Sahovske garniture!

cicka

Zainteresovan član
Poruka
152
Ljudi, zna li iko gde ima d a se kupe dobre sahovske garniture. Ja se inace u to ne razumem, ali bi zelela pokloniti osobi koja zaista voli sah...pa samim tim, ako vec uzimam neku, volela bi i da je neka dobra. Cak ne znam ni sta se tu ceni kod sahovskih garnitura...sta cu ..zato pomagajte. nasla sam neke slicice jedne, deluje mi bas facinantno, ali mozda je to samo za mene...
 

Prilozi

  • abassador1.jpg
    abassador1.jpg
    45,6 KB · Pregleda: 25
  • ambassador3.jpg
    ambassador3.jpg
    38,7 KB · Pregleda: 20
  • ambassador2.jpg
    ambassador2.jpg
    26 KB · Pregleda: 15
Zavisi odakle si Cicka...?
Drugo, ta osoba ako je već toliko fascinirana šahom kao igrom, onda joj nije bitno kakve su figure bitan je duh igre sam po sebi :) (pričan to iz ličnog iskustva)
E sad, naravno da mu/joj nećeš pokloniti onaj minijaturni džepni šah jer je veoma nepregledan. Plastične obične figure standardnih razmera će sasvim lepo poslužiti... Naravno, ako hoćeš da to bude malo kvalitetniji poklon, onda se opredeli za drvene figure, koje su malo skuplje, ali su lepše na izgled, lepše "ležu u ruku", imaju težinu i slično... Ako se ta osoba aktivno bavi šahom pa recimo putuje po turnirima, onda bi možda želela da toj osobi pokloniš praktičnu tablu (kožnu koja se lako umota u rolnu) jer drvene kutije ipak i nisu praktične za putovanja. Za onu dosta skuplju varijantu opredeli se za kristalne/staklene figure... Samo, ne znam baš koliko bi one bile praktične za igru, eventualno bi bile dobre samo za ukras. E sad opet kažem, na tebi hje šta više ceniš, praktičnost i svrsishodnost ili izgled.
Nadam se da sam makar malo pomogao, ako imaš još neka pitanja piši..
Pozdrav
 
Pa, kao prvo iz Novog Sada sam.
Ta osoba jeste fascinirana sahom kao igrom, ali isto toliko i izgledom, samo mozda u manjoj meri..pa sam zato htela sve to nekako da uklopim. Sigurno je samo da necu uzeti staklene figure, to mi je van pameti. Ove slike koje sam postavila, cak ne mogu da prepoznam ni kakve su figure, mada rekla bih drvene. Ne znam, mene su ove osvojile, ali ne znam zasto. E sad ne znam na koje cene ti mislis, ja sam ove nasla za 55 evra.
 
Mislim da je to relativno povoljna cena :)
Isto tako, gledaj da ih uzmes u nekom sahovskom klubu jer tako pomazes isti a ne nekog 'biznismena'...
Pogledaj recimo u NSK, pasiceva 20 u NS..
Ali ako su se tebi vec svidele ove, onda sto da ne, i meni su lepe na izgled priznajem. Samo napred :ok:
 

Back
Top