Skolsko obavestenje-talenat

Poruka
17.135
Danas nam je kroz skolu proslo obavestenje u vezi sa necime sto organizuje ministarstvo a to je da se skupe po skoli svi zainteresovani koji su odlicni ucenici da odu kod psihologa skole prijave se, upisu ime i prezime i oblast u nauci zapravo nauka koja ih zanima, recimo hemija fizika ili tako nesto, e sad mene zanima da li neko zna nesto vise o ovome, ja sebe ne smatram talentovanim bez obzira sto sam se prijavio mada reko ajd da pokusam sa hemijom jer me to zanima.Jel zna neko nesto vise o tome, sta posle prijave a sta posle toga.....
Mene malo sramota jer ne mislim da sam tolko bas pametan:rumenko:

Hvala
 
Hmm,secam se kad sam bio sedmi razred osnovne skole,bilo je neko takmicenje nadarenih i talentovanih,pa smo se prijavljivali i birali predmet iz kojeg zelimo da se takmicimo.Funkcionisalo je kao i obicno takmicenje,s tim sto su bili neki testovi inteligencije,i ako prodjes na okruzno radis kao seminarski rad iz predmeta koji si izabrao.Ja sam zaboravio da dodjem na dan kad je bilo opstinsko,pa nisam ni otisao na to takmicenje,posle mi bilo jako krivo xD.
Ne znam da li je to to,a isto tako ne razumem sto toliko potcenjujes sebe.Mada sam i ja dosta nesamouveren...
Sto se mene tice,idi na to.Ko zna zasto je to dobro,a sigurno izvuces i neku korist. :)
 
Hmm,secam se kad sam bio sedmi razred osnovne skole,bilo je neko takmicenje nadarenih i talentovanih,pa smo se prijavljivali i birali predmet iz kojeg zelimo da se takmicimo.Funkcionisalo je kao i obicno takmicenje,s tim sto su bili neki testovi inteligencije,i ako prodjes na okruzno radis kao seminarski rad iz predmeta koji si izabrao.Ja sam zaboravio da dodjem na dan kad je bilo opstinsko,pa nisam ni otisao na to takmicenje,posle mi bilo jako krivo xD.
Ne znam da li je to to,a isto tako ne razumem sto toliko potcenjujes sebe.Mada sam i ja dosta nesamouveren...
Sto se mene tice,idi na to.Ko zna zasto je to dobro,a sigurno izvuces i neku korist. :)

da napomenuli su neki test inteligencije i psiholoski test...mada koje je tezine test iz ,,strucnog,,(odabranog predmeta) da li znas?:mrgreen:

mene malo sramota ne znam zasto jer znam da nisam neki genije ali ajde ovo je prvi nacinjen korak ka mojoj naucnoj karijeri:lol:
 
Ja sam polagala test kvalifikacije baš pre nekih, hm, mesec dana? Najbolje sam uradila od svih hemičara osmaka :) Fora ti je da prođeš test inteligencije, kako bi mogao da ideš na višemesečne pripreme.
U svakom slučaju, daju ti test inteligencije, koji se sastoji od tri dela i za svaki imaš određeno vreme rađenja, a kada ti one dežurne kažu da staneš, moraš da staneš, i onda pređeš na drugi deo itd. Videćeš, ništa teško, šta više, zanimljivo je.
Prvi deo se sastoji od, kako ih je moja drugarica stručno nazvala, "rečnih proporcija". Daju ti na primer, rukavica:ruka = x: noga i onda ti daju ponuđene odgovore, tipa cipela, čarapa, mašna, krava (itd.) i ti treba da podvučeš onaj pravi, to jest, onaj koji pripada proporciji. Ima jedno pedesetak primera, nisam baš bila u situaciji da brojim :D
Sledeći deo testa je klasika: nastavi niz brojeva. Daju ti, na primer, 2 4 5 7 8 10 i daju ti pet - šest brojeva, i ti zaokružiš onaj koji, po tvom skromnom mišljenju, jeste sledeći.
I treći deo testa je sledeći. Daju ti delove, koje treba da spojiš u kvadrat, tj. da uctraš kako bi se oni spojili u kvadrat. Na primer, imaš dva manja pravougaonika, i u kvadratu ćeš ucrtati jednu crtu u sredini.

I to je to. :D

A kakvo je to takmičenje, ja zaista ne znam, nisam se, iskreno, raspitivala.
Međutim, nama daju primere iz prethodnih godina, i gotovo su isti kao i sa regularnih opštinskih i gradskih, samo je drugi redosled u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Ja sam polagala test kvalifikacije baš pre nekih, hm, mesec dana? Najbolje sam uradila od svih hemičara osmaka :) Fora ti je da prođeš test inteligencije, kako bi mogao da ideš na višemesečne pripreme.
U svakom slučaju, daju ti test inteligencije, koji se sastoji od tri dela i za svaki imaš određeno vreme rađenja, a kada ti one dežurne kažu da staneš, moraš da sraneš, i onda pređeš na drugi deo itd. Videćeš, ništa teško, šta više, zanimljivo je.
Prvi deo se sastoji od, kako ih je moja drugarica stručno nazvala, "rečnih proporcija". Daju ti na primer, rukavica:ruka = x: noga i onda ti daju ponuđene odgovore, tipa cipela, čarapa, mašna, krava (itd.) i ti treba da podvučeš onaj pravi, to jest, onaj koji pripada proporciji. Ima jedno pedesetak primera, nisam baš bila u situaciji da brojim :D
Sledeći deo testa je klasika: nastavi niz brojeva. Daju ti, na primer, 2 4 5 7 8 10 i daju ti pet - šest brojeva, i ti zaokružiš onaj koji, po tvom skromnom mišljenju, jeste sledeći.
I treći deo testa je sledeći. Daju ti delove, koje treba da spojiš u kvadrat, tj. da uctraš kako bi se oni spojili u kvadrat. Na primer, imaš dva manja pravougaonika, i u kvadratu ćeš ucrtati jednu crtu u sredini.

I to je to. :D

A kakvo je to takmičenje, ja zaista ne znam, nisam se, iskreno, raspitivala.
Međutim, nama daju primere iz prethodnih godina, i gotovo su isti kao i sa regularnih opštinskih i gradskih, samo je drugi redosled u pitanju.

Aham a test iz strucnog predmeta se radi kasnije kao odabir ko ide dalje ili kako?
Kada pocinju pripreme i za sta su te pripreme uopste!:dontunderstand:

Hvala na odgovoru pomogla si mi!
 
Je l' to ono Centar za talente?
Prosao sam taj test, izabrao engleski...
Pisao rad, isao kasnije na republicko...
Sto se tice tih priprema, nisam uopste isao... Mentor mi je bila moja nastavnica.

Super je to. Upoznao sam neke zanimljive ljude, naucio nesto novo... :)
 
Meni je to bilo u osnovnoj,prosao sam prvi i drugi krug.Posle sam trebao da idem svake subote do grada,pa zbog treninga nisam mogao a i mrzelo me...A da, oblast mi je bila istorija,dobio sam i mentora.....
Bili su testovi inteligencije,nisu bili povezani sa predmetom...
 
Nas ne obaveštavaju nikad ni o čemu :neutral:

:eek:

Covece pa kak'a je to skola:think:

Kod nas prolaze obavestenja svakog dana kroz skolu, a imamo i veliku oglasnu tablu!:cool:

Mada ja i dalje ne kapiram neke stvari?!
Na sta mislite kad kaete regionalno, republicko?!
Sta je to, opet neki vid takmicenja!?:think:
Ok, skapirao sam da treba poloziti neke testice i da posle kad prodjes nesto(sta?) dobijas mentora, i sta posle radis?!:think:
 
Kolika je uopšte prolaznost na tim testovima? Jednom sam posetio sajt neke škole i imali su stvarno dugačak spisak đaka koji su prošli, tipa dvadesetak po razredu, a to je valjda petina ili šestina svih đaka. Mislio sam da bi centar za talente trebao da sakuplja gornjih 5 odsto iz generacije ili tako nešto, ili oni stvarno imaju jako puno resursa ako primaju tako veliki broj ljudi?
 
Centar za talente...

Pre tri godine sam bio prijavljen. Išao sam na "test inteligencije", prošao, trebali su da me pozovu. Nisu me zvali. Zvao sam ja njih (čini mi se da se žena zvala Vesna, ima čudno prezime). Rekli su da nisu uspeli da "nađu mentora koji bi bio odgovoran za decu iz Jagodine, uzevši u obzir da nas ima malo". Od tada sam razočaran njihovim radom.
 

Back
Top