Beogradjani, dosljaci, itd..
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 62

Tema: Beogradjani, dosljaci, itd..

Poznat Hedonista (avatar)
    Učlanjen
    21.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    141

Podrazumevano Beogradjani, dosljaci, itd..

Ja sam rodjeni beogradjanin, nekoliko kolena unazad, znaci nisam cak ni da sam rodjen ovde a da su moji dosli odnekud..jeste neki cukun cukun deda,kada su bile seobe u 16 veku..
    elem, muka mi je od svih ovih pridoslica, koji nama beogradjanima uzimaju radna mesta, zaposljavaju se preko veze, uzrpiraju sve zivo, pa dokle vise..a ovamo ovi vojvodjani traze autonomiju, da je sto njihovo ostane kod njih,Kosovo otcepljeno ili uzeto. Nisam za to da se Beograd otcepi, ali rodjeni beogradjani moraju i trebaju da imaju prednost prilikom zaposljavanja, konkursa za kredite, itd..dopunite niz..
    Nije mi jasno ni kakvi su to beogradjani da su dopusitili da im raznorazni padobranci uzimaju poslove, radna mesta..crnogorci i kosovari su skupo prodali svoje kuce is tanove po primorju i na Kosmetu, ovde pokupovali najbolje lokacije, digli cene kvadrata, svuda cujem raznorazne akcente, muka mi je od svega toga..kada ce vec jednom Beograd da postuje i ceni beogradjane , pre nego sve ove dosljake?!
    Ako u Nisu prednost ima nislija, u Vojvodini neko iz te AP pokrajne, ili u Cacku cacanin..recimo..zasto ne u Bg beogradjanin?
    Ako ovo nije mesto za ovu temu premestite je u hroniku ili gde vec..
    Ja, rodjeni beogradjanin, vec neko vreme zivim van Beograda, jer pred najezdom dosljaka, morao sam da emigrimam na Zapad..
    A gde ce sada neki svajcarac, stvarno ne znam

Elita
    Učlanjen
    04.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Beogradjani, dosljaci, itd..

Te sto su "stari" beogradjani,po zelji da budu dorcolci sve preseliti u shume rep.Srpske a ovamo dovesti odande........samo zameniti.

Buduća legenda Пресретач (avatar)
    Učlanjen
    17.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1383

Када је Карађорђе ослободио Београд 1806. у Београду је било 6 000 турских душа, као и 2 000 српских душа углавно разбацаних на периферији и око града затечених у тешкој сиротињи.

Domaćin Demister (avatar)
    Učlanjen
    03.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Slazem se da u BG-u ima puno bagre. Ali pre svega ravnopravnost za sve. Sto bi ti bio privilegovan?!

Inace nisam iz BG-a. Mozda studiram samo u BG-u ili NS-u.
    Rokaj snimaj!

Učlanjen
    03.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Slazem se da u BG-u ima puno bagre. Ali pre svega ravnopravnost za sve. Sto bi ti bio privilegovan?!

Inace nisam iz BG-a. Mozda studiram samo u BG-u ili NS-u.
    Rokaj snimaj!

Elita User Friendly (avatar)
    Učlanjen
    20.01.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    409

E otcepite se slobodno ako vam smeta! Ko ti je kriv kad nisi zavrsio faks,tebi smetaju pridoslice a u centralnoj Srbiji je oduvek bilo lose,nama nema ko da krade posao, posla nema!
    Audi, vide, tace, si vis vivere in pace

Elita
    Učlanjen
    04.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio †0verkill† Pogledaj poruku
    E otcepite se slobodno ako vam smeta! Ko ti je kriv kad nisi zavrsio faks,tebi smetaju pridoslice a u centralnoj Srbiji je oduvek bilo lose,nama nema ko da krade posao, posla nema!
    I posle ce neko reci da niste neradnici

Zainteresovan član
    Učlanjen
    27.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Svi Srbi u Beogradu do 2050
    nazalost- kako smo krenuli ....

Učlanjen
    21.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    141

Treba zabraniti na neko vreme dolazak novih useljenika, jer Bg se puni, sve je teze a i skupolje za zivot,a ta mesta ostaju prazna, ekonomija slabi, demografski pad, itd..kao da u Bg tece med i mleko..ja ne znam sta vas sve nagoni ovamo..pricam sve ovo za dobrobit i Bg i Srbije..

Elita Marty Misterija (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    273

Citat Original postavio Prevareni_kupac Pogledaj poruku
    Ja sam rodjeni beogradjanin, nekoliko kolena unazad, znaci nisam cak ni da sam rodjen ovde a da su moji dosli odnekud..jeste neki cukun cukun deda,kada su bile seobe u 16 veku..
    elem, muka mi je od svih ovih pridoslica, koji nama beogradjanima uzimaju radna mesta, zaposljavaju se preko veze, uzrpiraju sve zivo, pa dokle vise..a ovamo ovi vojvodjani traze autonomiju, da je sto njihovo ostane kod njih,Kosovo otcepljeno ili uzeto. Nisam za to da se Beograd otcepi, ali rodjeni beogradjani moraju i trebaju da imaju prednost prilikom zaposljavanja, konkursa za kredite, itd..dopunite niz..
    Nije mi jasno ni kakvi su to beogradjani da su dopusitili da im raznorazni padobranci uzimaju poslove, radna mesta..crnogorci i kosovari su skupo prodali svoje kuce is tanove po primorju i na Kosmetu, ovde pokupovali najbolje lokacije, digli cene kvadrata, svuda cujem raznorazne akcente, muka mi je od svega toga..kada ce vec jednom Beograd da postuje i ceni beogradjane , pre nego sve ove dosljake?!
    Ako u Nisu prednost ima nislija, u Vojvodini neko iz te AP pokrajne, ili u Cacku cacanin..recimo..zasto ne u Bg beogradjanin?
    Ja, rodjeni beogradjanin, vec neko vreme zivim van Beograda, jer pred najezdom dosljaka, morao sam da emigrimam na Zapad..

Па супер ако је неко као ти напустио Србију...само још да се одрекнеш држављанства..
    “Mors tua, vita mea”

Učlanjen
    03.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Treba zabraniti na neko vreme dolazak novih useljenika, jer Bg se puni, sve je teze a i skupolje za zivot,a ta mesta ostaju prazna, ekonomija slabi, demografski pad, itd..kao da u Bg tece med i mleko..ja ne znam sta vas sve nagoni ovamo..pricam sve ovo za dobrobit i Bg i Srbije..
    Ma da... Sta bi onda trebalo raditi sa New Yorkom?!
    Rokaj snimaj!

МАЧАК nije na forumu
    ЧУВАР ИДЕОЛОГИЈЕ ЧЕТНИЧКОГ ПОКРЕТА
    Buduća legenda МАЧАК (avatar)
    Učlanjen
    01.07.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    153
    Reputaciona moć
    2358

Мој ти је савет.....ОСТАНИ У ШВИЦИЈИ....
    јер такав какав си, не требаш никоме у Србији...
    ЗА ПРАВОГ МАЧКА, СВАКИ МЕСЕЦ ЈЕ ФЕБРУАР

АХ ДА.... ВИШЕ ОД УСТАША МРЗИМ УСТАШКЕ ЈАТАКЕ

Legenda
    Učlanjen
    03.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

..

Tako je svuda...Ista situacija je i u Nisu, to nije nista novo!

Iskusan Maksim 3 (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    muški
    Srce Srbije-Sumadija-Kragujevac-idemo na izvor,da se napijemo vode
    Reputaciona moć
    88

Ni u Kragujevcu nije mnogo bolje,svi imaju prednost u odnosu na nas stare kragujevcane...
    Svako pedeset godina na ovim terenima pametan ušuti, budala progovori, a fukara se obogati !

Učlanjen
    20.01.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    409

Citat Original postavio ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Pogledaj poruku
    I posle ce neko reci da niste neradnici
    da li si ti normalan? Uzecu primer Va u tom gradu su pukle sledece firme Krusik 99 i povukao je 10 srednjih firmi koji su zaposljavali par hiljada ljudi u propast,a u Krusiku je radilo oko 10 000 ljudi i 90% ljudi je ostalo bez posla,Srbijanaka koja je pravila sokove i pica koja je izvozila je pukla i povukla Vocar u propast,mnoge drustvene manje firmice su upropascene i bacene u srecaj i manji privatnic su propali sa propascu Krusika i o cemu ti pricas? Jedino sto je dovedeno u ovaj grad je fabrika Gorenje i malko je osposobljen Krusik i te dve firme mozda imaju 3000 zaposlenih i neki lik sa carapanom koji ima oko 500 ljudi,a grad ima 100 000 ljudi,od toga je barem 40 000 ne zaposleno! Gde ti ljudi da se zaposle? Ko je sta otvorio da moze da zaposli veci broj ljudi? Da li shvatas koliko smo siromasni?

Elita
    Učlanjen
    22.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Пресретач Pogledaj poruku
    Када је Карађорђе ослободио Београд 1806. у Београду је било 6 000 турских душа, као и 2 000 српских душа углавно разбацаних на периферији и око града затечених у тешкој сиротињи.
    Vrlo lako možemo izračunati kolika je verovatnoća porekla, pa da ovaj naš Prevareni ne bude više tako siguran u tog čukun čukun...dedu iz šesnaestog veka

Elita
    Učlanjen
    04.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

da li si ti normalan? Uzecu primer Va u tom gradu su pukle sledece firme Krusik 99 i povukao je 10 srednjih firmi koji su zaposljavali par hiljada ljudi u propast,a u Krusiku je radilo oko 10 000 ljudi i 90% ljudi je ostalo bez posla,Srbijanaka koja je pravila sokove i pica koja je izvozila je pukla i povukla Vocar u propast,mnoge drustvene manje firmice su upropascene i bacene u srecaj i manji privatnic su propali sa propascu Krusika i o cemu ti pricas? Jedino sto je dovedeno u ovaj grad je fabrika Gorenje i malko je osposobljen Krusik i te dve firme mozda imaju 3000 zaposlenih i neki lik sa carapanom koji ima oko 500 ljudi,a grad ima 100 000 ljudi,od toga je barem 40 000 ne zaposleno! Gde ti ljudi da se zaposle? Ko je sta otvorio da moze da zaposli veci broj ljudi? Da li shvatas koliko smo siromasni?
    Pa znam,zato sto ste lenji,da ste vredni ne bi vam firme propadale.
    Beogradjani imaju jer su vredni a ne ko ovi patuljci van beograda,samo bi da se izlezavaju.

Iskusan
    Učlanjen
    20.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

@ Prevareni_kupac

Da sam na tvom mestu nikada vise to ne bih pomenuo.

Taj glavni grad Beograd nema nikakvu ekonomiju, proizvodnju, poljoprivredu, industriju.....nema bas nista.
    Ali sve to ima pljackajucu Srbiju i ti tako masno da je to vise preslo sve mere. Zbog dva miliona beogradjana sedam miliona srba grca da bi obezbedilo vasu "golu" egzistenciju.

U slucaju da ostanete "sami" samo za mesec dana bi ste prvo poceli da se jedete medju sobom a za pola godine tu ne bi bilo kamena na kamenu.

Zato cuti i budi srecan sto jos imate koga da derete.
    Poslednji put ažurirao/la duhvs : 27.11.2009. u 16:08

МАЧАК nije na forumu
    ЧУВАР ИДЕОЛОГИЈЕ ЧЕТНИЧКОГ ПОКРЕТА
    Buduća legenda МАЧАК (avatar)
    Učlanjen
    01.07.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    153
    Reputaciona moć
    2358

Citat Original postavio Maksim 3 Pogledaj poruku
    Ni u Kragujevcu nije mnogo bolje,svi imaju prednost u odnosu na nas stare kragujevcane...

Хало бре....ви вајне демократе, који пратите светске токове
    и стремите уласку у ЕУ.. Да нећете можда увести ону стару из времена Милошевића
    ПРЕДНОСТ ИМАЈУ ДЕЦА РАДНИКА?
    Дај, не будите смешни и јадни...
    Да ли ви знате шта смо добили са приватизацијом.?
    Добили смо власнике...газде, које не интересује ко је одакле, већ квалитет посла који неко обавља....
    Да ли сте ви то за ограничење ПРОТОКА ЉУДИ И РОБЕ?
    НЕМОЈТЕ ДА ОВО НЕКО ИЗ ЕУ ПРОЧИТА....
    ДОБИЋЕМО ТРАЈНУ ЗАБРАНУ.
    ЗА ПРАВОГ МАЧКА, СВАКИ МЕСЕЦ ЈЕ ФЕБРУАР

АХ ДА.... ВИШЕ ОД УСТАША МРЗИМ УСТАШКЕ ЈАТАКЕ

Buduća legenda
    Učlanjen
    10.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1649

Ja, rodjeni beogradjanin, vec neko vreme zivim van Beograda, jer pred najezdom dosljaka, morao sam da emigrimam na Zapad..A gde ce sada neki svajcarac, stvarno ne znam

A tebi tesko palo a?

Učlanjen
    20.01.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    409

Citat Original postavio ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Pogledaj poruku
    Pa znam,zato sto ste lenji,da ste vredni ne bi vam firme propadale.
    Beogradjani imaju jer su vredni a ne ko ovi patuljci van beograda,samo bi da se izlezavaju.
    Jeste bas smo lenji, a kako smo mogli da sprecimo Nato da ne bombarduje Krusik i DOS da ne posalje firme u stecaj?? Odakle meni pare da otvorim firmu kad ce porez da ti pojede prvih par meseci sav prihod? Sta vi proizvodite? Da nemate celu Srbiju da pljackate nebi opstali ni mesec dana!

Učlanjen
    21.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    141

e ne mogu da verujem koliko ovde ima likova koji nipodestavaju sve beogradsko a ovde studiraju, palamude, zive na teretu beograda..a zasto se svi lepo ne vratite odakle ste dosli..
    ja sam najvise kivan na sam grad Beograd koji je i dozvolio da raznorazni likovi dodju ovde, od rukovodecih mesta pa do salterusa..zaprljali ste nas Beograd..ne brinite se, necu se vratiti, ovde u CH jeste kriza ,ali se bolje zivi, ali zao mi je Beograda i nedostaje mi, nisu svi imali srece kao ja...

Elita
    Učlanjen
    04.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Jeste bas smo lenji, a kako smo mogli da sprecimo Nato da ne bombarduje Krusik i DOS da ne posalje firme u stecaj?? Odakle meni pare da otvorim firmu kad ce porez da ti pojede prvih par meseci sav prihod? Sta vi proizvodite? Da nemate celu Srbiju da pljackate nebi opstali ni mesec dana!
    Pa sta ce tebi uopste firma?

Mi iz beograda treba da otvaramo firme,a vi da proizvodite i da nas snabdevate.

A drzava ne treba da dozvoli ovima iz unutrasnjosti da sami prodaju proizvode,nego da im sama udari najnizu mogucu cenu za otkup i da jedina moze da otkupljuje.

A mi cemo od drzave to da otkupljujemo po istoj ceni kao ona i da plasiramo proizvode na traziste.

Ali nema,nece da rade ovi iz unutrasnjosti.

Iskusan Maksim 3 (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    muški
    Srce Srbije-Sumadija-Kragujevac-idemo na izvor,da se napijemo vode
    Reputaciona moć
    88

Citat Original postavio МАЧАК Pogledaj poruku

Хало бре....ви вајне демократе, који пратите светске токове
    и стремите уласку у ЕУ.. Да нећете можда увести ону стару из времена Милошевића
    ПРЕДНОСТ ИМАЈУ ДЕЦА РАДНИКА?
    Дај, не будите смешни и јадни...
    Да ли ви знате шта смо добили са приватизацијом.?
    Добили смо власнике...газде, које не интересује ко је одакле, већ квалитет посла који неко обавља....
    Да ли сте ви то за ограничење ПРОТОКА ЉУДИ И РОБЕ?
    НЕМОЈТЕ ДА ОВО НЕКО ИЗ ЕУ ПРОЧИТА....
    ДОБИЋЕМО ТРАЈНУ ЗАБРАНУ.
    Cim udjemo u EU ,odmah ce se sve promeniti,jel tako....bezveze kukamo...
    Svako pedeset godina na ovim terenima pametan ušuti, budala progovori, a fukara se obogati !

Učlanjen
    20.01.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    409

e ne mogu da verujem koliko ovde ima likova koji nipodestavaju sve beogradsko a ovde studiraju, palamude, zive na teretu beograda..a zasto se svi lepo ne vratite odakle ste dosli..
    ja sam najvise kivan na sam grad Beograd koji je i dozvolio da raznorazni likovi dodju ovde, od rukovodecih mesta pa do salterusa..zaprljali ste nas Beograd..ne brinite se, necu se vratiti, ovde u CH jeste kriza ,ali se bolje zivi, ali zao mi je Beograda i nedostaje mi, nisu svi imali srece kao ja...
    meni iz provincije ne treba ni za ***** jer nam nista niste pomogli,da ste pomogli i modernizovali proizvodnju ovde nas nebi bilo toliko u Bg-u! Srbija radi Bg se gradi!
    Poslednji put ažurirao/la Maksim 3 : 27.11.2009. u 16:17

Slične teme

1. Da li su Slaveni dosljaci na Balkanu?
    Autor Marin55 u forumu Istorija
    Odgovora: 110
    Poslednja poruka: 21.09.2009., 01:21
  2. KO SU BEOGRADJANI?
    Autor R.Žiskar u forumu Beograd
    Odgovora: 154
    Poslednja poruka: 04.06.2008., 18:49
  3. Došljaci- Da ili Ne?
    Autor Lala Vojvođanski u forumu Politika
    Odgovora: 780
    Poslednja poruka: 19.07.2007., 09:50
  4. Beogradjani...