Koji Laptop?

dejan1888

Početnik
Poruka
18
Zdravo svima. Zelim kupiti sebi novi laptop pa bih zeleo vase misljenje. Sta mislite, koji je bolji od ovih dva:


LAPTOP GATEWAY MD7333U, 15.6'' (WXGA), Core Duo T4200 2.0GHz, INTEL GMA 4500MHD, 4GB DDR2, 160GB SATA, DVD+/ -RW DL, Gigabit LAN, CAMERA, WIR, CARD READER, 6CELL, WIN VISTA HOME PREMIUM, ALBASTRU

LAPTOP ASUS K50IJ-SX002L, 15.6'' (HD/ 1366X768), CoreDuo T4200 2.0GHz, INTEL GMA X4500M, 4GB DDR2, 320GB SATA, DVD+/ -RW DL, Gigabit LAN, WIR, CAMERA, CARD READER, 6 CELL, Bez Operativnog sistema

Mozda mi vi mozete preporuciti neki drugi (ne vise od 500 EURO)

Hvala.
 
Moja preporuka: ACER Aspire 5738ZG-434G50Mn - Cena 45.000 (uklapa se da bude do 500 evra)

* Proizvođač : Acer
* Težina : 2.6kg - 3.0kg
* Ekran : 15.6"
* Procesor : Intel Pentium DualCoreT4300 (2.16 GHz)
* Memorija : 4 GB
* HDD : 500GB
* Grafička kartica : ATI Mobility Radeon HD4570 512mb
* Ostalo : 4x USB
* Ostalo : Bluetooth
* Ostalo : Card Reader
* Ostalo : DVD/RW
* Ostalo : Gigabit LAN
* Ostalo : HDMI
* Ostalo : numeric keypad
* Ostalo : Web Camera
* Ostalo : WLAN
* Operativni sistem : Nema operativni sistem
* Garancija : 12 Meseci
3rd Generation Dolby Home Theater®

http://www.laptopcentar.co.rs/product/ACER-Aspire-5738ZG-434G50Mn-02200911
 
Malo skuplji ali daleko bolji:

ASUS N61VG-JX037D

Ukupno: 55,999.00
Proizvođač : ASUS
Težina : 2.6kg - 3.0kg
Ekran : 16"
Procesor : Intel® Core™2 Duo processor T6600 ( 2.20GHz )
Memorija : 4 GB
HDD : 500GB
Grafička kartica : NVIDIA® GeForce® GT 220M 1GB
Ostalo : 3x USB
Ostalo : Bluetooth
Ostalo : Card Reader
Ostalo : DVD/RW
Ostalo : ExpressCard slot
Ostalo : Gigabit LAN
Ostalo : HDMI
Ostalo : numeric keypad
Ostalo : Web Camera
Ostalo : WLAN
Operativni sistem : Nema operativni sistem
Garancija : 12 Meseci
 
@Numb3r Ako si mislio na ovo sto sam mu ja predlozio, skuplji je za 11.000... A mislim da se to ne uklapa u budzet koji je odvojio za laptop...

Slazem se da je bolji... :ok:

Ne nisam mislio da je daleko bolji od toga,nego od ovih njegovih,pa kazem sto ne bi dodao jos 80 evra i kupio pravu stvar.
Ovaj tvoj nije los po spec i sigurno je bolji od njegovih predloga
 
Sta mislite o ovome:

LAPTOP ACER ASPIRE 7520G-604G32MI, 17'' (WXGA), Turion64 X2 TL-64 2.2GHz, NVIDIA GF 8400M, 4GB DDR2, 320GB SATA, DVD+/ -RW DL, 56K, Gigabit LAN, CAMERA, WIR, CARD READER, 6CELL, LINUX
 
I jos jedan:
Laptop Asus K50IJ-SX002L
15,6" HD ColorShine, Intel Pentium Dual Core T4200, 4GB DDR2, 320 HDD SATA 5400RPM, Intel GMA 4500M, DVDRW SM DL 8X, WEBCAM 1,3 MPX, WLAN 802.11 b/g/n, 6 Cell, No OS,
 
Izgleda da cu kupiti ACER Aspire 5738ZG-434G50Mn (sa Windows 7) ali prije nego to ucinim jos jedno pitanje. Nasao sa i sledeci koji meni se cini isto tako dobar a jevtiniji negde oko 25 EURO. Razlika je u hardu koji je nesto manji sto meni nije problem. Znaci drugi je

Acer Aspire 5732Z-434G25Mn

Pentium Dual Core T4300 2.1 GHz 15.6" WXGA LED CB & Numeric Key Pad, CB, 0.3 MPx DV, Intel UMA 4500,1xHDMI,2x2GB DDRII,250GB 5.4K SATA,DVD±RW,5in1,802.11b/g/N,6 cell, Win 7 HP64bit

Sta mislite?
 
Bolji ti je prvi i moj ti je savet da zanemaris tih 25 evra, osim ako ti novac nije problem... Ja mislim da nije razlika samo u HDD koji je duplo manji vec i u grafickoj...
- Procesor : Intel Pentium DualCoreT4300 (2.16 GHz)
- Memorija : 4 GB
- HDD : 500GB
- Grafička kartica : ATI Mobility Radeon HD4570 512mb
 
Bolji ti je prvi i moj ti je savet da zanemaris tih 25 evra, osim ako ti novac nije problem... Ja mislim da nije razlika samo u HDD koji je duplo manji vec i u grafickoj...
- Procesor : Intel Pentium DualCoreT4300 (2.16 GHz)
- Memorija : 4 GB
- HDD : 500GB
- Grafička kartica : ATI Mobility Radeon HD4570 512mb

Hvala, onda uzecu taj. Dali mislite da vredi uzeti sa Windows 7 (postoji i varijanta sa Linux-om, nesto jeftiniji)? dali cu moci da koristim stampac (Canon Ip 1800) i druge stvari sa ovim OS (dosad sam koristio XP Home)?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ja zivim u Rumuniji. Ovde sam nasao sa Win. 7 po ceni nesto manje od 550 eura. Sa Linuxom je 500. Poslednje sto zelim znati je dali mislite da Win. 7 zasluzuje tih 50 eura?

Ja licno bih dao jos tih 50 evra za legalnu sedmicu... Windows update je veoma korisna stvar za odrzavanje sistema... Uz redovan update, Ccleaner, Spybot i na primer NOD32 moze sve jako lepo da funkcionise...

Druga je varijanta da se odas pirateriji... I tada moze sve lepo da funkcionise, ali ti treba malo znanja...

Treca varijanta je da koristis Linux... Ako to zelis...

Ne znam koje su tvoje potrebe za radom na tom leptopu, kao i tvoj nivo znanja u radu sa racunarima i razlicitim operativnim sistemima...
 
Ja licno bih dao jos tih 50 evra za legalnu sedmicu... Windows update je veoma korisna stvar za odrzavanje sistema... Uz redovan update, Ccleaner, Spybot i na primer NOD32 moze sve jako lepo da funkcionise...

Druga je varijanta da se odas pirateriji... I tada moze sve lepo da funkcionise, ali ti treba malo znanja...

Treca varijanta je da koristis Linux... Ako to zelis...

Ne znam koje su tvoje potrebe za radom na tom leptopu, kao i tvoj nivo znanja u radu sa racunarima i razlicitim operativnim sistemima...

Nikad nisam koristio Linux. Imam na starom kompjuteru legalan XP Home i zadovoljan sam s njime. O Visti sam cuo samo losih stvari. Ne znam kakva je 7-ca.
 
niko mi nije odgovorio na pitanje dali cu moci sa sedmicom da instaliram stampac? Ako ne mogu onda mislim da je bolje da ga uzmem sa Linuxom i onda instaliram stari XP. Pitam jer se ne razumem. Ako mogu koristiti stampac (Canon IP 1800) sa sedmicom onda svakako cu uzeti sedmicu. Molim vas odgovorite mi sto mozete brze jer veceras zelim da narucim.

Hvala.
 
Evo danas sam dobio laptop. Kako nisam nikada radio sa laptopovima ima mnoge stvari koje su mi nepoznate. Prvo laptop dolazi bez DVD operativnog sistema (Windows 7 u mom slucaju). Nasao sam kako da ih izrezem (3 DVD-ija).

Ono sto me interesira je kako mogu podeliti Hard Disc na vise delova (particija). Laptop dolazi sa instaliranim Windovsom i hard im samo jednu particiju (C). Kako mogu naciniti vise?
 
Evo danas sam dobio laptop. Kako nisam nikada radio sa laptopovima ima mnoge stvari koje su mi nepoznate. Prvo laptop dolazi bez DVD operativnog sistema (Windows 7 u mom slucaju). Nasao sam kako da ih izrezem (3 DVD-ija).

Ono sto me interesira je kako mogu podeliti Hard Disc na vise delova (particija). Laptop dolazi sa instaliranim Windovsom i hard im samo jednu particiju (C). Kako mogu naciniti vise?

Program Partition magic... Veoma je lagan za koriscenje...
 

Back
Top