Intervju - Tomislav Nikolić, lider sns

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
BEOGRAD - Lider SNS Tomislav Nikolić na početku intervjua za Kurir odgovara na pitanje na koje cela opozicija čeka odgovor: hoće li stati na njeno čelo i makar simbolično pokušati da sruši režim Borisa Tadića.
- Bilo bi me sramota od sopstvene inteligencije i obrazovanja da mi govore šta treba da radim. Video sam poziv Velimira Ilića, ali sam video i da to ne podržavaju SRS i DSS.

Do sada ste za Koštunicu uvek ostavljali najslađe parče torte?
- Parče o kome govorite namenio mu je Vojislav Šešelj kad mi je iz Haga poručio da će Koštunica biti premijer, a ja predsednik Skupštine, što sam odbio. Nema tu slatkog i manje slatkog kolača, kad se prave koalicije zna se ko daje premijera - onaj ko ima više glasova. Mi smo jači.

Kad očekujete promenu vlasti?
- Posle izbora koji će biti održani naredne godine. DS nema šta da pruži građanima, osim ukidanja viza. Vize očekujem i ja, pošto sam o tome razgovarao s partnerima iz EU u Briselu.

Čekajte, sad ispade da ste vi zaslužni za vize?
- Ne, cela Srbija je zaslužna, pa i mi.

Do pre izvesnog vremena bili ste u SRS, koji ne želi u EU?
- Program SRS u vreme kad sam bio tamo bio je ulazak u EU pod određenim uslovima, a oni se svode na celovitu Srbiju u Uniji, zajedno s Kosovom.

EU ne pristaje na to.
- Mogu da govore šta hoće, ali onog časa kad budemo primani u EU, biće jasno da li je Kosovo naše ili nije.

Gotovo sve zemlje EU su već priznale Kosovo i nemaju nameru da povuku priznanje?
- Gotovo sve, ali nisu sve, a to znači da nije priznala EU kao takva. A neće ni naši prijatelji Rusi i Kinezi u SB, uvek će stavljati veto na priznanje Kosova.

Želimo li mi u EU ili ne? Uslovljavanjem nećemo mnogo postići.
- Želimo, ali s Kosovom. Ako nam postave ultimatum - Srbija u EU bez KiM, to ćemo odbiti.

To priča i Boris Tadić.
- Za razliku od njega, ja neću popuštati pred ultimatumima iz EU. I zašto nam sada, uz viznu liberalizaciju, poturaju Statut Vojvodine? Zašto se čekalo 14 meseci da Statut uđe u proceduru? Ubeđen sam da su iz EU došli pritisci da do liberalizacije neće doći ako ne prođe Statut.

Vlast tvrdi da autonomaši Statutom nisu dobili gotovo ništa.
- Statut nije u skladu sa Ustavom Srbije, već je ustav sam za sebe! Pisan je za novu državu, jednog dana će govoriti: Nastali smo onog dana kad je usvojen Statut.

Zar nije prirodno da u Vojvodini ostaje ono što se tamo zaradi?
- Tako će se raspasti država, baš kao što se raspala Jugoslavija.

Ko je jači, vi ili Tadić?
- Ne bih se tukao s njim (smeh). Pobedio me je za tričavih šezdesetak hiljada glasova. Ali tada su svi bili uz njega, i DSS i NS i EU. Danas više Tadić nije favorit EU.

Otkud vam to?
- Zbog toga sam išao u Brisel, da čujem šta je njih stav. I čuo sam da se oni više neće mešati u naše unutrašnje probleme. Utoliko pre što i mi predvodimo blok za EU, a protiv smo kriminala i korupcije. Uveren sam da, ako kojim slučajem izgubi, Tadić neće priznati poraz, već će se ponašati kao Milošević! U tom slučaju, vlast će proći kao Milošević, a ja ću pozvati građane na ulicu!

Ako ponovo izgubite, gde ćete naći snagu za dalje?
- Poraz ne mogu da zamislim, ali i da dođe, ne povlačim se iz politike. Ona nije jedan meč.

Ali vi ste ih dosta izgubili, a i dalje ste u ringu.
- Gledam po Skupštini ljude koji su pogubili sve svoje mečeve, Dinkića, Draškovića, Dačića, i znam da nisam kao oni. Ne znam čemu se nadaju ako samostalno izađu na izbore.

Čak ni Dačić?
- Njegova veza s Tadićem je protivprirodna. Dačićev najveći strah je da ga ne zamene Čedom Jovanovićem. Njih dvojica se sve vreme bore za Tadićevu naklonost. A on pokazuje da nije predsednik Srbije, već DS. Rado bih razgovarao s njim, ali čemu to, kad ne pričam s predsednikom države, već s partijskim liderom.

Hoće li se put Srbije ka EU nastaviti ili prekinuti ako SNS osvoji vlast?
- Nastaviće se, naravno.

Da li ja to razgovaram s budućim premijerom ili predsednikom Srbije?
- Voleo bih još jednom da s Tadićem odmerim snage i pobedim ga u direktnom duelu, ali verujem da više mogu da učinim kao premijer.

Plašite li se da bi jednog dana mogli da se rastanete i sa Vučićem kao sa Šešeljem?
- Nikada se ne bih razišao sa Šešeljem da me nije oterao, a Vučić se neće politički razići sa mnom jer ga ja nikada neću oterati.

Za kraj, možete li da konačno obećate kad ćete se iseliti iz Bulevara Zorana Đinđića?
- Sledeće godine. Da me to ranije nisu pitali, možda bih i ostao. Očekujem da ova ili neka buduća vlada Slobodanu Miloševiću da neki bulevar. Baš me zanima šta bi Tadić uradio da živi u Miloševićevom bulevaru.

DSS i tajkuni

Kakav je utisak na vas ostavio način na koji je delegacija DSS otputovala u Rusiju, tako što im je put platio tajkun?
- Ako je to tačno, takve stvari će ih ubuduće sprečavati da ostvare dobre rezultate. Toga će ili morati da se reše, ili se više neće baviti politikom. Pa, mogao sam i ja da odletim i vratim se nečijim privatnim avionom! Umesto toga, celu noć sam proveo na aerodromu u Minhenu, jer nije bilo letova.

Ili - ili

ĐeliĆ ili DinkiĆ: Đelić je dobroćudniji, on je kao veliko dete. S njim može da se priča, pa čak i da ga ubedite u nešto.
DaČiĆ ili Palma: A što mi razdvajate pečenje i špricer?
Partizani ili Četnici: Ni njih nemojte da razdvajate. Svi koji su ratovali protiv okupatora imaju mesto u mom srcu.
Ceca ili Seka: Cecu poznajem, Seku nikada nisam upoznao. Nije ni Cecin život bio tako lak.
Miroslav IliĆ ili Sinan SakiĆ: Ilić do pre nekog vremena, a od onda... Previše je vezan za nešto što ne volim. Deca su mi odrastala uz Balaševića, Čorbu i Miroslava, ali to više nije ta priča. Car srpske pesme ne peva više tako dobro kao ranije.
Cane SubotiĆ ili Milo: Opet mi razdvajate pečenje i špricer.
MiŠkoviĆ ili Beko: Znam i jednog i drugog, Beka bolje. Ne želim njihove pare, ni do sada ih nisam uzimao. Ako zakucam na ta vrata, posle ću to skupo platiti. Ako dođem na vlast, istražiću sve privatizacije. Miškovića su podigli toliko da sad ima 30.000 zaposlenih, koji ne smeju da ostanu bez plate. Ako su kriminalci, moraju da budu u zatvoru. Ako su pošteni, niko ne sme da ih pipne.
Rakija ili pivo: Rakija, pravim jednu od najboljih u Srbiji, a to kažu drugi.
Partizan ili Zvezda: Eh, sad! Ja Partizan, Vučić Zvezda.

Neke vladike bezmalo papu priznaju kao poglavara SPC

Ružan je utisak ostavila vaša polemika sa Slavicom Đukić-Dejanović samo dan posle patrijarhove smrti.
- Sa žaljenjem konstatujem da Crkva greši. Mnogi su ranije bili u SPO, pa su bili Miloševićevi, sada su s Tadićem, sa izuzetkom Njegove svetosti. Čemu uključenje Drugog dnevnika RTS na sednicu Svetog sinoda baš u trenutku kada se Tadić obraća vladikama? I zašto sam ja grešan kada na to upozoravam?
n Hoće li u izbor novog patrijarha biti umešana vlast?
- Umešaće se direktno! Postoji nekoliko vladika koji bezmalo papu priznaju kao vrhovnog poglavara SPC, nekoliko vladika koji su zaboravili da mi na njih treba da se ugledamo, a ne da se razmeću svojom imovinom, poslovima, džipovima...

http://www.kurir-info.rs/clanak/politika/kurir-27-11-2009/ne-bih-se-tukao-s-tadicem
 
Ili - ili

ĐeliĆ ili DinkiĆ: Đelić je dobroćudniji, on je kao veliko dete. S njim može da se priča, pa čak i da ga ubedite u nešto.
DaČiĆ ili Palma: A što mi razdvajate pečenje i špricer?
Partizani ili Četnici: Ni njih nemojte da razdvajate. Svi koji su ratovali protiv okupatora imaju mesto u mom srcu.
Ceca ili Seka: Cecu poznajem, Seku nikada nisam upoznao. Nije ni Cecin život bio tako lak.
Miroslav IliĆ ili Sinan SakiĆ: Ilić do pre nekog vremena, a od onda... Previše je vezan za nešto što ne volim. Deca su mi odrastala uz Balaševića, Čorbu i Miroslava, ali to više nije ta priča. Car srpske pesme ne peva više tako dobro kao ranije.
Cane SubotiĆ ili Milo: Opet mi razdvajate pečenje i špricer.
MiŠkoviĆ ili Beko: Znam i jednog i drugog, Beka bolje. Ne želim njihove pare, ni do sada ih nisam uzimao. Ako zakucam na ta vrata, posle ću to skupo platiti. Ako dođem na vlast, istražiću sve privatizacije. Miškovića su podigli toliko da sad ima 30.000 zaposlenih, koji ne smeju da ostanu bez plate. Ako su kriminalci, moraju da budu u zatvoru. Ako su pošteni, niko ne sme da ih pipne.
Rakija ili pivo: Rakija, pravim jednu od najboljih u Srbiji, a to kažu drugi.
Partizan ili Zvezda: Eh, sad! Ja Partizan, Vučić Zvezda.
 
ĐeliĆ ili DinkiĆ: Đelić je dobroćudniji, on je kao veliko dete. S njim može da se priča, pa čak i da ga ubedite u nešto.
DaČiĆ ili Palma: A što mi razdvajate pečenje i špricer?
Partizani ili Četnici: Ni njih nemojte da razdvajate. Svi koji su ratovali protiv okupatora imaju mesto u mom srcu.
Ceca ili Seka: Cecu poznajem, Seku nikada nisam upoznao. Nije ni Cecin život bio tako lak.
Miroslav IliĆ ili Sinan SakiĆ: Ilić do pre nekog vremena, a od onda... Previše je vezan za nešto što ne volim. Deca su mi odrastala uz Balaševića, Čorbu i Miroslava, ali to više nije ta priča. Car srpske pesme ne peva više tako dobro kao ranije.
Cane SubotiĆ ili Milo: Opet mi razdvajate pečenje i špricer.
MiŠkoviĆ ili Beko: Znam i jednog i drugog, Beka bolje. Ne želim njihove pare, ni do sada ih nisam uzimao. Ako zakucam na ta vrata, posle ću to skupo platiti. Ako dođem na vlast, istražiću sve privatizacije. Miškovića su podigli toliko da sad ima 30.000 zaposlenih, koji ne smeju da ostanu bez plate. Ako su kriminalci, moraju da budu u zatvoru. Ako su pošteni, niko ne sme da ih pipne.
Rakija ili pivo: Rakija, pravim jednu od najboljih u Srbiji, a to kažu drugi.
Partizan ili Zvezda: Eh, sad! Ja Partizan, Vučić Zvezda.

Ovo stvarno jeste za povracanje.
 
meni bas juce ujutro trebao za ciscenje zeluca :mrgreen: ovako sam morao na suvo da peglam :(:hahaha: mada nije Solja sam toliko ljigav i gadan koliko partrijski poltroncici kojima su on u Pussy idoli

Па Пуси је но. 1 гадни лик, шоља после њега... а Ђука и остале битне и небитне подгузно-пенетрирајуће муве су по мени за не више од жаљења... такве фигуре нису вредне презира... оно. :)
 
Ovo stvarno jeste za povracanje.

Него шта брате, али стварно стварно... какав сељак, то је речима неописиво. Једино да му се по фаци испеглираш па би те разумео...

Ja bih i od svih njegovih prethodnih izjava, misli i bilo cega sto moze da se pretoci na papir otvorio nove teme... Ako treba i retroaktivno... Vazno da se pise...

Хахаха, јесте, ајде да од Томиних белешки у свеску за домаћи док је био у школици правимо нове теме... :eek:
 
Ja bih i od svih njegovih prethodnih izjava, misli i bilo cega sto moze da se pretoci na papir otvorio nove teme... Ako treba i retroaktivno... Vazno da se pise...

СТВАРНО БРЕ ЗЕЛЕНООКИ!!!:eek::eek::eek:
Какво је ово расипништво са темама!?:evil::evil::evil:
Зар није било боље да за свако питање отвориш по једну тему!?:rtfm::rtfm::rtfm:
 
Па Пуси је но. 1 гадни лик, шоља после њега... а Ђука и остале битне и небитне подгузно-пенетрирајуће муве су по мени за не више од жаљења... такве фигуре нису вредне презира... оно. :)

Тзв. "ТАРЗАНЧИЋИ"!!!:hahaha1::rotf::hahaha1::rotf::hahaha1:

Дегутантно је за објашњавање - укапираћете сами о чему се ради!!!:ok::ok::ok:
:hahaha1::rotf::hahaha1::rotf::hahaha1:
 

Back
Top