Srpski numizmatički klub " Vidovdan" - USA

Поштовање,

Људи су прва лига, лично их познајем и председника и подпреседника.
Није све што је приказано у галеријама директно из колекције клуба. Нешто је од осталих чланова а нешто са интернета. Све у свему добро су почели....
 
Поштовање,

Људи су прва лига, лично их познајем и председника и подпреседника.
Није све што је приказано у галеријама директно из колекције клуба. Нешто је од осталих чланова а нешто са интернета. Све у свему добро су почели....
Srecan im pocetak i neka srecno i uspesno nastave sa radom.:super:
 
ne razumem zašto bi neko ko nema mnogo iskustva i već formiranu zbirku sa određenom tematikom bio član bilo kog kluba a pogotovu nekog na čije redovne sastanke ne može da ode? Numizmatičko znanje se stiče decenijama pa čak i čitav život a mngi klubovi imaju otvorena vrata i za neučlanjenje i početnike i mogućnost kupovine literature, novca, razmene...sve ostalo je pomodarstvo, ili ona stara iz "Radovana III" , " članska karta viri 2 prsta" kad je bio član biblioteeeeke....
 
......mislim da je glupo biti član koji ima tri kovanice Jugoslavije koji zamajava one ozbiljne i redovno se postidi kad pita nekog da ga zanimaju osnovne stvari, tj dolazi na ozbiljne skupove bez znanja i sredstava....Mislim da je numizmatika krenula svojim "komercijala" ili Fensi putem...ne kažem da je to loše ali danas se svi zovu "numizmatičarima", čak i oni koji nikad ništa nisu pročitali o istoriji novca ili uopšte o bilo kakvoj istoriji...
moj predlog onima koji počinju, nemojte se previše busati, uznositi, i sloliti pamet jedni drugima jer ovo nije hobi za svađu i profit već za uživanje...
budite predani i volite to što radite a znanje i kolekcija će narastati s vremenom....
 
ne razumem zašto bi neko ko nema mnogo iskustva i već formiranu zbirku sa određenom tematikom bio član bilo kog kluba a pogotovu nekog na čije redovne sastanke ne može da ode? Numizmatičko znanje se stiče decenijama pa čak i čitav život a mngi klubovi imaju otvorena vrata i za neučlanjenje i početnike i mogućnost kupovine literature, novca, razmene...sve ostalo je pomodarstvo, ili ona stara iz "Radovana III" , " članska karta viri 2 prsta" kad je bio član biblioteeeeke....


Tacno, jedino bih dodao da ja licno nemam nista protiv dece i od 12 godina koji dolaze na skupove numizmaticara AKO NARAVO CITAJU NUMIZMATICKU LITERATURU I PREPOZNAJU OSNOVNE STVARI U NUMIZMATICI...Za uclanjenje je rano i sa 18 god, bar po meni, pa makar imao i savrsenu kolekciju (sto je naravno ne moguce)...
 
Tacno, jedino bih dodao da ja licno nemam nista protiv dece i od 12 godina koji dolaze na skupove numizmaticara AKO NARAVO CITAJU NUMIZMATICKU LITERATURU I PREPOZNAJU OSNOVNE STVARI U NUMIZMATICI...Za uclanjenje je rano i sa 18 god, bar po meni, pa makar imao i savrsenu kolekciju (sto je naravno ne moguce)...
Tacno, u pravu si. Citaj litraturu i obrazij se. Na vreme si poceo i ako istrajes za nekoliko godina ces biti stvarno izvrstan numizmaticar, iako bih rekao da vec sad imas nekih osnovnih znanja.
Kad smo kod literature, ja sam an ovom forumu naleteo, neko je postavio clanak objavljen 25. 11. 2009 u Hrvatskoj numizmatici o greskama na kovanici od 50 lipa. Tu imas bas dobar clanak i o turskom novcu, a imas i clanak o novcu sa kovnickim greskama, pa clanak o razvoju novaca talirskih velicina, clanak o izradi novca.
Proguglaj i potrazi taj clanak. Oprintan ima 30 strana, ima svasta pametno da se procita.
I nastavi da se bavis numizmatikom, kada uznapredujes videces da je to multidisciplinaran "hobi".
Naucices svasta i o istoriji naroda i o obradi metala i o hemiji, da cistis i stitis od korozije svoje novcice i jos puno drugih stvari.
:super:
 

Back
Top