Sex sales

Santa Fe

Iskusan
Poruka
6.161
Ok, svi znamo da sex prodaje. Sta god, nebitno.

Upravo gledam neku 'K' televiziju, nemam pojma koja je to, i jedna mlada, lepa, zgodna devojka zavija. Ajde, ok, ali ona peva neke pop/soul shit stvari. I nema pojma. Ali katastrofa. I onda se setim britanske pobednice 'Talenta' Susan Boyle. Koja je stara i ružna i po njenoj izjavi nikada nije bila sa muškarcem za njenih 50 godina. Peva kao Anđeo. Zanimljivo je da je pre nastupa doživela salve podsmeha bez da je progovorila. OK, britanski džukci su napravili od nje priču o pepeljugi, ali je tako i u životu.

Siguran sam da postoji brdo tema na tu priču, ali želim da vas pitam da li za vas važi ' Sex sales ' ? I u kojim životnim oblastima, ili u svim, kako već? Da li vam je bitan prvi utisak? I da li ste spremni da promenite mišljenje nakon prvog utiska?

Edit: Susan nije pobednik, zauzela je drugo mesto, ali je definitivno najviše uzdrmala javnost. Njen prvi nastup na Youtube je gledalo preko 100 miliona ljudi
 
Poslednja izmena:
Sex sells, u to nema sumnje. To potvrdjuje advertajzing i istrazivanja radjena na tu temu.
Naravno, nekada takva taktika backfires, ali to vazi za situacije i trzista gde se nije vodilo racuna o nekim vaznim detaljima ili se posao poverio eksternoj agenciji koja ga je odradila sablonski.

Toliko sto se tice teorije.
U praksi mi je bitno sta ta osoba prodaje ili nudi.
Ako to sto nudi radi na dobar nacin, ako je profesionalna, ako to ume, onda neki prikriveni sex appel nece smetati.
U suprotnom, primeticu bas ono sto i ti. Naime, da je ona dobra riba i da super izgleda, ali da arlauche ili pojma nema o svom poslu ili sta god drugo sto me samo moze odbiti od kupovine ili koriscenja usluge
 
imam neku bazičnu ideju, "predrasudu", ono kao prevrnem očima, al mi to nije blokada, uvek ima prostora za šoirenje... pa ko zna... a da je sex baza cesto, naravno, svi nagoni su baza, al to je magla a esencije nigde...
 
Polazem na vizuelno u smislu da imam oci.
Evo na primer kod Suzan Bojl....svestan sam kako izgleda, ali svestan sam kako zvuci i reakcija mi je ista kao i njihova, tj vilica na podu i :worth::klap: za talenat i glas.
Sto mi opet nece promeniti vizuelni utisak, niti ga uciniti boljim
 
a sad ozbiljno
razmišljala sam ja i o tome, kad nemam šta da radim ja nekad razmišljam =D
i ne verujem da seks kao takav prodaje
nego lepota
e sad, neko je u stanju, bilo prirodno, bilo da je utreniran, da tu lepotu neposredno doživi i da ga ona privuče
mnogi ljudi ne mogu tako, nego ta lepota mora prvo da se poveže sa žlezdama pa onda da dođe do mozga =)
tako ljudi iz te druge grupe ne mogu ni da shvate da npr neki vajar koji se uglavnom bavio muškim aktom nije morao da bude gej, nego da postoje i drugačiji porivi za divljenje muškom telu i taaako, da ne kenjuckam
 
e da, i u slučaju suzan bojl, nju je na kraju lepota prodala, al lepota glasa, kao što npr u hot lajnovima seksipilnost glasa prodaje
sve je to isto, samo drugo čulo je u pitanju, a mi smo najokrenutiji vizuelnom
 
e sad... lepota u tom divine kontekstu danas može da se stavi u dupe... prodaje se ono što čula i nagodi žele da "kupe"... to su univerzalne stvari... siasa, oblina, moć, dominacija, biceps, trbušnjak, vilica, glas, boja, luksuz, hrana, opuštenost, antistres, nenapetost... to svi kupuju
 
O *** ljudi, da crtam? Evo polako ću. Kao što se da videti, ljudi iz publike su se smejali kada je izašla na podijum. I pravili face ' šta ova radi ovde? '

A u pitanju je pevanje. Dakle na osnovu njenog izgleda ljudi su pretpostavili da samim tim ne zna da peva.

Šta ja hoću da pitam vas, da li iskljčivo na osnovu izgleda procenjujete osobu. I njene kvalitete. Nisam pitao da li na osnovu izgleda procenjujete izgled :lol::lol:
 
O *** ljudi, da crtam? Evo polako ću. Kao što se da videti, ljudi iz publike su se smejali kada je izašla na podijum. I pravili face ' šta ova radi ovde? '

A u pitanju je pevanje. Dakle na osnovu njenog izgleda ljudi su pretpostavili da samim tim ne zna da peva.

Šta ja hoću da pitam vas, da li iskljčivo na osnovu izgleda procenjujete osobu. I njene kvalitete. Nisam pitao da li na osnovu izgleda procenjujete izgled :lol::lol:

Pa covece bole me uvo kakva je u dusi ako mi se 3 put digo na sesi i pedu:lol:i ako se lose ebe opet mi se vec digo na sesi i pedu naucice:lol:
 
O *** ljudi, da crtam? Evo polako ću. Kao što se da videti, ljudi iz publike su se smejali kada je izašla na podijum. I pravili face ' šta ova radi ovde? '

A u pitanju je pevanje. Dakle na osnovu njenog izgleda ljudi su pretpostavili da samim tim ne zna da peva.

Šta ja hoću da pitam vas, da li iskljčivo na osnovu izgleda procenjujete osobu. I njene kvalitete. Nisam pitao da li na osnovu izgleda procenjujete izgled :lol::lol:

Ne nuzno, ali izgled svakako ostavlja neki utisak koji imam ili nemam zelju da produbljujem.
Obuci profesora fakulteta u prosjacko odelo, nek se ne brije i ne kupa pet dana i stavi ga na ulicu. Videces koliko ce ljudi ozbiljno da ga shvate ma kako pametno im se obracao.

I obratno. Pokupi prosjaka sa ulice, okupaj ga, osisaj, obrij, naprskaj skupim parfemom, obuci mu lekarsko odelo i stavi titulu Prof.Dr. .... i videces da ce ljudi na pocetku zanemariti, pa cak i progutati svaku glupost koju kaze.
 

Back
Top