DOJENJE

BElKO

Početnik
Poruka
4
Dragoi moji.
Imam jedno pitanje koje me danima muci. U laktaciji sam vec 4 godine. Imam cerkicu koja jos uvek sisa. Ne predstavlja mi nikakav problem. Misli me danima obuzimaju da uzmem jedno dete iz hraniteljske porodice. Pitam vas, da li iko zna da li je moguce dojiti tudje dete, i koliko ce se moje telo adaptirati na nutritivne potrebe dateta , ako je ono od 3 meseca ili manje ,...
I jos jedno pitanje :- koliko je zdravo za moj organizam da budem toliko dugo u laktaciji?
Hvala unapred.
 
дете од 4 год сиса:eek:
додуше и последњи кинески цар сисао 7 год и то не своју мајку него дојиљу.....
значи питам те јел твоја ћерка коју дојиш има 4 год?:eek:
 
Dragoi moji.
Imam jedno pitanje koje me danima muci. U laktaciji sam vec 4 godine. Imam cerkicu koja jos uvek sisa. Ne predstavlja mi nikakav problem. Misli me danima obuzimaju da uzmem jedno dete iz hraniteljske porodice. Pitam vas, da li iko zna da li je moguce dojiti tudje dete, i koliko ce se moje telo adaptirati na nutritivne potrebe dateta , ako je ono od 3 meseca ili manje ,...
I jos jedno pitanje :- koliko je zdravo za moj organizam da budem toliko dugo u laktaciji?
Hvala unapred.

За твој организам? :eek:
Па, није добро за дете!
Какво дојење до 4 године?
Е, свашта ћу прочитати...
 
Dragoi moji.
Imam jedno pitanje koje me danima muci. U laktaciji sam vec 4 godine. Imam cerkicu koja jos uvek sisa. Ne predstavlja mi nikakav problem. Misli me danima obuzimaju da uzmem jedno dete iz hraniteljske porodice. Pitam vas, da li iko zna da li je moguce dojiti tudje dete, i koliko ce se moje telo adaptirati na nutritivne potrebe dateta , ako je ono od 3 meseca ili manje ,...
I jos jedno pitanje :- koliko je zdravo za moj organizam da budem toliko dugo u laktaciji?
Hvala unapred.

alooooo....skini dete sa sise.
 
Ма, знам ја за случај кад је једна дојила сина до пете године, а престала за казну , јер га уватила да пуши и шупи! :rtfm: :zcepanje:
Јоој, нећу више ништа рећи на овој теми једно време... :sad2:
 
Mozda je zena u laktaciji toliko dugo jer je imala vise trudnoca zaredom, a poslednje dete joj jos uvek sisa.

Ајој, свакако није оправдање!
Деца су пре сисала јер жене нису имале времена да им спремају храну, то је било најјефтиније, али није добро за психички развој детета. Чак је јааако лоше...
 
Dragoi moji.
Imam jedno pitanje koje me danima muci. U laktaciji sam vec 4 godine. Imam cerkicu koja jos uvek sisa. Ne predstavlja mi nikakav problem. Misli me danima obuzimaju da uzmem jedno dete iz hraniteljske porodice. Pitam vas, da li iko zna da li je moguce dojiti tudje dete, i koliko ce se moje telo adaptirati na nutritivne potrebe dateta , ako je ono od 3 meseca ili manje ,...
I jos jedno pitanje :- koliko je zdravo za moj organizam da budem toliko dugo u laktaciji?
Hvala unapred.

..nemam pojma koliko je zdravo za tebe..verovatno ne bash..
..ali znam zasigurno da nema shanse da se "adaptirash na nutritivne potrebe" bebe od tri meseca..
..osim ako imash bebu od tri meseca.. :)
..za dojilje su u stara vremena uzimane uvek zene koje imaju svoje dete uzrasta
onog koje treba dojiti..
 
Ма, знам ја за случај кад је једна дојила сина до пете године, а престала за казну , јер га уватила да пуши и шупи! :rtfm: :zcepanje:
Јоој, нећу више ништа рећи на овој теми једно време... :sad2:
aaaaaaaaaaahahahahahhahahaah, ma daj reci mi da nisi ozbiljna :eek: koji je ovo crnjak :D
 
Ајој, свакако није оправдање!
Деца су пре сисала јер жене нису имале времена да им спремају храну, то је било најјефтиније, али није добро за психички развој детета. Чак је јааако лоше...

Vanda, mozda nisi razumela sta hocu da kazem. Mozda su joj sva deca sisala do najvise godinu dana, ali ima vise dece. Mozda joj je i ovo poslednje dete trenutno mladje od godinu dana. Uostalom, nemam pojma, ne razumem se u pitanja laktacije.:neutral:
 
Vanda, mozda nisi razumela sta hocu da kazem. Mozda su joj sva deca sisala do najvise godinu dana, ali ima vise dece. Mozda joj je i ovo poslednje dete trenutno mladje od godinu dana. Uostalom, nemam pojma, ne razumem se u pitanja laktacije.:neutral:

Аха, сори, а ја се изненадила одакле сад ти причаш тако. :sad2:
Ни ја се не разумем у лактацију, али не може за дете бити добро да сиса 4 године.

А можда си у праву, постављачица није ту да појасни, а ја стигла већ да је нападнем. :confused:
 
aaaaaaaaaaahahahahahhahahaah, ma daj reci mi da nisi ozbiljna :eek: koji je ovo crnjak :D

Наравно да сам озбиљна, ја никад не причам неистину! :rtfm: :zag:
Али, да је црњак, јесте, и наравно да је прича невероватна!
Ишао у вртћ, па из вртића дође код маме на посао, и виче:,,Мама, дај да сисам!''
Онда он седне на шамлицу поред ње и сиса, а људи који су са њом радили гледају и чуде се.
Она се правдала речима:,,Што ћу, кад дијете тражи?'' :zcepanje:
И онда га ухватила како пуши пикавце у шупи и укинула му сису! :rotf:
 
Poslednja izmena:
Za vreme ratova, prvog i drugog svetskog, naše žene su tako dugo dojile decu, do četvrte, pete godine, ali zato što je bio rat, nije bilo hrane...
Ne mislim da će ište fizički da fali ni njoj ni detetu, ali psihički, za mentalni razvoj deteta???
malo friki...:eek:
 
Sad si me podsetila...u agitkama koje su koristile patronazne sestre dok je moja mama radila, pise da svaka zena, pa i zena kojoj je okoncana laktacija, moze da je ponovo uspostavi ukoliko dodje do takvih stanja, ratno stanje, nemastina ili bilo koje vanredno stanje i sl. To se radi nekim ispumpavanjima i masazama koje su starije zene znale, a sada ih znaju medicinske sestre.
Ovo sam napisala da bi se eventualno uputile u to zene koje kubure sa mlekom a zelele bi da duzhe doje dete (naravno ne predugo). Njima je potrebna mala pomoc dobre patronazne sestre da ponovo uspostave laktaciju.
 
Dragoi moji.
Imam jedno pitanje koje me danima muci. U laktaciji sam vec 4 godine. Imam cerkicu koja jos uvek sisa. Ne predstavlja mi nikakav problem. Misli me danima obuzimaju da uzmem jedno dete iz hraniteljske porodice. Pitam vas, da li iko zna da li je moguce dojiti tudje dete, i koliko ce se moje telo adaptirati na nutritivne potrebe dateta , ako je ono od 3 meseca ili manje ,...
I jos jedno pitanje :- koliko je zdravo za moj organizam da budem toliko dugo u laktaciji?
Hvala unapred.

Ma ovo se neko sali 100%!
Ne verujem da neko ko je dovoljno obrazovan da razmislja o nutritivnim potrebama deteta doji svoje dete 4 godine u 21.veku.
 
Dragoi moji.
Imam jedno pitanje koje me danima muci. U laktaciji sam vec 4 godine. Imam cerkicu koja jos uvek sisa. Ne predstavlja mi nikakav problem. Misli me danima obuzimaju da uzmem jedno dete iz hraniteljske porodice. Pitam vas, da li iko zna da li je moguce dojiti tudje dete, i koliko ce se moje telo adaptirati na nutritivne potrebe dateta , ako je ono od 3 meseca ili manje ,...
I jos jedno pitanje :- koliko je zdravo za moj organizam da budem toliko dugo u laktaciji?
Hvala unapred.

Slusaj me,nema nikakve koristi detetu da sisa vise od devet meseci,a tebi moze samo razvuci sise do pupka,ne vidim zasto to radis sebi?
Pitaj u savetovalistu,isto ce ti reci.Prekidaj dojenje!!!
 
Dragoi moji.
Imam jedno pitanje koje me danima muci. U laktaciji sam vec 4 godine. Imam cerkicu koja jos uvek sisa. Ne predstavlja mi nikakav problem. Misli me danima obuzimaju da uzmem jedno dete iz hraniteljske porodice. Pitam vas, da li iko zna da li je moguce dojiti tudje dete, i koliko ce se moje telo adaptirati na nutritivne potrebe dateta , ako je ono od 3 meseca ili manje ,...
I jos jedno pitanje :- koliko je zdravo za moj organizam da budem toliko dugo u laktaciji?
Hvala unapred.

Molila boh sve mame koje su raspolozene ,da mi daju misljenje o ovoj izjavi preuzetoj sa jednog drugog foruma.Unapred se zahvaljujem.

wiseslavva wrote:

wiseslawa neprestano doji od avgusta 2003. kada je rodila najstariju ćerku. Kada joj se 2007 rodila mlađa sestra sisale su neko vreme zajedno, a onda se starija odjavila. Ali je ove godine došla najmlađa pa su sad dve mlađe na sisi. Iako srednja polako odustaje, doji svatki drugi, treći dan po malo.

I šta ćemo sad sa tim informacijama? U koju me kategoriju one svrstavaju? Jesam li ja bolja mama od ovih žena gore? Pobogu, naravno da nisam. Ja nisam imala ama beš ni jedan ozbiljniji problem sa dojenjem. Osim noćnog buđenja nisam se baš mnogo namučila. A posle nekog vremena sam došla u zen fazu da se ni ne budim noću. Dete se probudi, posisa, i još mi spusti bluzu posle toga :D


Samo još da napomenem, pošto ispadoh alien. Dojila sam u trudnoći, dojila sam i dojim dvoje dece istovremeno. I naravno da su to tokom trudnoće znali i moj ginekolog i dečiji pedijatar (dojenje u trudnoći se ne preporučuje ako postoji šansa od prevremenog porođaja).

Jedva nadjoh ovo....huuu...:rtfm:
 
Ја не разумем - која је поента тако дугог дојења ако дете већ увелико једе све? Шта дете добија тиме....осим шансе за патолошку везаност за мајку и оралну фиксацију? :confused:
Шта мајка има од тога....осим што губи калцијум?
Чему то уопште служи?
 
Postoji tzv. produzeno dojenje- posle navrsene prve godine. Do kad- ne znam. SZO a i proizvodjaci decije hrane preporucuju dojenje do navrsene druge godine. Meni je pedijatar rekla da je ona svoju decu dojila do 2,5 godine, a da ono sto dete od toga ima je da je i dalje, sto se tice mleka, bolje da pije majcino nego kravlje. Podrazumeva se da jede sve ostalo. Debatu o kravljem, adaptiranom i majcinom mleku necu da zapodevam, puno se o tome pisalo na drugim temama.
Sto se psiholoske patologije tice- neka komentarisu strucni, vec sam jednom pozvala jednu postavljacicu citirane teme koja je medicinski radnik, koliko sam shvatila, ali ne znam kog usmerenja da o tome kaze strucno misljenje, al ga nisam nasla.
Hocu da kazem da nisam nigde procitala da dojenje dovodi do patoloskog vezivanja, a da bi trebalo da dovede do osecaja prisnosti i bliskosti koje ce doprineti razvezivanju.
Moja prijateljica koja je psiholog je dojila do 2 godine i 4 meseca.
Na kraju ce svako odluciti po svom nahodjenju, ali strucna misljenja na ove teme se nesto na forumu retko cuju.
 
Ја не разумем - која је поента тако дугог дојења ако дете већ увелико једе све? Шта дете добија тиме....осим шансе за патолошку везаност за мајку и оралну фиксацију? :confused:
Шта мајка има од тога....осим што губи калцијум?
Чему то уопште служи?

Odakle ti to za oralnu fiksaciju?
A kakav je stav onda za decu koja do ko zna koliko godina sisaju prst ili nece da se odreknu cucle, jel to bolja varijanta ako sa cetiri godine nosi dudu u zubima u odnosu na to da cetiri godine sisa, ili to nije oralna fiksacija ili...?
 

Back
Top