Kovanice za razmjenu

Ajme Mande, sta si ti sve tu postavila.
Ali tu nema nista staro, a ja skupljam stari novac.
Ima li nesto sto trazis, sta skupljas od novcica, starih ili novih?
Samo mi nemoj rijet da skupljas Jure.;)
I ja ih skuplajm, ali kad ih nakupim ja ih zamenim za neke druge novcice, stare naravno. Rekose mi neki ljudi da se to zove trgovina.
 
Starih nemam, to je sve šta imam
Izvini za malopredjasnji post, malo sam se salio.
Dobro nam dosla na forum 'Numizmatika". Sto nas je vise vise cemo i nauciti i znati.
Pojasni mi molim te. Ti imas novcice cije si slike postavila i dajes ih u zamenu, za sta?
Da li je to sve sto imas od novcica, ili su ti ti dupli pa bi ih menjala?
Ako imas i vise novcica koje nebi menjala, postavi slikie i reci imam ove novcice, to je moja kolekcija, njih nebih menjala, a ove sto sam prve postavila su mi dupli ili me ne interesuju i njih bih menjala.
Ako pogledas teme na ovom forumu mnogi numizmaticari postave slike svojih novcica da nam pokazu sta imaju, da se malo pohvale. Kakva je svrha skupljati bilo sta ako se neces malo i pohvaliti kolegama koji imaju isti hobi. Neke od nji takav pristup stimulise da i oni nabave nesto sto ti imas, a oni nemaju. Na kraju krajeva i to je uz mnoge druge razlog postojanja ovakvih foruma.
 
Ovi koji su u albumu su dupli i ja bi se mijenjala. Svoju kolekciju mogu fotkat kad uvatim vrimena pa cu je stavit. Najviše me zanim Afrika i Azija, ali može razmjena i za ostale kovanice. Album je tu da pogledate pa se javite ako vas šta zanima i ponudite svoje duple :-)
 

Back
Top