Зашто су сахранили 3 канал РТС-а ?

Ilinoida

Domaćin
Poruka
4.843
Ево овако, занима ме нешто. Плаћамо претплату на тај назови "јавни сервис" Србије и шта нам нуде ?

- Јутрос у јутарњем програму - приказује се слика послата од гледаоца димљено месо на жици поред жице са постељинама. ( И сад ето то је као смешно и сви се кикоћу)

- Прављење "уметности од леда" се приказује док се на емисији Анимал емитовала емисија о белом медведу који у потрази за храном плови по Арктику јер се лед отопио и не може да пронађе храну. Медвед умире. То је живот. А наши приказују "уметност од леда".

- Разноразне певачице излазе и певају, наградне игре које позивају људе или да окрену тв-број или да купе неку "срећку".

ШТА НАМ НУДЕ ? ИМАГИНАРАН ЖИВОТ.

ЗАР ЈЕ ТО ТЕЛЕВИЗИЈА ЗА КОЈУ ПЛАЋАМО ПРЕТПЛАТУ ? ЗАР ЈЕ ТО ДРЖАВНА ТЕЛЕВИЗИЈА ?

Зашто су укинули трећи канал ? Који је по мени био много више културнији канал него данас ово што се пушта којекакво смеће на телевизији. На њему се емитовала култура и спорт. Сада када немамо више трећи канал, све о спорту и култури трпају на први и други канал, тако да нема добрих документарних едукативних емисија.

Деца немају никаквих научних емисија да виде. Раније је била рецимо емисија "ОПСТАНАК", па емисије о хемији, физици итд....данас деци нуде да гледају и играју неке ВИДЕО ИГРИЦЕ!!!

Покемоне и остала чудовишта!

Дно дна.

Када сам видела да се на ПИНК-у емитује нека емисија "ИСТИНА", где људи причају о својим интимним стварима јавно, то је ДНО ДНА ОД ПИТАЊА КОЈЕ ОНИ ПОСТАВЉАЈУ. Највулгарнија питања која су могућа.

Овакве емисије уместо да се санкционишу и забрањују, оне се јавно емитују! Ово је ДНО ДНА. Ругло једно од медијског сервиса! Такве телевизије би требало казнити и позатварати. Или нека раде како треба или нека се затворе.

КО ЈЕ ТО ДОЗВОЛИО ? Да се емитује и популаризује НЕМОРАЛ ?

Срамота!

Занима ме шта ви мислите о овоме ?
 
Poslednja izmena:
Treci kanal su ukinuli jer je Igor Miklja bio suvise smotan da se izbori za opstanak, a Kostunicin poslusnik Tijanic tada nije dozvoljavao bilo koje misljenje koje odudara od onog koji kaze da je Kostunica najbolji i najlepsi, i da je pravi drzavnik.

Brate sta ima ko da se bori nisu se ni za druge borili..niko nije imo pik na njih..nije se ni bk uspeo niko to ne moze kad ale krenu
 
Trudim se da uopst i nemislim o tome.

Kako pustim Javni Servis (nazalost i sve ostale RTV) sve ide ovim redom :
1. predsednik tadic je izjavio .....
2. vizna liberalizacija za gradjane .....
3. Ratko Mladic se pojavio ......
4. danas se ocekuje kisa a popodne .....

i sve se ponavlja nakon 15-20 minuta samo sa izmenjenim redosledom.

To je sav repertoar jedne blentave televizije koja odslikava stanje drzave, drustva, naroda.

Jasnio mi je da je jedini i iskljuciv zadatak JS da zaglupljuje narod, pomracuje zdravo razmisljanje, dovodi u nedoumicu i slicno.

Najveca vrednost je jedino onaj sam televizor koji posedujem.
 
Trudim se da uopst i nemislim o tome.

Kako pustim Javni Servis (nazalost i sve ostale RTV) sve ide ovim redom :
1. predsednik tadic je izjavio .....
2. vizna liberalizacija za gradjane .....
3. Ratko Mladic se pojavio ......
4. danas se ocekuje kisa a popodne .....

i sve se ponavlja nakon 15-20 minuta samo sa izmenjenim redosledom.

To je sav repertoar jedne blentave televizije koja odslikava stanje drzave, drustva, naroda.

Jasnio mi je da je jedini i iskljuciv zadatak JS da zaglupljuje narod, pomracuje zdravo razmisljanje, dovodi u nedoumicu i slicno.

Najveca vrednost je jedino onaj sam televizor koji posedujem.
...
:ok:
Стварају илузију о могућности избора тв канала,а у суштини информативни садржај им је исти.
 
Video igre su zakon. Kome se ne svidjaju, slobodno nek se zamonasi i loce rasol na nekoj planincini do kraja zivota...

То што се теби лично допадају видео игрице или ако си продавац видео игрица, немам ја ништа против тога.
Или ако неко воли да игра ТЕТРИС или нешто слично, нека купи тетрис или видео игрицу и нека игра код своје куће. Али не може цео један јавни сервис да се претвори у играње игрица!

Много је корисније за децу да гледају научне емисије него да се заглупљују видео играма.
 
Trudim se da uopst i nemislim o tome.

Kako pustim Javni Servis (nazalost i sve ostale RTV) sve ide ovim redom :
1. predsednik tadic je izjavio .....
2. vizna liberalizacija za gradjane .....
3. Ratko Mladic se pojavio ......
4. danas se ocekuje kisa a popodne .....

i sve se ponavlja nakon 15-20 minuta samo sa izmenjenim redosledom.

To je sav repertoar jedne blentave televizije koja odslikava stanje drzave, drustva, naroda.

Jasnio mi je da je jedini i iskljuciv zadatak JS da zaglupljuje narod, pomracuje zdravo razmisljanje, dovodi u nedoumicu i slicno.

Najveca vrednost je jedino onaj sam televizor koji posedujem.

:ok: Као да сам ја ово писала....тачно је тако брате, све је исто нема ничег новог....једна те иста полемика се води.....једне те исте људе виђамо на тв-у....

Вероватно је општи циљ заглупљивање народа од стране монополиста који им продају одређене производе....хлеба и игара....

А шта кажете тек на ону свакодневну емисију "ЕВРОНЕТ" :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
То што се теби лично допадају видео игрице или ако си продавац видео игрица, немам ја ништа против тога. Или ако неко воли да игра ТЕТРИС или нешто слично, нека купи тетрис или видео игрицу и нека игра код своје куће. Али не може цео један јавни сервис да се претвори у играње игрица!

Много је корисније за децу да гледају научне емисије него да се заглупљују видео играма.


Zasto video igre moraju biti zaglupljivanje? Ja sam eto odrastao na njima pa sam ostao normalan. Redovno studiram i to s prosekom 9.3 (sto valjda znaci da nisam zaglupljen od dugotrajne izlozenosti toj neonacistickoj iluminatskoj aveti Novog Svetskog poretka zvanoj video igre).
 
Zasto video igre moraju biti zaglupljivanje? Ja sam eto odrastao na njima pa sam ostao normalan. Redovno studiram i to s prosekom 9.3 (sto valjda znaci da nisam zaglupljen od dugotrajne izlozenosti toj neonacistickoj iluminatskoj aveti Novog Svetskog poretka zvanoj video igre).

Зато што су то имагинарне ствари. Више ће детету помоћи да учи лепо писање, читање и гледање документарних научних емисија.

Патријарх Павле је имао 2 из веронауке! Успех у школи не значи ништа :mrgreen: Важнији је успех лични, животни.
 
Зато што су то имагинарне ствари. Више ће детету помоћи да учи лепо писање, читање и гледање документарних научних емисија.

Патријарх Павле је имао 2 из веронауке! Успех у школи не значи ништа :mrgreen: Важнији је успех лични, животни.

Pa cekaj ako je imaginarno lose, jel to znaci da deci ne treba da se pricaju ni bajke, basne itd. Pa celokupna fikcija je ''imaginarna''. Jel to znaci da treba da se odreknemo filmova i knjizevnosti?
 
Pa cekaj ako je imaginarno lose, jel to znaci da deci ne treba da se pricaju ni bajke, basne itd. Pa celokupna fikcija je ''imaginarna''. Jel to znaci da treba da se odreknemo filmova i knjizevnosti?

То је нешто друго. Баш напротив! Немој да бркаш неке ствари. Бајке су поучне и корисне. Кроз бајке деца активирају свој ум, замишљају ствари. Такође и књижевност и понеки филмови.

Игрице су обично пуне насиља и неприродних елемената. Више личе на сатанистичка средства као што су и хороскопи сатанистички билтени.

Уз игрице деца троше јако пуно свог времена.

Бајка има свој почетак и крај, а игрица се може играти у недоглед!
Деца проводе време играјући игрице, заборављајући комуникацију са другим људима, или пак да читају књиге.
 
Poslednja izmena:
То је нешто друго. Баш напротив! Немој да бркаш неке ствари. Бајке су поучне и корисне. Кроз бајке деца активирају свој ум, замишљају ствари. Такође и књижевност и понеки филмови.

Игрице су обично пуне насиља и неприродних елемената. Више личе на сатанистичка средства као што су и хороскопи сатанистички билтени.

Уз игрице деца троше јако пуно свог времена.

Бајка има свој почетак и крај, а игрица се може играти у недоглед!
Деца проводе време играјући игрице, заборављајући комуникацију са другим људима, или пак да читају књиге.

Dzabe ja pricam s tobom kad ti ocigledno o video igrama ne znas mnogo...
 
То је нешто друго. Баш напротив! Немој да бркаш неке ствари. Бајке су поучне и корисне. Кроз бајке деца активирају свој ум, замишљају ствари. Такође и књижевност и понеки филмови.

Игрице су обично пуне насиља и неприродних елемената. Више личе на сатанистичка средства као што су и хороскопи сатанистички билтени.

Уз игрице деца троше јако пуно свог времена.

Бајка има свој почетак и крај, а игрица се може играти у недоглед!
Деца проводе време играјући игрице, заборављајући комуникацију са другим људима, или пак да читају књиге.

Uf, odakle da pocnem... Vi smatrate da igre ne mogu biti korisne? Ta rec koju sam podvukao sugerise da vi zaista ne znate puno o video igrama. Kao prvo, postoji vise razlicitih vrsta video igara i nisu sve pune nasilja. To je kao kad biste akcione filmove poistovetili sa svim filmovima koji postoje (ukljucujuci dramu, dokumentarce, i sl.). Ako znate da izaberete, igra vam moze itekako koristiti. Za razliku od bajki, gde je jedina poucna stvar da dobro uvek pobedjuje zlo (sto, slozicete se, svakako nije slucaj), u igrama, ako znate koju da odaberete, a naucite s vremenom, prisutan je veliki broj ljudskih emocija i karakteristika s kojima ce se dete neminovno susresti u svom zivotu (zavist, bes, ljubomora, mrznja, tuga). Igranjem igara, dete daleko vise razmislja recimo kako da prevazidje neki problem (npr. logicke prirode), nego sto bi to bio slucaj sa bajkom. Bajka je linearna, koliko god puta da je procitate, svaka rec, svako slovo i znak interpunkcije bice na istom mestu gde je i bio, uvek ce pocinjati isto i zavrsavati se isto. Igra varira u zavisnosti od vasih reakcija, koje nisu iste kod svakog ko igru igra. Kao i bajke, igre IMAJU svoj pocetak i kraj, i kao sto mozete bajku procitati milion puta, tako i igru mozete preci milion puta. Jedina je razlika u tome sto se igra moze drugacije zavrsiti kad je drugi put prelazite, opet kazem u zavisnosti iskljucivo od vasih odluka tokom igranja. A sto se problema sa komunikacijom tice, recicu samo da je igranje igara glavni razlog za moje odlicno poznavanje engleskog jezika (na CAE a mozda cak i CPE nivou) tako da taj problem ne postoji. A sto se knjiga tice, vi dete ne mozete naterati da cita knjige koje nisu u sastavu obaveznih lektira. Jedini nacin je da medju tim lektirama ono nadje nesto sto vredi citati (sto nije tako cest slucaj) i da odluci da nastavi sa delima istog pisca i/ili zanra. Ja sam tu srecu imao citajuci "Vreme smrti" Dobrice Cosica pa sam poceo da citam knjige koje nisu na spisku obaveznih lektira kao sto su "1984" i "Grof Monte Kristo". Jednostavno nije tacno da ce dete koje ne igra igre obavezno citati knjige. Znatno je veca sansa da ce jednostavno vise vremena provoditi napolju ili pred TV-om. Ne volim da se ubedjujem s ljudima oko tzv. "stetnosti video igara" jer mi to, upotrebicu vas izraz, "oduzima puno vremena". Ipak, vidite da sam odlucio da otkucam jedan kilometarski post jer sam smatrao da vredi. Previse ljudi okrivljava video igre, izmedju ostalog, i za nasilje medju decom. Takve ljude moramo u to razuveriti, jednog po jednog.
 
Ево овако, занима ме нешто. Плаћамо претплату на тај назови "јавни сервис" Србије и шта нам нуде ?

- Јутрос у јутарњем програму - приказује се слика послата од гледаоца димљено месо на жици поред жице са постељинама. ( И сад ето то је као смешно и сви се кикоћу)

- Прављење "уметности од леда" се приказује док се на емисији Анимал емитовала емисија о белом медведу који у потрази за храном плови по Арктику јер се лед отопио и не може да пронађе храну. Медвед умире. То је живот. А наши приказују "уметност од леда".

- Разноразне певачице излазе и певају, наградне игре које позивају људе или да окрену тв-број или да купе неку "срећку".

ШТА НАМ НУДЕ ? ИМАГИНАРАН ЖИВОТ.

ЗАР ЈЕ ТО ТЕЛЕВИЗИЈА ЗА КОЈУ ПЛАЋАМО ПРЕТПЛАТУ ? ЗАР ЈЕ ТО ДРЖАВНА ТЕЛЕВИЗИЈА ?

Зашто су укинули трећи канал ? Који је по мени био много више културнији канал него данас ово што се пушта којекакво смеће на телевизији. На њему се емитовала култура и спорт. Сада када немамо више трећи канал, све о спорту и култури трпају на први и други канал, тако да нема добрих документарних едукативних емисија.

Деца немају никаквих научних емисија да виде. Раније је била рецимо емисија "ОПСТАНАК", па емисије о хемији, физици итд....данас деци нуде да гледају и играју неке ВИДЕО ИГРИЦЕ!!!

Покемоне и остала чудовишта!

Дно дна.

Када сам видела да се на ПИНК-у емитује нека емисија "ИСТИНА", где људи причају о својим интимним стварима јавно, то је ДНО ДНА ОД ПИТАЊА КОЈЕ ОНИ ПОСТАВЉАЈУ. Највулгарнија питања која су могућа.

Овакве емисије уместо да се санкционишу и забрањују, оне се јавно емитују! Ово је ДНО ДНА. Ругло једно од медијског сервиса! Такве телевизије би требало казнити и позатварати. Или нека раде како треба или нека се затворе.

КО ЈЕ ТО ДОЗВОЛИО ? Да се емитује и популаризује НЕМОРАЛ ?

Срамота!

Занима ме шта ви мислите о овоме ?

Мислим да још једно наклапање о РТСу и његовим сахрањеним ћеркама, много смара, ал ај да по милионити пут дам допринос оваквим темама :mrgreen:
Да кренем од неморала. Када су се деведесетих емитовали порнићи, не сећам се да је неко дизао такву панику, и тражио забрану таквог програма? :roll:
Јутарњи програм траје три сата. Теби ништа друго није привукло пажњу, осим те санте леда и роштиља међу вешом?
Децу не треба да васпитава телевизија, него родитељи. Ако ти сматраш да је то лоше за раст и развој твог детета, онда му објасни да такав програм не треба да гледа, већ му купи научну литературу.

И на крају, КАКО ТРЕБА ДА РАДЕ ТЕЛЕВИЗИЈЕ? :roll:
 

Back
Top