Koliko je "zdravo piti"....

giravaru

Primećen član
Poruka
537
...imala bih pitanje za muski rod, mada i misljenje, "lepsih polovina" nije na odmete....elem, do koje granice je zdravo piti? Recimo dodjete sa posla, imali ste jako los dan, kasni plata, zeza vas sef itd......nervozni ste...i zelite da pipijete konjak, recimo, kolika je granica zdravog i nezdravog konzumiranja pica?
 
Popiti jedan konjak nakon teskog dana nije problem, ali ako ti to predje u naviku moze da se pogorsa (da pored konjaka uzmes i rakijicu, pa i casu vina itd. ni ne primetis da si postala alkoholicar). Moj deda je svaki svakcijati dan pio po jednu casicu vinjaka, to se u teoriji smatra za alkoholizam ali se on nikada nije napio, niti je zbog toga pravio neke probleme (npr. tukao zenu ili decu).

Ja uvek u frizideru imam flasu crnog vina i kad mi se pije (2-3 puta nedeljno) uzmem bukvalno par gutljaja i to je to.

Na kraju krajeva sve se svodi na tebe i to koliko si podlozna alkoholu.
 
Nije zdravo popiti malo da bi se 'ohrabrio' da priđeš nekoj slatkoj maloj koju iz prikrajka posmatraš. Štaviše, veoma je škodljivo i vodi ka raznim problematičnim situacijama za koje alkohol ne pomaže kao izgovor.

Zdravo je obeznaniti se od alkohola toliko da nisi u stanju da pomeraš udovima, razmišljaš niti se sećaš, i tako izbrišeš sledeći dan svog života. Problem je samo što ti je vremenom potrebno sve više i više alkohola, kao i drugih pomoćnih sredstava pritom, a deluje sve kraće i kraće (tj nedovoljno dugo), otupiš i bude ti isto sada pijanom kao nekada treznom (a to tek ne želiš).
 
ja mislim da ne postoji "bezbedna" granica uzimanja bilo koje supstance koja
treba da "malo pomogne" u tom psiholoskom smislu.

jer poznato je da je vecina zavisnika bilo koje vrste (narkomani, alkoholičari, tabletomani...)
upala u tu bedu ni ne primetivsi, uzimajuci "pomalo" i "rekreativno" , uvek smatrajuci da
su oni "pravi i ozbiljni" slucajevi nesto sto oni sigurno nece dosegnuti.

a vremenom se ti mali "izleti" u olaksavajuce stanje svesti cine sve cesce, i ulaze u naviku
kao nacin opustanja i udovoljavanja sebi. klasicni prvi koraci buduceg zavisnika.
taj period dok se ne zabrazdi moze da bude kratak, oko godinu do godinu i po.
a moze da bude i veoma dug i neprimetan, da neko tokom recimo pet do deset godina
u svoju naviku povremeno, ali sve cesce i sve "ozbiljnijim" sredstvima , uvodi opijanje
kao uobicajenu stvar, nesto svakodnevno .

tvoj primer gde hoces da se posle (ili tokom) napetog dana "malo opustis" je tipican primer
trazenja izgovora kojim sebi u svojoj glavi opravdavas uzimanje alkohola, iako sasvim dobro
znas da postoje razni rizici po zdravlje.


a sada bih zamolio da se prikljucite i ovoj mojoj temi i pomognete mi u bliskoj problematici
 
...imala bih pitanje za muski rod, mada i misljenje, "lepsih polovina" nije na odmete....elem, do koje granice je zdravo piti? Recimo dodjete sa posla, imali ste jako los dan, kasni plata, zeza vas sef itd......nervozni ste...i zelite da pipijete konjak, recimo, kolika je granica zdravog i nezdravog konzumiranja pica?
nezdrava je bilo koja kolicina, ako svaki dan MORAS da popijes nesto
druga stvar je ako ti NEKADA dodje da se malko obeznanis nakon loseg dana na poslu, ili stagod
onda popi' onoliko koliko ti je potrebno u tu svrhu
 
...imala bih pitanje za muski rod, mada i misljenje, "lepsih polovina" nije na odmete....elem, do koje granice je zdravo piti? Recimo dodjete sa posla, imali ste jako los dan, kasni plata, zeza vas sef itd......nervozni ste...i zelite da pipijete konjak, recimo, kolika je granica zdravog i nezdravog konzumiranja pica?

Zbog nabrojanih razloga nije zdravo piti jer te probleme neces tako resiti.Ali,ako zelis da popijes neko pice zbog sebe,onda ga popij.Naravno jedno ili dva,zavisi sta pijes:)
 
ja ako smem da dodam nesto na ovu temu... pij, brate mili, koliko god mislis da trebas da pijes... problem je jedino ako osetis da moras da uzmes nesto da popijes... postoje ljudi koji godinama unose alkohol u sebe, pa opet ne moraju uopste da ga piju.. kao sto postoje ljudi koji za pola godine postanu alkoholicari... niko ne moze da ti da odgovor tipa: 'smes jednu casicu utorkom u cetvrtkom'... niko nije u tvojoj kozi... ja mogu da ti kazem kako je kod mene, recimo... meni kad se pije, kao sto mi se, na primer, sad pije, znaci, apsolutno me ne zanima zasto je to tako... i ne zanima me da li ce se to desiti ili se nece desiti sutra... ne opterecujem se takvim stvarima... jer mi je sad lepo... i gotovo... mnogo bre ljudi unapred razmisljaju, svega mi...
 
...imala bih pitanje za muski rod, mada i misljenje, "lepsih polovina" nije na odmete....elem, do koje granice je zdravo piti? Recimo dodjete sa posla, imali ste jako los dan, kasni plata, zeza vas sef itd......nervozni ste...i zelite da pipijete konjak, recimo, kolika je granica zdravog i nezdravog konzumiranja pica?

Konjak ili vinjak = 2-4 casice one od 0.05
Pivcuge 2-3 piva ona od 0.5 staklo ili limenka. eventualno dvolitra ako dobro podnosite alkohol. ( ili 4 piva )

Mada ja volim i vise od normalnog
 
...imala bih pitanje za muski rod, mada i misljenje, "lepsih polovina" nije na odmete....elem, do koje granice je zdravo piti? Recimo dodjete sa posla, imali ste jako los dan, kasni plata, zeza vas sef itd......nervozni ste...i zelite da pipijete konjak, recimo, kolika je granica zdravog i nezdravog konzumiranja pica?

razliciti ljudi razlicito razlazu alkohol u telu, isto vazi i za navikavanje i zavisnost.

kod mene vazi dva pica posle posla, pogotovo ako sa posla donesem stres kuci.

uglavnom dva piva, ona od po pola litra. tu mu dodje i beee 6 vitamin, dobar za nervni sistem i odlican borac protiv stresa.

za vikend sibnem mnogo vise od toga.

i meni je to normalno, sasvim lako podnosim, cak mi i godi ;)
 

Back
Top