Pet stvari koje ne postoje

Borac i Oddly, bravo! :)

@malamargo: Mi kažemo da ne postoje, i jedva čekamo da nam neko dokaže suprotno.
@Oddly: Moderator postaješ tako što te izaberu, ili ako si na forumu praktično od kad postoji, kao recimo moja malenkost.

Uzgred, ne postoji ni
- pouzdan detektor laži
- lečenje magnetima (bazirano na bilo čemu osim čistom placebu)
- levitacija (čoveka, posredstvom njega samog)
- aura
- pogađanje bilo čega relevantnog na bazi a) numerologije, b) horoskopa, c) gledanja u pasulj d) tarota e) viska f) taloga kafe ili čaja
 
To vi mislite da ne postoji...
2096.gif
 
Najpametniji covek postoji... Ne postoji covek koji sve zna, ali jedan od svih je najpametniji...

Рекао бих да најпаметнији не постоји из простог разлога што је сваки човек, био више или мање паметан, бар у једно доба дана или рецимо недеље глуп и ако не за све онда бар за неки одређени проблем, ситуацију или чак став.
Неко је паметан за играње шаха, неко за писање романа, неко за беседништво (док о шаху нпр. нема појма), а тај најпаметнији човек би морао да има све то заједно и то у константном трајању.
Памет је превише комплексна и сваки човек може да поседује само неколико њених делова.
 
Рекао бих да најпаметнији не постоји из простог разлога што је сваки човек, био више или мање паметан, бар у једно доба дана или рецимо недеље глуп и ако не за све онда бар за неки одређени проблем, ситуацију или чак став.
Неко је паметан за играње шаха, неко за писање романа, неко за беседништво (док о шаху нпр. нема појма), а тај најпаметнији човек би морао да има све то заједно и то у константном трајању.
Памет је превише комплексна и сваки човек може да поседује само неколико њених делова.

Da, ali onaj "jedan" koji je najbolji iz najvise tih delova je najpametniji... Ja sam i rekao da ne postoji covek koji zna sve, ali kad bi testirao ljudi iz svih tih delova (ma koliko da ih ima) jedan bi bio najpametniji...
 
Nemoguće je utvrditi ko je "najpametniji". Neko je pametan za fiziku, neko za praktično rešavanje problema, neko je pametan kad treba da smisli neku prevaru, dakle, nemoguće je reći ko je najpametniji. Kao što je nemoguće reći ko je najlepši - jer lepota leži u očima posmatrača, i ono što je nekom mnogo lepo, drugom ne mora da bude.

Ja sam ovde više ciljao na one "okultne" stvari za koje ljudi nekad greškom misle da postoje, a one zapravo uopšte ne postoje.
 
Na osnovu toga što niko do sada nije pouzdano dokazao da postoje. (ne računajući amaterske pokušaje sa retuširanim fotkama, anegdotnim dokazima i slično) Ako oni ipak negde na drugom kraju Univerzuma i postoje, a sa nama nemaju nikakvu interakciju - opet možemo pretpostaviti da ne postoje. (baš zato što su nama nesaznatni)
 
Na osnovu toga što niko do sada nije pouzdano dokazao da postoje. (ne računajući amaterske pokušaje sa retuširanim fotkama, anegdotnim dokazima i slično) Ako oni ipak negde na drugom kraju Univerzuma i postoje, a sa nama nemaju nikakvu interakciju - opet možemo pretpostaviti da ne postoje. (baš zato što su nama nesaznatni)

:rotf: :rotf: :rotf:

tebi kad bi sleteo na teme ne bi verovao :lol:
 

Back
Top