siromasna porodica da ima vise dece ako nije u stanju da ih izvede na put i prehrani. Nisam nikad ni uspela da razjasnim to zasto sirotinja zaista ima puno dece a retki su bogati ljudi koji imaju vise od dva deteta...Pre neki dan gledam na tv kako deca u Bujanovcu nemaju svoju filskulturnu salu kako nemaju ni lopte a setim se mnogih koji se razbacuju pa medju njima i dece iz moje blize familije...to me pogadja naravno i svojim skromnim doprinosom gledam da pomognem koliko toliko a kad vec pisem eto da kazem da moja jako dobra prijateljica, izuzetno dobrog imovnog stanja kaze da takva pisma jednostavno baci...zaboravlja rekla sam joj da joj je dete bilo na smrt bolesno i da su ga ona i muz spasili samo zahvaljujuci dobrim parama a da toliko bolesnih nema sansu....ne znam hoce li se zamisliti a i i svi ostali...Mozda je ipak odgovor u onoj "sit gladnom ne veruje"?

Veoma poznat Ansai ♀ (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

Podrazumevano Re: pomazete li zaista?

ne, ni zaista ni inace.
    "I am anti-life, the beast of judgement, I am the dark at the end of everything, the end of universes, gods, worlds … of everything. And what will you be then, Dreamlord?" - I am hope.

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Pre neki dan gledam na tv kako deca u Bujanovcu nemaju svoju filskulturnu salu kako nemaju ni lopte a setim se mnogih koji se razbacuju pa medju njima i dece iz moje blize familije.
    И моја школа, у центру једног већег града града у Војводини, нема фискултурну салу...али не видим какве то везе има са нечијим личним сиромаштвом или ''разбацивањем''....

Ističe se tetka971 (avatar)
    Učlanjen
    18.08.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    574

Pomazem konkretnim ljudima, gde sam sigurna da im zaista treba i da ce to stici do onoga kome je potrebno. Uvek pitam sta im treba i na to dodam ono sto mislim da ce ih obradovati. Ne pomazem redovno. Kad primetim da treba, reagujem.

Aktivan član
    Učlanjen
    28.11.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ariela Pogledaj poruku
    Povremeno dobijam pisma u kome je na najtuzniji moguci nacin opisana sudbina miliona gladne dece sirom sveta kojima treba pomoc u hrani odeci novcu...Kad to procitate ljudski je reagovati i odvojiti koliko ko moze naravno da doprinese da i ta deca osete malo radosti...smatram nisu kriva sto su se rodila...Ko sam ja da odredjujem da li i treba li neka siromasna porodica da ima vise dece ako nije u stanju da ih izvede na put i prehrani. Nisam nikad ni uspela da razjasnim to zasto sirotinja zaista ima puno dece a retki su bogati ljudi koji imaju vise od dva deteta...Pre neki dan gledam na tv kako deca u Bujanovcu nemaju svoju filskulturnu salu kako nemaju ni lopte a setim se mnogih koji se razbacuju pa medju njima i dece iz moje blize familije...to me pogadja naravno i svojim skromnim doprinosom gledam da pomognem koliko toliko a kad vec pisem eto da kazem da moja jako dobra prijateljica, izuzetno dobrog imovnog stanja kaze da takva pisma jednostavno baci...zaboravlja rekla sam joj da joj je dete bilo na smrt bolesno i da su ga ona i muz spasili samo zahvaljujuci dobrim parama a da toliko bolesnih nema sansu....ne znam hoce li se zamisliti a i i svi ostali...Mozda je ipak odgovor u onoj "sit gladnom ne veruje"?

jel mi to treba da damo koji dinar za osn, školu u bujanovcu?
    koji je žiro račun?

Aktivan član
    Učlanjen
    17.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    63

Citat Original postavio nesavesna Pogledaj poruku
    jel mi to treba da damo koji dinar za osn, školu u bujanovcu?
    koji je žiro račun?
    odlicno kad si se vec uclanila daj koji dinar naravno...bilo bi lepo da se u Srbiji sprovede akcija po ugledu na druge zemlje i pomognu siromasni... pokazite volju a ziro racuni se mogu lako naci....

Elita smaki* (avatar)
    Učlanjen
    07.05.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    225

Rado bih pomogla koliko kogu kad bih znala da taj novac ide stvarno onome kome je potreban, a ne ko zna gde
    I jare i pare.

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

odlicno kad si se vec uclanila daj koji dinar naravno...bilo bi lepo da se u Srbiji sprovede akcija po ugledu na druge zemlje i pomognu siromasni... pokazite volju a ziro racuni se mogu lako naci....
    Бројне такве акције по Србији одавно постоје.

Veoma poznat >Annabel Lee< (avatar)
    Učlanjen
    01.03.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    157

Pomazem... Cesto... I ljudima koje licno poznajem i raznim humanitarnim organizacijama... Hvala Bogu, u mogucnosti sam, pa sto da ne...
    Ali mi sad bezveze da pricam o tome..
    Čudno je kako je malo potrebno da budemo srećni, i još čudnije kako često nam baš to malo nedostaje!

Aktivan član
    Učlanjen
    28.11.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Tijana.85.Bg Pogledaj poruku
    Pomazem... Cesto... I ljudima koje licno poznajem i raznim humanitarnim organizacijama... Hvala Bogu, u mogucnosti sam, pa sto da ne...
    Ali mi sad bezveze da pricam o tome..
    onda i ne spominji

Veoma poznat >Annabel Lee< (avatar)
    Učlanjen
    01.03.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    157

Citat Original postavio nesavesna Pogledaj poruku
    onda i ne spominji
    Vec spomenula... Samo sam lepo odgovorila na temu, a inace ne volim da se "hvalim" time...
    Čudno je kako je malo potrebno da budemo srećni, i još čudnije kako često nam baš to malo nedostaje!

Iskusan Padre (avatar)
    Učlanjen
    15.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    148

Pomazem ali samo licno - kada znam kome ide pomoc. Na razne TV i novinske pozive ne pomazem.

Stara legenda Affro* (avatar)
    Učlanjen
    10.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3905

..nekad kad su bila neka srećnija vremena, kad god sam mogla pomogla sam,
    sada nije tako...ali ni situacija nije ista....na žalost, ali i dan danas mi je puno
    srce..znam da sam uradila pravu stvar....možda opet jednog dana..ko to zna...
    Nikad vise ne planiram. Ja samo zivim svoj zivot. Ponekad kako zelim, ponekad kako moram. (Ivo Andric)

Veoma poznat mmicica (avatar)
    Učlanjen
    08.06.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    29
    Reputaciona moć
    157

Mislim da bi spisak bio poduzi

Stara legenda Affro* (avatar)
    Učlanjen
    10.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3905

Citat Original postavio mmicica Pogledaj poruku
    Mislim da bi spisak bio poduzi
    ...na žalist da...
    Nikad vise ne planiram. Ja samo zivim svoj zivot. Ponekad kako zelim, ponekad kako moram. (Ivo Andric)

Aktivan član Jovanca Micic (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Citat Original postavio tetka971 Pogledaj poruku
    Pomazem konkretnim ljudima, gde sam sigurna da im zaista treba i da ce to stici do onoga kome je potrebno. Uvek pitam sta im treba i na to dodam ono sto mislim da ce ih obradovati. Ne pomazem redovno. Kad primetim da treba, reagujem.
    Isto. Direktna pomoć ljudima kojima je potrebna.
    Uvek kada se nađeš na strani većine vreme je da zastaneš i razmisliš.

Veoma poznat Jennifer Jennin (avatar)
    Učlanjen
    28.01.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    366

ne trebamo ići daleko...pogledaj ovo
    https://www.youtube.com/results?search_type=search_playlists&search_query=kosovo+sam0+hleba+i+slobode&uni=1

šta ćemo učiniti? Mi, odavde sa foruma?

hoće da zatvore kuhinju koja hrani 300 ljudi...mi lijepo kuckamo...
    Carpe diem

Buduća legenda Torrente Bgd (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

Tamo siptari??? Sta ce im lopta kad ce i ovako gudru da svercuju. A gde si to gledala jadnu decu iz Bujanovca?? Na nekoj austrijskoj TV??? Jel kazu da zli Srbi terorisu siptarsku decu tako sto ne zele da im izgrade fiskulturnu salu pa nece moci da se lepo fizicki razviju
    Poslednji put ažurirao/la Torrente Bgd : 30.11.2009. u 12:29
    Daleko ti lepa kuca ahaahhahah

Buduća legenda Torrente Bgd (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

U Srbiji su svi siromasni osim tajkuna i politicara a njih boli ona stvar za siromasne.
    Poslednji put ažurirao/la Torrente Bgd : 30.11.2009. u 00:52
    Daleko ti lepa kuca ahaahhahah

Aktivan član nalence (avatar)
    Učlanjen
    08.02.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    172

Citat Original postavio Torrente Bgd Pogledaj poruku
    U Srbiji su svi siromasni osim tajkuna i politicara a njih boli ona stvar za siromasne.
    Upravo tako, ko ce kome pomosti od nas smrtnika kada i mi jedva sastavljamo kraj sa krajem.
    A inace te humanitarne akcije ima koliko god hoces, te za Avalski toranj, te sada za Vozdovac, da ne nabrajam, naravno nisam dala ni cvonjka kada cujem nesto za neki mali gradic e tu cu biti prva pa makara zanji dinar izvadila iz dzepa.Jer uzasno me nervira sto male gradove niko i ne pominje vec samo Beograd i naravno sa Kosova, grdne pare odose tamo a gde su zaista te pare otisle e to ne znam, pa kako onda i da dam.
    Ako cemo tako napravimo onda humanitarnu akciju za sve male gradove sirom Srbije i Vojvodine .

Buduća legenda ludopileglodjekosku (avatar)
    Učlanjen
    23.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2394

Danas si srećan ako možeš pomoći prijatelju, siromašnom rođaku, komšiji.....Ti si bogat čovek. Ne treba gledati previše u daljinu, osvrni se oko sebe. Zašto bi hranio gladno dete Afrike, kad u susednoj ulici ili stanu neko sigurno gladuje. Pronađi ga i pomozi mu. Pusti pisma, apele za pomoć, one što kamče neki dinar od vrata do vrata. Pomozi prvo onima u tvojoj neposrednoj okolini. A takvih ima ko zna koliko. Ako bi svako od "bolje stojećih" kupovao knjige, hranio, obuvao, oblačio, brinuo o jednom siromašnom detetu, pomogao mu da završi školu ili se zaposli, znate koliko bi se smanjio broj gladne dece u ovoj zemlji? Bar duplo....ako ne i više....
    Eno je veverica! Vataj je da joj uzmemo kremić!

Veoma poznat Pussycat (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    480

Ti za koje mi čujemo na tv ili vidimo u novinama su već obavili pola posla. Znate li koliko je onih koje je sramota da traže tuđu pomoć, ili nisu u mogućnosti da stignu do medija?

Danas ceo dan razbijam glavu - štrajk radnika DES-a (državna firma koja uglavnom zapošljava invalidna lica) koji 14 meseci nisu primili platu!!!!! Izvinite za offtopic ali ovo u meni budi takav bes... i to iz čiste bespomoćnosti...

Slične teme

1. Jedno zaista, zaista, zaista, muško pitanje...
    Autor Dlakava_Strvina u forumu Muškarci
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 02.06.2013., 13:07
  2. LEPO SMO VAS MOLILI DA NAM NE POMAZETE
    Autor IDI_DADA_AMIN u forumu Politika
    Odgovora: 134
    Poslednja poruka: 07.12.2007., 22:46
  3. Jel im pomazete u fizickim poslovima?
    Autor Liv Tyler u forumu Žene
    Odgovora: 96
    Poslednja poruka: 03.09.2007., 19:26
  4. Nije mi zaista jasno ali zaista
    Autor Bg8333 u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 08.10.2006., 22:37

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku