Republika Srpska ili Kosovo i Metohija

Za Srbiju je bitnije

  • Republika Srpska

  • Kosovo i Metohija


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

ВОДКА

Iskusan
Banovan
Poruka
5.913
Meni kao srpskom patrioti je vrlo teshko da biram izmedju Republike Srpske i Kosova i Metohije. Na Kosmetu je nasha istorija a u RS nash narod. To je kao da birash hotjesh da ti odseku levo plutjno krilo ili da izvade desno oko. Medjutim kako stoje stvari u svetu, nash glavni i jedini saveznik je na izdisaju tako da bi ja bio presretjan da deo Srbije bude bar jedno od to dvoje. Ne verujem da tje nam iko nuditi da biramo ali kad bi VAS pitali shta bi ste hteli od to dvoje da bude Srbija, shta bi ste izbrali? Voleo bi da chujem i razlog i to objektivan. Po meni je RS vazhnija, drzhava je po meni NAROD a ne teritorija i svugde gde neki narod ima znachajnu vetjinu na nekoj dovoljno velikoj teritoriji, ja bi mu dao pravo na samoopredeljenje.
 
:dontunderstand: :dontunderstand: :dontunderstand:

Zasto uopste biti u poziciji da se bira ova opcija, i ne :dontunderstand: opet zasto bi sebi uopste postavljao ovakva cak i slicna pitanja..

Pre svega..

Kosovo, sta ima tu da se pitam, ja , ti ili bilo kod od nas, (posebno ako sebe neko naziva SRPSKIM PATRIOTOM)..

Kosovo je Srbija i tu je Tacka :rtfm:

Republika Srpska..

Priznacemo, hteli ili ne, da se za nju borili, ginuli, dali delove svojih tela ljudi koji zive tamo, koji su provodili toliko vremena u rovovima, isli u bitke (medju kojima sam i sam), i trpeli mnogo toga...

Nema potrebe, bar ne preterane za tu vrstu btige, a posebno nema potrebe da bi se neko odlucivao o tome..

Republika Srpska je u rukama Srba i tu je Tacka:rtfm:

Kako god, ova dilema koju si ovde izneo je apsolutno nepotrebna ....

Zna se sve..

Kosovo je Srbija - Tacka:rtfm:

Republika Srpska - vec pripada Srbima - Tacka:rtfm:
 
...drzhava je po meni NAROD a ne teritorija i svugde gde neki narod ima znachajnu vetjinu na nekoj dovoljno velikoj teritoriji, ja bi mu dao pravo na samoopredeljenje.

Interesantna definicija... Ne vidim da bismo imali snage da primenimo bilo sta drugo.
Ne mogu da glasam u anketi, tesko je pitanje.

Moze da se desi da sve to jednog dana bude u EU, pa cemo bez pasosa... u stvari bez ikakvih dokumenata, da putujemo na sve strane. Kao u SFRJ.
 
Dobro, a da preformulišemo pitanje.
Recimo da svet, Zapad, strane sile ili ko već ponudi ovog trenutka da biramo:
Hoćete li da se Rep. Srpska pripoji Srbiji ili da Kosmet ostane Srbiji, a da možete da izaberete samo jedno i samo sad? :think:

Onda - Srpska. Ali da uvedemo program '5 dece obavezno'... Da sacuvamo Srpsku, a i nas.
Ima nas u osnovi vise nego Siptara, pa bi posle vratili i KiM.

Da za promenu mi koristimo demografiju... a da li je formalno pravo na nasoj strani, videcemo za koji dan...
 
Zavisi u odnosu na sta.
Ako je u odnosu na to sta mi je blize po identitetu- meni licno je Kosovo blize, jer bolje poznajem Kosovo od RS, mentalitet ljudi, i tako to.
Ako je pitanje sta je danas za Srbiju bitnije u drzavnom smislu, naravno RS. RS je jedno 150 puta bliza Srbiji danas nego sto je Kosovo.
Ako je pitanje koji problem vise utice na srpsku svakodnevnicu danas, onda je to Kosovo.
 
Мој ставови су јасни !
Анкета није добро формулисана!

Zavisi u odnosu na sta.
Ako je u odnosu na to sta mi je blize po identitetu- meni licno je Kosovo blize, jer bolje poznajem Kosovo od RS, mentalitet ljudi, i tako to.
Ako je pitanje sta je danas za Srbiju bitnije u drzavnom smislu, naravno RS. RS je jedno 150 puta bliza Srbiji danas nego sto je Kosovo.
Ako je pitanje koji problem vise utice na srpsku svakodnevnicu danas, onda je to Kosovo.

Pitanje je: Da li smatrate da drzhavu chini teritorija ili narod? Chine ga oba naravno, ali koji je vazhniji kriterijum?
 

Back
Top