dali pali to

DeXa

Zainteresovan član
Poruka
287
IMAM PLOCU iNTEL P 810 BU SA INTEGRISANOM GRAFICKOM 82810 SA 8 MB DELJENE MEMORIJE.PLOCA NEMA AGP SLOT PA NE MOGU DA UBODEM NI JEDNU GRAFICKU U TOJ VARIJANTI.
DALI BI VREDELO STAVITI TNT2 M64 U PCI VARIJANTI?
 
Кулиража:
E zato kad sledeci put budes kupovao racunar nemoj traziti najjeftiniju cetvorku, pa tek onda uciti osnove hardvera.


Ma meni je cale kupio ovu ``CETVORKU`` jos pre 3 i po godina i za nju puko 800e
TAda ja nisam znao toliko o kompisima ko danas inace vise nikada necu kupiti plocu sa integrisanom grafickom i bez AGP slota.TADA NISAM NI ZNAO STA JE AGP.Ali sta je tu je dok ne skupim neku kintu za upgrade(nova ploca,graficka,memorija,kuciste)HDD,cd,cd-rw i monitor imam pa ce me kostati manje nego nov)


Uzgred sta mi preporucujete da uzmem a da vredi?KOja loca(da podrzava intela),koj procesor,koje kuciste,koliko memorije?
 
DeXa ako nastavis sa ovakvim pitanjima postaces isti kao cenjeni duduk. Pa i nisi mnogo uznapredovao ove tri godine ako ne znas kakva ti masina treba.
Ja se izvinjavam unapred ako ovo deluje kao prozivka, ali nisam mogao da se suzdrzim. :cry:
btw, DeXa prelistaj malo forum i nacices dosta odgovora na tvoja pitanja!!!
 
Ej FrOZEN posto ni ti nisi neki iskusan korisnik nemoj da ostavljas poruke na mojim temama kad nemas nista pametno da kazes.
Sto neko ko ima oko 1000 poruka nije nista reko kao npr KULIRAZA a ne ti mi se nesto petljas a nemas pojma sa zivotom
 
Vidi, s'obzirom da je era 64 bita vec uveliko osvanula i lagano silazi u narodne mase, najbolje da se strpis i pazaris celu novu konfiguraciju. Recimo tamo negde od polovine jeseni il' jos bolje oko Nove Godine :wink:
Ako ti je bas zinulo da sad menjas uzmi Abita.
 
Pa ovako racunare (kao i delove) je najbolje kupovati oko Nove godine, tad im uglavnom naglo pada cena.
Samo kupi pre Nove godine jer sam cuo da se opet (mamu im ***** lopovsku) vraca porez na racunare i da ce biti 18%.
Sto se tice ploca sa 478Soclet-om tu ti ne mogu bas pomoci mnogo dok ne prelistam knjizice za te ploce, mnogi hvale Abit-a, pa neka bude tako.
CPU - Ne znam koliko ti treba i cime se bavis, to ti je najbolje da se dogovoris sa prodavcem (negde 1.7-2GHz)
Kuciste ako imas nije ti toliko bitno, mnogo je vaznije napajanje.
I konacno sto se tice memorije ne uzimaj ispod 512, pa makar uzeo i neku No Name.

@Kad_LupimLupim
Dok mi ugledamo sav sjaj 64-bitne tehnologije proce vremena i vremena.
Sve ploce koje podrzavaju 64-bitne AMD-ove podrzavaju do 4GB RAM-a, a taj CPU moze podrzati 2^64 - pa ti gledaj da li se isplati uzimati danas to cudo i puci toliku lovu.
 
Znaci po vama bi uzimanje kompa sa 32bitnim procesorom bilo glupo?
Pa i jeste ali ce me dzep dugo boleti.Koju kintu treba da dam za neku pristojnu 64 bitnu konfiguraciju?
 
Ne oni ti kazu da uzmes 32-bitnu masinu.
I jos nesto windows ne iskoriscava 64-bitne procesore, vec ih koristi kao i stare 32-bitne procesore. Igrice se uglavnom prebacuju sa konzola na PC, sto znaci da ce 32 bita jos dugo biti mainstream konfiguracija. Bolje ulozi pare u dosta rama i neki Prescot na ...
POZDRAV. (rekao sam vec u proslom postu bez ljutnje)
 
Kad ce era 64bita zaziveti u punom sjaju tesko je reci naravno. Racunarsko trziste je beskrajno prevrtljivo danas. Al' ja cenim da je bolje cekati i god i vise dana sa starim konfig. nego kupiti danas vrhunac 32bitne technologije, koji ce da izuje dobro, a posle kad bude doslo do definitivnog prelaska na 64bita ta ista konfig nece vredeti maltene prebijene pare!
Cenim da ce vec tamo u periodu zima/prolece da 64bita lagano postaje ko "dobar dan".
 
Kad_LupimLupim:
Kad ce era 64bita zaziveti u punom sjaju tesko je reci naravno. Racunarsko trziste je beskrajno prevrtljivo danas. Al' ja cenim da je bolje cekati i god i vise dana sa starim konfig. nego kupiti danas vrhunac 32bitne technologije, koji ce da izuje dobro, a posle kad bude doslo do definitivnog prelaska na 64bita ta ista konfig nece vredeti maltene prebijene pare!
Cenim da ce vec tamo u periodu zima/prolece da 64bita lagano postaje ko "dobar dan".
To si u pravu, samo sto je ovo veliki pomak u odnosu na sadasnje stanje.
Ali i do sada je bilo isto tako. Uzmes racunar, puknes 1.000€ i posle samo 6 meseci taj isti racunar dodje 500€. Tako da ti je svejedno.
Kako ce se 64-bitna tehnologija iskoristiti i za koje vreme ce zablistati to je veliko pitanje jer kao sto rece trziste je prevrtljivo.
Mada siguran sam (zbog stanja u zemlji) da ce se bar jos 2 god. 32-bitne konfiguracije zadrzati u vecini domova nase zemlje.
Zivi bili pa videli.
 
redhot_small.JPG


Usijani procesor koji SVETLI?

Ahahahahahhahah :lol: :lol: :lol:
E, ovo je dobra fora! :)

http://www.amdzone.com/pics/cpus/intel/prescott/redhot.JPG
 
DeXa:
Znaci najbolje je da moj ntel sljaka koj godinu dana ovakav kakav je pa onda 64 bita
Zavisi cime se bavis. AKo nemas potrebe za jacom masinom ti uzivaj sa ovom, a ako ti treba nemoj zaliti novce.
Cena jedne dobre konfiguracije je uvek bila oko 1500-2000DM (750-1000€), a ti kupovao sad ili kasnije tebi je svejedno.
 

Back
Top