Dobio batine zbog srpske zastave?!

Dragan_srbcg

Ističe se
Poruka
2.641
Dobio batine zbog srpske zastave?!
26.11.2009.

10624_vest_zastava_rs.jpg


TUZLA - Srbin Mihajlo Stojanović (62) iz Špionica kod Srebrenika teško je pretučen nakon što mu je ranije zaprećeno da "neće nositi srpski barjak u Federaciji BiH", javio je dopisnik Srne.

Stojanović, koji je invalid bez desne šake, danas je izašao iz bolnice u Tuzli u koju je bio smješten nakon što ga je pet maskiranih naoružanih osoba pretuklo u njegovoj štali 22. novembar

"Nemam dilemu u vezi sa razlogom napada, jer sam nekoliko dana ranije imao telefonski poziv u kome mi je zaprećeno da neću više nositi srpski barjak u Federaciji. To se dogodilo nakon što sam nosio litiju za osveštanje crkve Uspenija Presvete Bogorodice u Tuzli, što su televizije prenosile ", rekao je Stojanović.

Neki mediji su objavili da je povod napada na njega bila materijalna korist, a Stojanović tvrdi da je pretučen zbog nacionalne netrpeljivosti.

U napadu je zadobio tešku povredu oka, napuknuće rebara i udarac u kičmeni pršljen, jedan zub mu je izbijen i iščašena vilica.

"Borio sam se koliko sam mogao, ali ništa nije pomoglo. Na kraju su mi zavezali lepljivu traku oko usta i glave, na ruke stavili policijske lisice i tukli me. Nakon prebijanja, jedan od njih se vratio pokušavajući da me uguši, stiskajući mi vrat i nos, a drugi je govorio da me ubije. Spasili su me komšije koje su pre toga čule zapomaganje i okupile se pa su se napadači razbježali ", ispričao je Stojanović.

On smatra da policija nije profesionalno odradila svoj posao, iako je došla pola sata nakon poziva.

"Pošto je jedan metak ispaljen u vazduh, policiji je odmah javljeno da se radi o oružanom napadu i da je jedan život ugrožen. Ali čudno je da nisu uspeli da pronađu cauru", rekao je Stojanović.

Prema njegovim rečima, za njegovu porodicu je dodatni udarac to što je policija odmah počela sa pretpostavkama da je motiv za napad materijalni, odnosno krađa stoke.

Stojanović kaže da je ovo drugi napad na njega, podsećajući da je prvi bio u junu. On ističe da će, bez obzira na to, ostati da živi u Špionici.

"Dobro je, ostao sam živ, ali ostat ću ovde jer nemam gde. Ne osećam se sigurno, kada vas napadaju u vašoj kući. Pogotovo zato što je policija nakon prvog puta našla napadače, ali ništa nije preduzeto. Bar ja nisam obavešten", rekao je Stojanović.

On je rekao da Srbe u ovom selu stalno zastrašuju i da su ranije pretučene tri žene i otac sveštenika.

Stojanović je naglasio da se dobro slaže sa komšijama Bošnjacima, ali da je to u ovom trenutku slaba utjeha.

http://www.enovosti.info/lat/opcija/btg_novosti/0/10624/Dobio/batine/zbog/srpske/zastave!

"multietnicka" federacija........:roll:
 
E znaš šta. Pun mi je više šešir tih zapomaganja posle kojih mi treba da dotrčavamo i sa nekim se koljemo
Ako nosi srpsku zastavu tamo gde živi, nemoj od mene da očekuje da ću da dotrčim da ga branim.
Nego neka je nosi ako sme ili neka ćuti ako ne sme.
Eno mu Milo Dodik pa nek se zatriči malo, umesto što ne izbija iz Beograda
 

Back
Top