dvorišna maca i sterilizacija,upomoć :(
Prikazujem rezultate 1 do 24 od 24

Tema: dvorišna maca i sterilizacija,upomoć :(

Obećava jelena has a gun (avatar)
    Učlanjen
    12.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    35

Podrazumevano dvorišna maca i sterilizacija,upomoć :(

već pet godina smo u istoj kući i već pet godina gledamo istu priču - mačka koja je prelepa, prepametna ali nema prave gazde, već samo ljude koji je drže kao na selu a kada krene vreme da se mačka omaci, a to se dešava jako, jako često u toku godine, oni se samo reše mačića, ne želim da znam kako. meni se srce cepa svaki put kada se to dešava jer onda ona traži danima svoje mačiće a o surovosti suvišno je i govoriti.
    volela bih da je odvedem kod veterinara da je sterilišem, jeste, pravila bi haos verovatno bi jako loše reagovala na transporter i teško bi podnela celu tu priču ali to nije deo koji mene brine.

mene brine to da ja ne mogu da joj obezbedim postoperativne uslove kako valja. mi u kući već imamo jednog mačora koji jeste kastriran, ali njih dvoje se uopšte ne slažu a da ne pričam o tome da ta mačka ima preko 6 godina i da je čitav život navikla da živi u dvorištu. meni se srce cepa stalno od istih scena traženja mačića ali ne znam kako da preguram taj postoperativni period... ne može da bude u našoj kući, najviše što može jeste da joj dajemo redovno dosta hrane i da joj obezbedimo neku toplu, ušuškanu kutiju napolju.. da li je to dovoljno?????

mimi's mom nije na forumu
    Life ain't not having problems, it's being able to deal with ones ya got.
    Buduća legenda mimi's mom (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    818

Podrazumevano Re: dvorišna maca i sterilizacija,upomoć :(

Pokušaj da organizuješ to nekako u Centru za mešance, jeste malo duža lista čekanja sa post-opom ali to mi deluje kao najlogičnije rešenje. Nažalost, nemam njihove kontakte.

Učlanjen
    12.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    35

oh, evo ga sajt, google radi cuda! zaista puno hvala, javiću šta je ispalo od toga, poslaću im mejl objašnjenja da vidimo šta se dešava.. ali hvala puno, ja nisam ni znala za to!!

Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    818

Dobri stari prijatelj Google! Tu smo da pomognemo jedni drugima.

Zainteresovan član Concertina (avatar)
    Učlanjen
    29.09.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    31

Evo i ja da podelim svoje iskustvo. Imala sam isti slucaj kao ti. Nekako sam macu na hranu ubacila u transporter i odvela kod veterinarke Galje kod koje je bila 7 dana pazena nakon sterilizacije. Kostalo je 2500 dinara. Ako mozes da skupis toliko ja bih ti pre preporucila Galju nego centar za mesance. Moj vet mi je trazio 4500 za zenku, nisam mogla da skupim toliko pa sam preko neke doktorske veze dosla do Galje.
    www.svetmajmuna.com

Buduća legenda Tsuymish (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    658

pa sto,centar za mesance super radi
    cak su i moje komsije vodile svoju kuju na sterilizaciju kod njih....

Buduća legenda Tsuymish (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    658

Centar za sterilizaciju mesanaca postoji od 1994.godine a ja cula za njih tek pre 2 godine

Učlanjen
    12.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    35

parice i jesu i nisu problem, ovo gde mi vodimo mačorčića je privatna klinika i nisu preskupi ali 5000 traže za sterilizaciju too much..

centar za mešance jest' ima dugu tradiciju i verovatno to rade rutinski pa bi rizik bio manji..
    on the other hand, ta "rutina" ume da bude prilično loša...

što se tiče veterinarke Galje, da li ona ima svoju ordinaciju ili to funkcioniše nekako drugačije?

inače, ja nemam kola, biće hit kada mačka bude u transporteru u autobusu

Učlanjen
    29.09.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    31

Ako su parice problem onda Centar za mesance. Ako si iz Bg mozemo nesto da organizujemo za prevoz
    Galja ima svoju ordinaciju ali bolje da ustedis 2500. Samo nisam sigurna oko post operativnog toka mislim da ih u centru za mesance ne zadrzavaju.
    www.svetmajmuna.com

Učlanjen
    12.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    35

razmišljam u smeru da za te novce koje bih dala toj veterinarki u Centru za mešance mogu da kastriram još jednog mačora koji mi je isto drag, mnogo pametno stvorenje a njegove gazde su puka sirotinja iako ga hrane ok veterinar im je misaona imenica

daleko od toga da smo mi imamo novca, molim boga da se mom mačoru nešto ozbiljnije ne desi jer bi onda bilo ubeđivanje veterinara da se plaća na neke rate

upravo sam zvala Centar za mešance, kod njih ne postoji mogućnost zadržavanja mačke a rekoše mi da je bitno da prvih dan-dva bude u nekoj zaštićenoj prostoriji poput garaže a na moju duboku žalost ja niti iko u okolini nema kola a iskreno čisto sumnjam da bi mačka htela da bude na jednom mestu

zašto je tako komplikovano odraditi nešto humano

Učlanjen
    29.09.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    31

Uvek se sve zakomplikuje znam...Nego jel ti imas podrum ili tako nesto gde maca moze da bude makar 2 dana posle operacije? Ili da li postoji mogucnost da je drzis kod sebe kuci al da bude u transporteru? Ne verujem da bi je tvoj macak napadao, jer bi osetio da nesto sa ovom macom nije u redu. Mora da postoji neko resenje samo ga trebamo pronaci
    E da , da li ti zivis u stanu ili kuci?
    Mozda neko sa foruma moze da zadrzi macu na 2 dana?
    www.svetmajmuna.com

Učlanjen
    12.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    35

živim u kući. ostajanje u transporteru bi nam pretvorio život u pakao. kada je pre par nedelja bio kastriran ovaj moj mali Frenk, on je isto morao da bude u transporteru celu noć, zbog anestezije da se ne prevrće po kući ko pijana kokoška pa još nešto i da skrlja. to je bila AGONIJA on je celu noć mjaukao i hteo napolje iako u odnosu na ostale mačke fenomenalno podnosi transporter često ulazi u njega da spava noću sam... => ova mačka bi progrizla transporter

kuća mi je minijaturna i to kada kažem ne mislim da ima 50 kvadrata nego je stvarno minijaturna, mama mačka i ja i užasno je knap

a moj mačak je toliko razmažen da kada dođu gosti on pravi paniku, majuče kao da umire

imam neku šupu u kojoj držim drva i to je jedino što je moguće, barem što se mog dvorišta tiče. a ta šupa je... arhitektonski promašaj, duva sa svih strana, mogla bih ja nju da zatvorim unutra, da je ušuškam, gomila hrane, vode, čisto mesto i sve... ali da li je to enough???

Učlanjen
    12.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    35

a i ako bih je držala dva dana u transporteru postavlja se pitanje - gde bi obavljala malu/veliku nuždu? ako bih je pustila napolje, ona bi mi zbrisala dok kažem pixla...

Učlanjen
    29.09.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    31

Citat Original postavio jelena has a gun Pogledaj poruku
    imam neku šupu u kojoj držim drva i to je jedino što je moguće, barem što se mog dvorišta tiče. a ta šupa je... arhitektonski promašaj, duva sa svih strana, mogla bih ja nju da zatvorim unutra, da je ušuškam, gomila hrane, vode, čisto mesto i sve... ali da li je to enough???
    Mislim da ce to biti dovoljno! Samo joj napravi kao neku kutiju da joj bude skloniste od tog duvanja. I stavi joj neko staro cebe ako imas ...a da ispod svega toga dosta kartona jer on drzi toplotu (moze i stiropor). Vazno je samo da bude 2-3 dana tu, posle ce biti ok. Ova maca sto sam je sterilisala bila je 2 dana kod Galje posle je otisla napolje. Da je vidis sad ko mace se igra, nista joj ne fali. Ne sekiraj se, to sto radis je najbolje za tu macu
    www.svetmajmuna.com

Učlanjen
    12.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    35

ne znam da li mi veruješ da mi je laknulo... sada imam plan da ga izložim mami

Aktivan član
    Učlanjen
    21.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

Mačka posle sterilizacije mora biti najmanje tri dana zatvorena, deseti dan se vade konci moraš je opet voditi ili pozvati veterinara da dodje. Za prvi dan spremi neku kutiju i stavi neke mekane stvari, moraju biti oprane i čiste da se rana ne bi inficirala.

Učlanjen
    29.09.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    31

Ne znam kako rade u Centru za mesance, ali ovoj maci sto sam je sterilisala nije potrebno bilo vaditi konce posto je vet usio koncem koji se sam razlaze.
    www.svetmajmuna.com

Učlanjen
    12.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    35

ja sam čula da je moguće i sasvim ok da i maca sama skine ili da ukućani skinu. istina, čula sam i za te koji se razgrađuju.

toliko vodanje po veterinarima - mission impossible, ja nemam kola, cimali bismo se busom

Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    818

Glasam za varijantu kad ukućani skidaju konac, resorptivni je mač sa dve oštrice-može prerano da se razgradi.

Učlanjen
    12.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    35

Citat Original postavio mimi's mom Pogledaj poruku
    Glasam za varijantu kad ukućani skidaju konac, resorptivni je mač sa dve oštrice-može prerano da se razgradi.
    ruku na srce, pojma nemam, mi smo ovog našeg malog mačora kastrirali i nema konaca, tako da to razgradivi, ne razgradivi, meni su španska sela..

što se tiče bezbednosti, rekoh - mogla bih da joj obezbedim to u toj šupi da bude par dana, naravno, to bi sve bilo čisto, ušuškano koliko god može, to barem nije problem, oprati jedno ćebence i par peškira, menjati svaki dan, gomila meke hranice... stavila bih joj neki pesak u ćošak u lavor pa neka tu piški i kaki, lako je to izneti i staviti novi..

as I said, samo još mami da izložim plan

Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    818

Kod mačora nema konaca, ustvari ima ali oni sami ispadnu, jer je zahvat mnogo lakši, skoro rutinski ako se izuzme uvođenje u narkozu. Skidanje konaca nije problem, meni se jesu ruke tresle kao šlogiranoj od treme prvi put ali je baš, baš laganica, povučeš konac uvis, secneš i izvučeš ga. I tako 3-4 puta, ne verujem da će biti više šavova od toga.

Učlanjen
    12.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    35

nema konaca nema ih iz vrlo prostog razloga - ako rana krene da krvari, najpoželjnije je da mačor to sam sredi lizanjem a ako je rana zašivena onda se ta krv nakuplja unutra a to svakako nije nešto što želimo

eno ga tamo napolju lunja, ko i da nije kastriran gospodin jedan

možda bi bilo najpametnije da sačekam proleće za ovu macu, isključivo zbog njenog zdravlja, ni zbog čega drugog...

Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    818

Pazi, funikulusi se podvezuju i taj konac posle nekog vremena sam ispadne jer se rezovi na skrotumu ne ušivaju, isto kao kod veprića. Vepriće štrojila sama, za mačore asistirala mužu i još nekim veterinarima.

Aktivan član
    Učlanjen
    21.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

Ne savetujem da sami vadite konce jer će vas mačka od straha svu izgrebati, za to su potrebni veština i rukavice. Jer ako vam mačka zarije kandže u ruku i vama će biti potrebni konci.

Kod kvalitetne sterilizacije vrši se dvostruko šivenje rane, jedan sloj je ušiven razgradivim a drugi nerazgradivim.

Ne sme se prekoračiti rok vadjenja jer će urasti duboko i inficirati ranu.

Na kraju krajeva pitaj veterinara za savet: saveti veterinara
    Poslednji put ažurirao/la new_folder : 27.11.2009. u 17:02

Slične teme

1. sterilizacija
    Autor mari47 u forumu Svet životinja
    Odgovora: 78
    Poslednja poruka: 24.04.2014., 15:42
  2. mala maca u kuci - i kako dalje?! upomoc!
    Autor Tamarela u forumu Domaće životinje
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 17.07.2009., 18:31
  3. Sterilizacija maca - gde?
    Autor jojo27 u forumu Domaće životinje
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 12.04.2009., 18:44

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku