Graficka

Србодер

Zainteresovan član
Poruka
497
PALIT VGA - GF 9400GT 512 MB DDR2 iLi ASUS
Radeon HD 3650 512MB GDDR2 EAH3650 Silent Magic/HTDP/512M....
Ja imam ASUS
Radeon HD 3650 512MB GDDR2 EAH3650 Silent Magic/HTDP/512M pa sam odlucio da kupim novu jer mi igrice seckaju pa me zanima koja je od ovde dve graficke kartice bolja.....
Ne znam dal mi igrice seckaju zbog graficke ili zbog harda sad odlucio sam da kupim graficku pa ako nije do graficke onda je do harda!!!
Ja na mojoj grafickoj kartici mugu da igram prototyp na high detaljim sve na high i radi gta 4 na medium sve radi skinuo sam nove drajvere sve radi Ali posle 5-10 min on pocne da secka na 13-30sec i sve tako i to me uzasno nervira.. Imam hard disk od 160GB-a Pata sad mozda jel do harda!!!!! Zato sam odlucio da se obratim vama!!!!!

Fala unapred!!!
 
Obe graficke su realno lose za igre,mozda jedino novije igrice na rezolucijama do 1024x768 na medium,ako hoces da igras bez seckanja na vecim rezolucijama obavezno graficku minimum sa DDR3 memorijom i 256bit-nim memorijskim interfejsom!
 
a ne znam iskreno...... ja sam kupio owaj komp u radnji toj i toj... posle 2 meseca moj ortak je kupio isti kao moj samo sto je njegov imao sata 2 hard a ja imam pata tj menjao sam 3 hard diska od kad sam kupio komp i svi su riknuli i onda sam stawio pata hard disk koji radio bolje od sata 2.... Mozda ne znam mozda je do hard diska.. Taj moj ortak je ubacio gta 4 sve ista rezolucija isto detalji sve isto kao kod mene ali njemu ne secka znaci ne znam... Izvrsio sam defremgrentisanje svih particija C i D i to je to
 
Sata diskovi su brzi ali ne toliko da se oseca velika razlika,uradi sledece mozda resis problem:
- Formatiraj HD i instaliraj svez sistem
- Stavi najnovije drajvere za graficku
- najnoviji directx instaliraj
I da li si siguran da je ista graficka kod tebe i ortaka,mozda je njegova DDR3 a tvoja DDR2?
 
Poslednja izmena:
sve je isto cela konfiguracija pre 2 dana sam formatirao hard i instalirao wist jel na xp ne mogu ni igricu da ukljucim ne znam zasto jednostawno krenem da igram on nonstop secka znaci nema igranja na win xp-u...Ubacio sam wist instalirao sve instalirao nove drajvere za graficu-e kad sam ih instalirao igrice su brze radile ali opet seckaju npr sad igram 30 min i onda pocne da secka pa sve cesce...... Ubacio sam directX 10 i to je sve

Msm ukljucim ja igricu na win xp-u ali odma secka ne mogu ni da krenem da igram uzas zivi
 
Poslednja izmena:
sve je isto cela konfiguracija pre 2 dana sam formatirao hard i instalirao wist jel na xp ne mogu ni igricu da ukljucim ne znam zasto jednostawno krenem da igram on nonstop secka znaci nema igranja na win xp-u...Ubacio sam wist instalirao sve instalirao nove drajvere za graficu-e kad sam ih instalirao igrice su brze radile ali opet seckaju npr sad igram 30 min i onda pocne da secka pa sve cesce...... Ubacio sam directX 10 i to je sve

Msm ukljucim ja igricu na win xp-u ali odma secka ne mogu ni da krenem da igram uzas zivi

Znaci igras 30min pa pocme da secka,ae proveri temperaturu graficke,to mi lici na pregrejavanje:
Skini Gpuz http://www.techpowerup.com/gpuz/
Takodje i everest i proveri sve uredjaje procesor,hard itd: http://www.lavalys.com/
 
ma pita moj drug.... kaze da kosta oko 4500-5000 a ima valjda nekog kineza od 400w

Cena do 50 nije losa,ali imas noviju Sapphire ATI 4670 512MB DDR3 koja kosta 1000 din vise a bolja je u vecini igara,3850 je bolja jedino bez AA(Anti-aliasing) u nekim rezulucijama zbog veceg memorijskog iterfejsa,sa uljucenim AA 4670 je bolja!
Plus da dodam da se manje greje i da manje trosi od 3850 sto bi trebalo da znaci dosta u njegovom slucaju posto taj kinez nije bas izdrzljiv ali ce odraditi posao za prvu ruku!
 
Znaci igras 30min pa pocme da secka,ae proveri temperaturu graficke,to mi lici na pregrejavanje:
Skini Gpuz http://www.techpowerup.com/gpuz/
Takodje i everest i proveri sve uredjaje procesor,hard itd: http://www.lavalys.com/

Skidao sam razne programe za temperature procesora graficke kartice i hdd-a netreba mi program jel mogu da proverim kolika je temperatura preko ati control centra preko programa koji dolazi uz drjver, a skidao sam bio neki program preko kog mozes da ubrzas rad kulera!!
Cim sam kupio komp ona se grejala do 67 C, stawio sam kuler i sad je 47 ode do 50 ali to je to... Kupio sam i ram od 2 gb-a ddr 2 800mhz...Znaci sve pada na hard disk...Sad ne znam...
 
Zbunjuje me to kad kazes radi dobro 30 min pa pocinje da secka sve vise,nesto nije u redu sa grafickom,procesorom,mozda HD-om itd!
Kolika ti je temp procesora kada igras igre,znaci max load?
 
Evo sad gledam preko speedfun-a posto njega imam uvek on kaze da je temperatura graficke kartice 58C temperatura procesora 27C-30C i temperatura hdd-a je 34C jedino graficak ima 58C
Kazes u idle dok ne igras nista 58 stepeni,to je previse,znaci u Full Load kada igras igre ide na preko 80 stepeni.
Ti si rekao da si zamenio njegov "silent" sa kulerom,proveri da li ti kuler radi na grafickoj radi
 
Graficka nema kuler, zato sam i dodao kuler kompu i usmerio da hladi graficku

Znam da je silent verzija,nego sam pomislio da si zamenio silent verziju sa kulerom!
To nista ne znaci sto si usmerio kuler prema grafickoj posto je previse skoro 60 stepeni u IDLE rezimu tj. kada ne radis nista zahtevno.
Otidji kod druga i zamenite graficke na sat vremena i raspali igre i vidi kako se ponasaju!
 

Back
Top