Dinamika radova

Error

Veoma poznat
Poruka
10.382
Jeste li brzi ili spori u spremanju jela? Namerno ne pišem u ženskom rodu jer znam da ima i muškaraca specijalista za kuhinju i kuhinjske čarolije. :)
Npr., koja jela spremate "zatvorenih očiju"... za čas, a s kojim jelima se to spremanje otegne?

Moja tetka je domaćica skoro ceo život... domaćica po zanimanju... što bi se reklo, odlično kuva, ali je spora do zla boga.
Često me zove da joj pomognem kad je neko veće spremanje u pitanju jer ja skoro sve brzo spremam, ali zato i najčešće zabrljam kod onih jela koja zahtevaju krčkanje na tihoj vatri, u želji da to nešto što pre bude gotovo ja pojačam i ode mast u propast. :mrgreen:
 
Ja sve spremam brzo i to samo ako mogu da spremim više stvari odjednom, inače me mrzi... Tu mislim zaista na pripremu, jer ima jela koja treba dugo da se krčkaju ili peku na niskoj temperaturi - ali šta ja imam sa tim?:lol: to radi šporet...:lol:

Prvo lepo smislim šta ću, za to vreme iznosim potrebne namirnice, i u isto vreme pristavljam jedno po jedno jelo dok ne budu zauzete sve ringle i rerna.:mrgreen:

Mogu reći da za dva sata bude spremna trpeza za bar 6-8 osoba, sa sve desertom. Duže mi traje samo priprema slavskog ručka, jer traje par dana ( ali po 2 sata).Normalnim danima ne trošim više od jednog sata na propremu ručka, a ako sam u stisci sa vremenom, može i za dvadesetak minuta..:)

Brza sam po prirodi, a i bila sam mnogo zauzeta u mladosti...pa sam tako navikla.:)
Nije to loše ko može, ostavlja više vremena za zanimljivije stvari, samo naravno ako ne utiče na kvalitet jela - badava je brzina ako su jela neukusna, i sl.

A ima i ljudi kojima se ne žuri jer baš uživaju u samoj pripremi, skoro više nego u konzumaciji:). Kulinarstvo može da bude lep hobi i veliko zadovoljstvo.
 

Back
Top