Del smiruje vlasti u Prištini zbog otvaranja baze Jug

Marin55

Domaćin
Banovan
Poruka
3.091
Del smiruje vlasti u Prištini zbog otvaranja baze Jug
Autor: Tanjug | 26.11.2009. - 13:39
Američki ambasador u Prištini Kristofer Del izjavio je, povodom otvaranja baze Vojske Srbije kod Bujanovca, da u tome "ne vidi nikakvu opasnost po Kosovo", prenose danas prištinski mediji.

"Kosovo ima veliki projekat izgradnje svojih snaga bezbednosti i treba da se koncentriše na to i da ostavi Srbiju da radi ono što želi", rekao je Del, prilikom posete kasarni Kosovskih bezbednosnih snaga u Prištini.

Diplomata SAD, zemlje koja je priznala nezavisnost južne srpske pokrajine, takođe kaže da će Srbija i ta samoproglašena država na tlu Kosova i Metohije "u određenom trenutku postati saveznici NATO i neće biti važno ko će gde imati vojnu bazu".

Kosovski zvaničnici, međutim, ne dele mišljenje američkog diplomate i izražavaju, kako navode, "zabrinutost" zbog otvaranja vojne baze "Jug" kod Bujanovca, ističući činjenicu da u tom delu Srbije živi većinsko albansko stanovništvom.
Kako prenose prištinski mediji, predsednik kosovskog parlamenta Jakup Krasnići zatražio je od privremenih institucija u Prištini da reaguju i da na severu Kosova, gde je većinsko srpsko stanovništvo, formiraju bazu Kosovskih bezbednosnih snaga.
U sredu se istim povodom oglasio i kosovski predsednik Fatmir Sejdiu koji je izrazio nezadovoljstvo zbog otvaranja baze Vojske Srbije ocenjujući da je to "pokušaj podizanja napetosti" i oblik "pretnje".

Vojna baza "Jug" kod Bujanovca, otvorena je u ponedeljak i predsednik Srbije Boris Tadić tom prilikom je istakao da "svi oni koji žele mir, stabilnost, dobre medjunacionalne odnose i regionalnu stabilnost treba da budu zadovoljni njenim otvaranjem". Tadić je dodao da neće biti zadovoljni samo oni koji ne žele stabilnost i mir i žele da jug Srbije bude krijumčarski koridor i teritorija sa koje će se širiti organizovani kriminal.
Ceremoniji otvaranja baze prisustvovali su i predstavnici lokalnih vlasti i članovi diplomatskog i vojno-diplomatskog kora.
Povodom otvaranja baze "Jug", misija OEBS- u Beogradu je u sredu istakla da je suvereno pravo svake zemlje da odluči gde će locirati svoje vojne instalacije i pozdravila otvoren i transparentan pristup Vlade Srbije prilikom poziva predstavnicima međunarodne zajednice da prisustvuje otvaranju vojne baze.
 
Moje misljenje je da je zabrinutost Albanaca realna sto se tice Albanaca sa Presevske doline i mislim da ce baza Jug postati razlogom novih razgovora u medjunarodnim sferama kako bi se problem Presveksih Albanaca rijesio na najbolji moguci nacin jer vidite da Albanci traze sonivanje baze Kosovskog Korpusa na sjeveru Kosova gdje zive Srbi zto mislim da nije realno i nije ostvarljivo iz vise razloga zato sto se za takav projekat nema podrske u narodu.Isto tako baza Jug je trebala znaciti zastitu Srbije ali da li je neko pitao Presevske Albance da li se oni slazu sa projektom baza Jug?
 
Moje misljenje je da je zabrinutost Albanaca realna sto se tice Albanaca sa Presevske doline i mislim da ce baza Jug postati razlogom novih razgovora u medjunarodnim sferama kako bi se problem Presveksih Albanaca rijesio na najbolji moguci nacin jer vidite da Albanci traze sonivanje baze Kosovskog Korpusa na sjeveru Kosova gdje zive Srbi zto mislim da nije realno i nije ostvarljivo iz vise razloga zato sto se za takav projekat nema podrske u narodu.Isto tako baza Jug je trebala znaciti zastitu Srbije ali da li je neko pitao Presevske Albance da li se oni slazu sa projektom baza Jug?
:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
 
Moje misljenje je da je zabrinutost Albanaca realna sto se tice Albanaca sa Presevske doline i mislim da ce baza Jug postati razlogom novih razgovora u medjunarodnim sferama kako bi se problem Presveksih Albanaca rijesio na najbolji moguci nacin jer vidite da Albanci traze sonivanje baze Kosovskog Korpusa na sjeveru Kosova gdje zive Srbi zto mislim da nije realno i nije ostvarljivo iz vise razloga zato sto se za takav projekat nema podrske u narodu.Isto tako baza Jug je trebala znaciti zastitu Srbije ali da li je neko pitao Presevske Albance da li se oni slazu sa projektom baza Jug?

Kako da ne . Evo ja sam ih pitao mnogo puta u proslosti . Samo su klimali glavama .
 
Moje misljenje je da je zabrinutost Albanaca realna sto se tice Albanaca sa Presevske doline i mislim da ce baza Jug postati razlogom novih razgovora u medjunarodnim sferama kako bi se problem Presveksih Albanaca rijesio na najbolji moguci nacin jer vidite da Albanci traze sonivanje baze Kosovskog Korpusa na sjeveru Kosova gdje zive Srbi zto mislim da nije realno i nije ostvarljivo iz vise razloga zato sto se za takav projekat nema podrske u narodu.Isto tako baza Jug je trebala znaciti zastitu Srbije ali da li je neko pitao Presevske Albance da li se oni slazu sa projektom baza Jug?

:hahaha::rotf::hahaha::rotf::hahaha:
 
Albanci se boje da ako Srbi nabacaju mnogo vojske u bazi Jug da ce mozda da se otmu i napadnu na Kosovo a ko njima garantuje hoce li ih NATO braniti.Srbi su opasni za taj kraj i kraj Kosova i zato vlada strepnja na Kosovu nakon otvaranja ove kasarne zvane Jug.Niko ne zna hoce li Srbi imati dalekometne rakete jer iz Bujanovca je lako granatirati Kosovo u njenom svakom dijelu.
 
Moje misljenje je da je zabrinutost Albanaca realna sto se tice Albanaca sa Presevske doline i mislim da ce baza Jug postati razlogom novih razgovora u medjunarodnim sferama kako bi se problem Presveksih Albanaca rijesio na najbolji moguci nacin jer vidite da Albanci traze sonivanje baze Kosovskog Korpusa na sjeveru Kosova gdje zive Srbi zto mislim da nije realno i nije ostvarljivo iz vise razloga zato sto se za takav projekat nema podrske u narodu.Isto tako baza Jug je trebala znaciti zastitu Srbije ali da li je neko pitao Presevske Albance da li se oni slazu sa projektom baza Jug?

A, svoje misljenje si morao da izdvojis od gornjeg teksta... :lol:

Odakle ti znas da ih niko nije pitao... Ja verujem da se vecina njih slozila sa tim... :cool:
 
Albanci se boje da ako Srbi nabacaju mnogo vojske u bazi Jug da ce mozda da se otmu i napdnu na Kosovo a ko njima granatuje hoce li ih NATO braniti.Srbi su opasni za taj kraj i kraj Kosova i zato vlada strepnja na Kosovu nakon otvaranja ove kasarne zvane Jug.Niko ne zna hoce li Srbi imati dalekometne rakete jer iz Bujanovca je lako granatirati Kosovo i njenom svakom dijelu.

Svaka ti je ka Njegoseva... Sta ima lose u svemu ovome sto si napisao... Jel lose ako se srpska vojska sprema da udje na srpsku zemlju... :lol:
 
Albanci se boje da ako Srbi nabacaju mnogo vojske u bazi Jug da ce mozda da se otmu i napadnu na Kosovo a ko njima garantuje hoce li ih NATO braniti.Srbi su opasni za taj kraj i kraj Kosova i zato vlada strepnja na Kosovu nakon otvaranja ove kasarne zvane Jug.Niko ne zna hoce li Srbi imati dalekometne rakete jer iz Bujanovca je lako granatirati Kosovo u njenom svakom dijelu.

Ne moraju da se boje ...nece nista da ih boli ...
 
Albanci se boje da ako Srbi nabacaju mnogo vojske u bazi Jug da ce mozda da se otmu i napadnu na Kosovo a ko njima garantuje hoce li ih NATO braniti.Srbi su opasni za taj kraj i kraj Kosova i zato vlada strepnja na Kosovu nakon otvaranja ove kasarne zvane Jug.Niko ne zna hoce li Srbi imati dalekometne rakete jer iz Bujanovca je lako granatirati Kosovo u njenom svakom dijelu.

Srbija nece nikog napadati, a i da hoce za to joj ne trebaju baze. :D
 
Evo natovaca na Kosovu i Metohiji. Nekad turski satori, danas natoovi..

b000321b.jpg
 
U slucaju napada Srpske vojske na Kosovo jedino ko ima da im se suprostavi je Kosovski Zastitni Korpusu koji vode bivsi UCK komandanti.

Sta mislite dragi forumasi?Za koliko moze Srpska vojska da osvoji cijelo Kosovo i da se rasporedi u svakom dijelu Kosova?

Iz prakticnog iskustva ... rekao bih 72 sata . Medjutim za totalno oslobodjenje , treba jos neki dan vise .
 

Back
Top