Meta razgovor

Mrvetina

Primećen član
Banovan
Poruka
605
Tema o razgovoru o razgovoru (na Internetu i uopste u svakodnevnom zivotu).

Miroslav Veliki:
Jedna od stvari koje me u neku ruku odusevljavaju kod Internet sagovornika je njihova tendencija da u jednom postu:

1) umesaju nekoliko razlicitih tema tako da se manje snalazljivi sagovornicu osecaju preopterecenim
2) da na takve poruke odgovoraju jednom obilnim porukom koja odgovara na sve teme iz poruke sagovornika, cineci raspravu veoma nepreglednom i teskom za odrzati

Kad kazem "teme poruke" mislim na delove teksta koji pozivaju na skretanje sa glavne teme. Mozda je to argument u vezi tvoje iskrenosti? Mozda je to argument o nekim tvojim ranijim porukama? Mozda je tvoje znanje dovedeno u pitanje? Mozda je to neka anegdota koja izaziva skretanje sa teme? Mozda je to neko potpitanje koje se ne tice teme direktno?

Iz iskustva znam da odgovoranje na vise razlicitih tema istovremene ne vodi nikud. Te mi nije jasno zasto neki ljudi nisu naucili do sada da se u raspravi treba drzati samo jedne teme i ignorisati ostale, manje bitne teme.
 
Trudim se da budem konkretna. Nekad mi se skretanje omakne, ali mislim da sam u podnosljivim granicama po pitanju odgovora na postavljene teme.

Ima pojedinih momenata rasplinjavanja, ali i razloga zasto je to tako :).
 

Back
Top