Serious Sam.

U ovoj igrici cesto moras da "trcis" (citaj "bezis") unazad... Ali, da, to je ta scena... Pa jos kad me podbode neki bik, poletim u nebesa pa ih sa visine gadjam topom...

Igra je prilicno prosta... Ima malo mozganja, ali ne previse... Vecinom je naoruzaj se i udri...

Nije losa ni scena kad te napadnu milioni kostura... A ti samo odaberes prigodan cosak, upalis motornu testeru pa rezi... :lol:

details_serious-sam-the-second-encounter-1.05-to-1.07-patch-europe-1.jpeg
 
Poslednja izmena:
Meni je ta scena najbolja..ta sa bikovima.
Ima jos jedna,mislim da je predzadnja tabla...kada trebas ubiti onu kraljicu "onog DZINA",a uz to sve te napadaju bikovi i ostala gamad.

Igrica je KULT...jednostavna ali ostavlja nezaboravljiv trag.

Najvise mi se svidjaju scene kada po noci,po onoj tisini,vedrom nebu setas po onom gradovima...ma milina.
 
Pisao sam negde, first i second encounter su mi bas dobri... Dvojka nije losa, ali sam ja ocekivao da ce ici u drugom smeru... Ona me nije bas nesto posebno odusevila...

Ja sam od onih sto vise vole dobru pricu i kvalitetno smisljene zadatke, nego prepucavanja sa grafikom i zvukom...
 
Ni ja ne volim mnogo prepucavanja, ali prvi i drugi Encounter su mi se baš dopali i više puta sam ih prešao. Probao sam i dvojku, ali skoro ceo ekran je bio beo pa se nisam snašao (verovatno što mi je grafička bila slaba).

Mene su one male žabe prepale u par navrata... ima u prvom delu jedna scena kad silaziš u neki mračan podrum, a oni iskaču iz nekih rupa sa svih strana i napadaju te... a oči im se cakle u mraku... baš sam se naježio kad sam to prelazio prvi put. :zima2:
 
Pisao sam negde, first i second encounter su mi bas dobri... Dvojka nije losa, ali sam ja ocekivao da ce ici u drugom smeru... Ona me nije bas nesto posebno odusevila...

Ja sam od onih sto vise vole dobru pricu i kvalitetno smisljene zadatke, nego prepucavanja sa grafikom i zvukom...

Da, pisao si na temu sta trenutno igrate, secam se.
U first encounteru, poslednji nivo, pre nego sto dodje ono ogromno cudo, zatvore te u neku arenu... Prvo ti ubace tonu kostura (u first encounteru nema motorke!)... Ja sam ih rokala dvocevkom, stedela granate i kugle za bikove... Ne znam da li su me dva puta udarili... Povremeno ti ubace paket municije i napitke... posle kostura dolaze bikovi... I njih gomila... A posle bikova... Roboti! I plavi i crveni. Crvenih na sve strane, a plavi... ima ih sigurno 200... posle ti puste jos kostura... Onda izadjes iz arene.
Ides dugim putem koji vodi do piraide i prati te ono dzinovsko cudo... malo ga izrokas, pa udjes u piramidu... A iznad svemirski brod...
Ja se nadala da je tu kraj, kad ono... Nova arena! A sto je najgore, puste ti onu dzinovsku rugobu da se bijes s njom... Rokas ga, ali on se regenerise... Trebalo mi je 3 sata da provalim sta se radi...
Imaju neke skakaonice, i neki obruci, na sve cetiri strane arene...
Prodjes kroz sva cetiri obruca i njega udari struja, sta je vec... to ga sprecava da se regenerise... Ali pod uslovom da je na sredini arene, naravno!
Lako je na "Tourist", ali probajte na "Hard" ili "Serious"... Na "Split screen", naravno :D
 
U ovoj igrici cesto moras da "trcis" (citaj "bezis") unazad... Ali, da, to je ta scena... Pa jos kad me podbode neki bik, poletim u nebesa pa ih sa visine gadjam topom...

Igra je prilicno prosta... Ima malo mozganja, ali ne previse... Vecinom je naoruzaj se i udri...

Nije losa ni scena kad te napadnu milioni kostura... A ti samo odaberes prigodan cosak, upalis motornu testeru pa rezi... :lol:

details_serious-sam-the-second-encounter-1.05-to-1.07-patch-europe-1.jpeg

Nivo se zove "Valley of the Jaguar".
Treba da se donesu dva zlatna jaguara na piramidu u sredini da se glavna vrata otvore.
 
Meni je ta scena najbolja..ta sa bikovima.
Ima jos jedna,mislim da je predzadnja tabla...kada trebas ubiti onu kraljicu "onog DZINA",a uz to sve te napadaju bikovi i ostala gamad.

Igrica je KULT...jednostavna ali ostavlja nezaboravljiv trag.

Najvise mi se svidjaju scene kada po noci,po onoj tisini,vedrom nebu setas po onom gradovima...ma milina.

To je verovatno "The Pit" ili "Great Cathedrale"... Ovaj drugi je definitivno najbolji... U Second Encounteru.
 
Ni ja ne volim mnogo prepucavanja, ali prvi i drugi Encounter su mi se baš dopali i više puta sam ih prešao. Probao sam i dvojku, ali skoro ceo ekran je bio beo pa se nisam snašao (verovatno što mi je grafička bila slaba).

Mene su one male žabe prepale u par navrata... ima u prvom delu jedna scena kad silaziš u neki mračan podrum, a oni iskaču iz nekih rupa sa svih strana i napadaju te... a oči im se cakle u mraku... baš sam se naježio kad sam to prelazio prvi put. :zima2:

Verovatno je to onaj u kanalizaciji :D
Mozda i neki drugi...
Ja ne volim one ribe... Najvise one zvukove koje prave... I kada iz mracne mutne vode vidis neko zubato cudo ispred nosa... Uhh, uzas, prestravljuju me!
 
Da, pisao si na temu sta trenutno igrate, secam se.
U first encounteru, poslednji nivo, pre nego sto dodje ono ogromno cudo, zatvore te u neku arenu... Prvo ti ubace tonu kostura (u first encounteru nema motorke!)... Ja sam ih rokala dvocevkom, stedela granate i kugle za bikove... Ne znam da li su me dva puta udarili... Povremeno ti ubace paket municije i napitke... posle kostura dolaze bikovi... I njih gomila... A posle bikova... Roboti! I plavi i crveni. Crvenih na sve strane, a plavi... ima ih sigurno 200... posle ti puste jos kostura... Onda izadjes iz arene.
Ides dugim putem koji vodi do piraide i prati te ono dzinovsko cudo... malo ga izrokas, pa udjes u piramidu... A iznad svemirski brod...
Ja se nadala da je tu kraj, kad ono... Nova arena! A sto je najgore, puste ti onu dzinovsku rugobu da se bijes s njom... Rokas ga, ali on se regenerise... Trebalo mi je 3 sata da provalim sta se radi...
Imaju neke skakaonice, i neki obruci, na sve cetiri strane arene...
Prodjes kroz sva cetiri obruca i njega udari struja, sta je vec... to ga sprecava da se regenerise... Ali pod uslovom da je na sredini arene, naravno!
Lako je na "Tourist", ali probajte na "Hard" ili "Serious"... Na "Split screen", naravno :D

Da, to jeste stos, dok se provali kako da tuces rugobu na kraju... I ja sam ga tukao i doslo mi da bijem glavom o sto... Koliko god da ga izrokam, njemu nista... Dok nisam skapirao da treba da naskacem na obruce... Onda je za par minuta bio gotov...

Predlazem da otvoris temu "Serious Sam" i da vidimo sa Borisom da tamo prebaci ove postove... Jer, ima o tome jos da se prica, a ovde smo poceli da spamujemo temu...
 
Zelim da napomenem da je ovo igra koju i dan danas vrlo rado zaigram... Naravno, secam se vecine detalja pa je brzo zavrsim, ali mi nista ne moze umanjiti uzitak tokom igranja... I dao bih joj prednost u odnosu na mnoge igrice koje trenutno vladaju ovim poljem...

Sa danasnje tacke gledista dobra stvar je i njihova zahtevnost... Na bilo kom racunaru, ove igrice se mogu igrati sa maksimalnim karakteristikama... I imajuci u vidu ocene kojima su ocenjene u to vreme, i smek koji su stekle tokom vremena, uzivanje je zagarantovano... Naravno, za ljubitelje ovog zanra...

Serious Sam: The First Encounter OCENA 90
MINIMUM: Pentium 2/300 MHz, 64 MB RAM-a, OpenGL/8 MB
OPTIMUM: Pentium 2/550 MHz, 128 MB RAM-a, OpenGL/32 MB

Serious Sam: The Second Encounter OCENA 83
MINIMUM: Pentium2/500 MHz, 128 MB RAM-a, D3D – 16 MB
OPTIMUM: Pentium3/800 MHz, 256 MB RAM-a, D3D – 32MB

Veliki izbor oruzja, nadasve cudnog, i izobilje protivnikam jos cudnijih, doprinose da nas ova igrica prosto veze za sebe... Da ne govorim o sjajnoj atmosferi i prici koju prati... Ko je nije igrao, bez obzira na vremenski razmak, ja mu preporucujem ova dva dela...

Vec sam pisao da dvojkom nisam zadovoljan... Nije losa, presao sam je, ali nije ono sto sam ocekivao... Pa o njoj ne bih dalje ni pricao... Bar ne za sada...

Pozdrav.
 
Samo ukratko i o trecem nastavku ove igrice...

Serious Sam 2: OCENA 81
Potrebno: Pentium 4/2 GHz, 256 MB RAM, GeForceFX 5200 ili Radeon 8500, 64 MB VRAM
Poželjno: Pentium 4/2,6 GHz, 512 MB RAM, GeForce 6600 ili Radeon 9800, 128 MB VRAM

I jedan kratak komentar i Sveta kompjutera... "Sve se na kraju opet svodi na trčanje unazad i očajničko strejfovanje, dok talas za talasom svakojakih kreatura nadire, puca i vrišti u vašem pravcu. Nema tu puno taktiziranja, osim odluke kojim oružjem je najbolje pokositi koju vrstu neprijatelja, dok pod vašom paljbom pršte u višebojnom spektru unutarnjih fluida."

Nesto vise o ovom nastavku imate na sledecoj adresi...
www.serioussam2.com
 
Zna li ko da li se sprema i nastavak? Serious 3?

Ne znam nista o tome... Sinoc sam pretagom saznao da je bila i zlatna edicija ove igrice "Serious Sam Gold" koja je sadrzala prva dva dela plus jedan nivo bonusa...

EDIT:

Serious Sam 3 is supposed (but unconfirmed) to be in development by Croteam. Its engine was used in the remake Serious Sam: The First Encounter HD. It will feature the use of Serious Engine 3.
 
Poslednja izmena:

Back
Top