Da li tračarite?

Da li tračarite?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Nekad se dotaknem odredjenih trac tema. Obicno ako nesto zameram, nejasno mi je i sl. ili ako nekog drugog situacija zulja pa krene sa pricom.

U sustini sam daleko zadovoljnija ako se razgovori vode o necem lepsem, kreativnijem, ali nekad i taj "trac" ima svoju ulogu, iako zna da bude i opterecujuci. Osim za ljude koji samo tako znaju da komuniciraju, a ima ih.
 
Nekad "trac" moze da bude i pozitivan, kada ti neko saopsti vest koja ti je od vaznosti za posao, zivot, zdravlje...

Nazalost, cesto se desava da ljudi vole da razglabaju o onome sto se ne tice ni njih ni onih kojima pricaju, ali da precute vazne informacije za "opstanak" onog drugog. Razlozi za tu vrstu "traca" treba traziti ili u pakosti ili u prikrivanju informacija (koje mozda i nisu trac u tom slucaju) da ne bi ugrozili sopstveni izvor informacija (za ubuduce), prenoseci informaciju onome kome je ista od vaznosti, a nije mu dostupna.

Jer, vaznije je valjda da neko ima siguran izvor informacija, nego da drugome pomogne da ne uleti i neki procep, na pr... :roll:
 
Pa onda imate traceve tipa: "Jaoooooj, da znas sta je Pera rekao o tebi..." Nemoj sestro slatka da me opterecujes glupostima - dovidjence...:D. Zivot je mnogo laksi i lepsi bez ovakvih komentara u poverenju i ovakvih osoba :aha:.

Ne osudjujem simpaticne traceve uz kaficu, ali ima razlike izmedju traceva i traceva. Neki od njih su benigni, a neki maligni.

I ono sto cujemo, ako vec dopre do usiju, razmisliti da li treba prenositi dalje, kome i zasto. Mada, opet kazem, sklanjati se od "malignih" traceva, a tu stvarno postoje brojne podvrste koje ne mogu sad da kategorisem :). Mozda neki drugi put.
 
ako budete jos malo ponavljali poverovacete :mrgreen:
isto mislim i radim ko sto je parka napisala
volim da cujem sta rade smerne forumasice na pp,nisam spustila slusalicu kad mi je kolega pricao kako regionalni direktor i regionalna asistentkinja zive zajedno (tajno) ali sam mu rekla da prestane da prica lose o osobi koju volim,jednoj drugarici (osobu koju volim mogu da "ogovaram" samo s drugom osobom za koju sam sigurna da je isto voli i da tu nema nista zlo)
i da...cudni su mi vasi odgovori jer jos nisam srela sobu koja ne tracari i gnusa se toga
 
Da li tračarenje kad pričaš istinu o nekom ko nije prisutan ( s kim se švaleriše, kolika mu je plata...) ili je tračarenje kad pričaš neke neproverene informacije o neprisutnom licu (al mi je izraz :lol:)?
 
Tracarim ali samo u krugu vrlo bliskih osoba, sa osobama sa kojima nisam bliska ne.
Obicno su to vrlo bezazleni tracevi, i ne vidim nista lose u tome dok god to nikoga ne povredjuje

Pa recimo jesi bliska ti ali oni mozda lose procene trecu osobu s kojom nisu bliski kao vas dve..i sta onda..nastaje haos za koji ne moras saznati duzi vremenski period..o tebi se mozda radi..kruze gluvi telefoni i na kraju je kriva osoba od koje je krenuo taj trac u koju ti ne sumnjas..ona je to ispricala misleci da nije bitno..da se nece siriti dalje..ili svom partneru koji je bliskiji od tebe..zaebane su to stvari
 

Back
Top