Beogradjani, dosljaci, itd..

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Hedonista

Poznat
Poruka
9.345
Ja sam rodjeni beogradjanin, nekoliko kolena unazad, znaci nisam cak ni da sam rodjen ovde a da su moji dosli odnekud..jeste neki cukun cukun deda,kada su bile seobe u 16 veku..
elem, muka mi je od svih ovih pridoslica, koji nama beogradjanima uzimaju radna mesta, zaposljavaju se preko veze, uzrpiraju sve zivo, pa dokle vise..a ovamo ovi vojvodjani traze autonomiju, da je sto njihovo ostane kod njih,Kosovo otcepljeno ili uzeto. Nisam za to da se Beograd otcepi, ali rodjeni beogradjani moraju i trebaju da imaju prednost prilikom zaposljavanja, konkursa za kredite, itd..dopunite niz..
Nije mi jasno ni kakvi su to beogradjani da su dopusitili da im raznorazni padobranci uzimaju poslove, radna mesta..crnogorci i kosovari su skupo prodali svoje kuce is tanove po primorju i na Kosmetu, ovde pokupovali najbolje lokacije, digli cene kvadrata, svuda cujem raznorazne akcente, muka mi je od svega toga..kada ce vec jednom Beograd da postuje i ceni beogradjane , pre nego sve ove dosljake?!
Ako u Nisu prednost ima nislija, u Vojvodini neko iz te AP pokrajne, ili u Cacku cacanin..recimo..zasto ne u Bg beogradjanin?
Ako ovo nije mesto za ovu temu premestite je u hroniku ili gde vec..
Ja, rodjeni beogradjanin, vec neko vreme zivim van Beograda, jer pred najezdom dosljaka, morao sam da emigrimam na Zapad..
A gde ce sada neki svajcarac, stvarno ne znam;)
 
Када је Карађорђе ослободио Београд 1806. у Београду је било 6 000 турских душа, као и 2 000 српских душа углавно разбацаних на периферији и око града затечених у тешкој сиротињи.
 
Treba zabraniti na neko vreme dolazak novih useljenika, jer Bg se puni, sve je teze a i skupolje za zivot,a ta mesta ostaju prazna, ekonomija slabi, demografski pad, itd..kao da u Bg tece med i mleko..ja ne znam sta vas sve nagoni ovamo..pricam sve ovo za dobrobit i Bg i Srbije..
 
Ja sam rodjeni beogradjanin, nekoliko kolena unazad, znaci nisam cak ni da sam rodjen ovde a da su moji dosli odnekud..jeste neki cukun cukun deda,kada su bile seobe u 16 veku..
elem, muka mi je od svih ovih pridoslica, koji nama beogradjanima uzimaju radna mesta, zaposljavaju se preko veze, uzrpiraju sve zivo, pa dokle vise..a ovamo ovi vojvodjani traze autonomiju, da je sto njihovo ostane kod njih,Kosovo otcepljeno ili uzeto. Nisam za to da se Beograd otcepi, ali rodjeni beogradjani moraju i trebaju da imaju prednost prilikom zaposljavanja, konkursa za kredite, itd..dopunite niz..
Nije mi jasno ni kakvi su to beogradjani da su dopusitili da im raznorazni padobranci uzimaju poslove, radna mesta..crnogorci i kosovari su skupo prodali svoje kuce is tanove po primorju i na Kosmetu, ovde pokupovali najbolje lokacije, digli cene kvadrata, svuda cujem raznorazne akcente, muka mi je od svega toga..kada ce vec jednom Beograd da postuje i ceni beogradjane , pre nego sve ove dosljake?!
Ako u Nisu prednost ima nislija, u Vojvodini neko iz te AP pokrajne, ili u Cacku cacanin..recimo..zasto ne u Bg beogradjanin?
Ako ovo nije mesto za ovu temu premestite je u hroniku ili gde vec..
Ja, rodjeni beogradjanin, vec neko vreme zivim van Beograda, jer pred najezdom dosljaka, morao sam da emigrimam na Zapad..
A gde ce sada neki svajcarac, stvarno ne znam;)

:hahaha: :hahaha:

Па супер ако је неко као ти напустио Србију...само још да се одрекнеш држављанства..
:ok:
 
Ja sam rodjeni beogradjanin, nekoliko kolena unazad, znaci nisam cak ni da sam rodjen ovde a da su moji dosli odnekud..jeste neki cukun cukun deda,kada su bile seobe u 16 veku..
elem, muka mi je od svih ovih pridoslica, koji nama beogradjanima uzimaju radna mesta, zaposljavaju se preko veze, uzrpiraju sve zivo, pa dokle vise..a ovamo ovi vojvodjani traze autonomiju, da je sto njihovo ostane kod njih,Kosovo otcepljeno ili uzeto. Nisam za to da se Beograd otcepi, ali rodjeni beogradjani moraju i trebaju da imaju prednost prilikom zaposljavanja, konkursa za kredite, itd..dopunite niz..
Nije mi jasno ni kakvi su to beogradjani da su dopusitili da im raznorazni padobranci uzimaju poslove, radna mesta..crnogorci i kosovari su skupo prodali svoje kuce is tanove po primorju i na Kosmetu, ovde pokupovali najbolje lokacije, digli cene kvadrata, svuda cujem raznorazne akcente, muka mi je od svega toga..kada ce vec jednom Beograd da postuje i ceni beogradjane , pre nego sve ove dosljake?!
Ako u Nisu prednost ima nislija, u Vojvodini neko iz te AP pokrajne, ili u Cacku cacanin..recimo..zasto ne u Bg beogradjanin?
Ako ovo nije mesto za ovu temu premestite je u hroniku ili gde vec..
Ja, rodjeni beogradjanin, vec neko vreme zivim van Beograda, jer pred najezdom dosljaka, morao sam da emigrimam na Zapad..
A gde ce sada neki svajcarac, stvarno ne znam;)

banned-permabanned.gif


Мој ти је савет.....ОСТАНИ У ШВИЦИЈИ....
јер такав какав си, не требаш никоме у Србији...
 
..
Nije mi jasno ni kakvi su to beogradjani da su dopusitili da im raznorazni padobranci uzimaju poslove, radna mesta..crnogorci i kosovari su skupo prodali svoje kuce is tanove po primorju i na Kosmetu, ovde pokupovali najbolje lokacije, digli cene kvadrata, svuda cujem raznorazne akcente, muka mi je od svega toga..kada ce vec jednom Beograd da postuje i ceni beogradjane , pre nego sve ove dosljake?!
Ako u Nisu prednost ima nislija, u Vojvodini neko iz te AP pokrajne, ili u Cacku cacanin..recimo..zasto ne u Bg beogradjanin?
Ako ovo nije mesto za ovu temu premestite je u hroniku ili gde vec..
Ja, rodjeni beogradjanin, vec neko vreme zivim van Beograda, jer pred najezdom dosljaka, morao sam da emigrimam na Zapad..
A gde ce sada neki svajcarac, stvarno ne znam;)


Tako je svuda...Ista situacija je i u Nisu, to nije nista novo!
 
I posle ce neko reci da niste neradnici :roll:

:hahaha: da li si ti normalan? Uzecu primer Va u tom gradu su pukle sledece firme Krusik 99 i povukao je 10 srednjih firmi koji su zaposljavali par hiljada ljudi u propast,a u Krusiku je radilo oko 10 000 ljudi i 90% ljudi je ostalo bez posla,Srbijanaka koja je pravila sokove i pica koja je izvozila je pukla i povukla Vocar u propast,mnoge drustvene manje firmice su upropascene i bacene u srecaj i manji privatnic su propali sa propascu Krusika i o cemu ti pricas? Jedino sto je dovedeno u ovaj grad je fabrika Gorenje i malko je osposobljen Krusik i te dve firme mozda imaju 3000 zaposlenih i neki lik sa carapanom koji ima oko 500 ljudi,a grad ima 100 000 ljudi,od toga je barem 40 000 ne zaposleno! Gde ti ljudi da se zaposle? Ko je sta otvorio da moze da zaposli veci broj ljudi? Da li shvatas koliko smo siromasni?
 
Када је Карађорђе ослободио Београд 1806. у Београду је било 6 000 турских душа, као и 2 000 српских душа углавно разбацаних на периферији и око града затечених у тешкој сиротињи.

Vrlo lako možemo izračunati kolika je verovatnoća porekla, pa da ovaj naš Prevareni ne bude više tako siguran u tog čukun čukun...dedu iz šesnaestog veka:zcepanje:
 
:hahaha: da li si ti normalan? Uzecu primer Va u tom gradu su pukle sledece firme Krusik 99 i povukao je 10 srednjih firmi koji su zaposljavali par hiljada ljudi u propast,a u Krusiku je radilo oko 10 000 ljudi i 90% ljudi je ostalo bez posla,Srbijanaka koja je pravila sokove i pica koja je izvozila je pukla i povukla Vocar u propast,mnoge drustvene manje firmice su upropascene i bacene u srecaj i manji privatnic su propali sa propascu Krusika i o cemu ti pricas? Jedino sto je dovedeno u ovaj grad je fabrika Gorenje i malko je osposobljen Krusik i te dve firme mozda imaju 3000 zaposlenih i neki lik sa carapanom koji ima oko 500 ljudi,a grad ima 100 000 ljudi,od toga je barem 40 000 ne zaposleno! Gde ti ljudi da se zaposle? Ko je sta otvorio da moze da zaposli veci broj ljudi? Da li shvatas koliko smo siromasni?

Pa znam,zato sto ste lenji,da ste vredni ne bi vam firme propadale.
Beogradjani imaju jer su vredni a ne ko ovi patuljci van beograda,samo bi da se izlezavaju.
 
@ Prevareni_kupac

Da sam na tvom mestu nikada vise to ne bih pomenuo.

Taj glavni grad Beograd nema nikakvu ekonomiju, proizvodnju, poljoprivredu, industriju.....nema bas nista.
Ali sve to ima pljackajucu Srbiju i ti tako masno da je to vise preslo sve mere. Zbog dva miliona beogradjana sedam miliona srba grca da bi obezbedilo vasu "golu" egzistenciju.

U slucaju da ostanete "sami" samo za mesec dana bi ste prvo poceli da se jedete medju sobom a za pola godine tu ne bi bilo kamena na kamenu.

Zato cuti i budi srecan sto jos imate koga da derete.
 
Poslednja izmena:
Ni u Kragujevcu nije mnogo bolje,svi imaju prednost u odnosu na nas stare kragujevcane...:rtfm:

:dash::dash::dash:
Хало бре....ви вајне демократе, који пратите светске токове
и стремите уласку у ЕУ.. Да нећете можда увести ону стару из времена Милошевића
ПРЕДНОСТ ИМАЈУ ДЕЦА РАДНИКА?
Дај, не будите смешни и јадни...
Да ли ви знате шта смо добили са приватизацијом.?
Добили смо власнике...газде, које не интересује ко је одакле, већ квалитет посла који неко обавља....
Да ли сте ви то за ограничење ПРОТОКА ЉУДИ И РОБЕ?;)
НЕМОЈТЕ ДА ОВО НЕКО ИЗ ЕУ ПРОЧИТА....:hahaha::hahaha::hahaha:
ДОБИЋЕМО ТРАЈНУ ЗАБРАНУ. :per:
 
Ja sam rodjeni beogradjanin, nekoliko kolena unazad, znaci nisam cak ni da sam rodjen ovde a da su moji dosli odnekud..jeste neki cukun cukun deda,kada su bile seobe u 16 veku..
elem, muka mi je od svih ovih pridoslica, koji nama beogradjanima uzimaju radna mesta, zaposljavaju se preko veze, uzrpiraju sve zivo, pa dokle vise..a ovamo ovi vojvodjani traze autonomiju, da je sto njihovo ostane kod njih,Kosovo otcepljeno ili uzeto. Nisam za to da se Beograd otcepi, ali rodjeni beogradjani moraju i trebaju da imaju prednost prilikom zaposljavanja, konkursa za kredite, itd..dopunite niz..
Nije mi jasno ni kakvi su to beogradjani da su dopusitili da im raznorazni padobranci uzimaju poslove, radna mesta..crnogorci i kosovari su skupo prodali svoje kuce is tanove po primorju i na Kosmetu, ovde pokupovali najbolje lokacije, digli cene kvadrata, svuda cujem raznorazne akcente, muka mi je od svega toga..kada ce vec jednom Beograd da postuje i ceni beogradjane , pre nego sve ove dosljake?!
Ako u Nisu prednost ima nislija, u Vojvodini neko iz te AP pokrajne, ili u Cacku cacanin..recimo..zasto ne u Bg beogradjanin?
Ako ovo nije mesto za ovu temu premestite je u hroniku ili gde vec..
Ja, rodjeni beogradjanin, vec neko vreme zivim van Beograda, jer pred najezdom dosljaka, morao sam da emigrimam na Zapad..A gde ce sada neki svajcarac, stvarno ne znam;)

:lol:

A tebi tesko palo a?
 
Pa znam,zato sto ste lenji,da ste vredni ne bi vam firme propadale.
Beogradjani imaju jer su vredni a ne ko ovi patuljci van beograda,samo bi da se izlezavaju.

Jeste bas smo lenji, a kako smo mogli da sprecimo Nato da ne bombarduje Krusik i DOS da ne posalje firme u stecaj??:dontunderstand: Odakle meni pare da otvorim firmu kad ce porez da ti pojede prvih par meseci sav prihod? Sta vi proizvodite? Da nemate celu Srbiju da pljackate nebi opstali ni mesec dana!
 
e ne mogu da verujem koliko ovde ima likova koji nipodestavaju sve beogradsko a ovde studiraju, palamude, zive na teretu beograda..a zasto se svi lepo ne vratite odakle ste dosli..
ja sam najvise kivan na sam grad Beograd koji je i dozvolio da raznorazni likovi dodju ovde, od rukovodecih mesta pa do salterusa..zaprljali ste nas Beograd..ne brinite se, necu se vratiti, ovde u CH jeste kriza ,ali se bolje zivi, ali zao mi je Beograda i nedostaje mi, nisu svi imali srece kao ja...
 
Jeste bas smo lenji, a kako smo mogli da sprecimo Nato da ne bombarduje Krusik i DOS da ne posalje firme u stecaj??:dontunderstand: Odakle meni pare da otvorim firmu kad ce porez da ti pojede prvih par meseci sav prihod? Sta vi proizvodite? Da nemate celu Srbiju da pljackate nebi opstali ni mesec dana!

Pa sta ce tebi uopste firma?

Mi iz beograda treba da otvaramo firme,a vi da proizvodite i da nas snabdevate.

A drzava ne treba da dozvoli ovima iz unutrasnjosti da sami prodaju proizvode,nego da im sama udari najnizu mogucu cenu za otkup i da jedina moze da otkupljuje.

A mi cemo od drzave to da otkupljujemo po istoj ceni kao ona i da plasiramo proizvode na traziste.

Ali nema,nece da rade ovi iz unutrasnjosti.
 
:dash::dash::dash:
Хало бре....ви вајне демократе, који пратите светске токове
и стремите уласку у ЕУ.. Да нећете можда увести ону стару из времена Милошевића
ПРЕДНОСТ ИМАЈУ ДЕЦА РАДНИКА?
Дај, не будите смешни и јадни...
Да ли ви знате шта смо добили са приватизацијом.?
Добили смо власнике...газде, које не интересује ко је одакле, већ квалитет посла који неко обавља....
Да ли сте ви то за ограничење ПРОТОКА ЉУДИ И РОБЕ?;)
НЕМОЈТЕ ДА ОВО НЕКО ИЗ ЕУ ПРОЧИТА....:hahaha::hahaha::hahaha:
ДОБИЋЕМО ТРАЈНУ ЗАБРАНУ. :per:

Cim udjemo u EU ,odmah ce se sve promeniti,jel tako..:think:..bezveze kukamo...:rtfm::lol:
 
e ne mogu da verujem koliko ovde ima likova koji nipodestavaju sve beogradsko a ovde studiraju, palamude, zive na teretu beograda..a zasto se svi lepo ne vratite odakle ste dosli..
ja sam najvise kivan na sam grad Beograd koji je i dozvolio da raznorazni likovi dodju ovde, od rukovodecih mesta pa do salterusa..zaprljali ste nas Beograd..ne brinite se, necu se vratiti, ovde u CH jeste kriza ,ali se bolje zivi, ali zao mi je Beograda i nedostaje mi, nisu svi imali srece kao ja...
meni iz provincije ne treba ni za ***** jer nam nista niste pomogli,da ste pomogli i modernizovali proizvodnju ovde nas nebi bilo toliko u Bg-u! Srbija radi Bg se gradi!
 
Poslednja izmena od moderatora:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top