help me

GhettoBeograd

Poznat
Poruka
7.909
imam jedan problem tj. dva prvi je da mi nestaju ljudi iz liste prijatelja posle nekog vremena (nisam izbacen to znam sigurno!!!) znaci do sad mi je nestalo tj." nisu mi vise prijatelji" nekih 15ak soba sigurno i posle ih o5 add-ujem i stoje mi tako nekih 15 dana i nestanu o5 :s zna neko u cemu je problem??

drugi problem je sto hocu da sakrijem msn sa zida...odem na izmeni i sakri msn i o5 mi i dalje stoji tamo :S pokusao sam 10x i uvek isto
 
ако ти неко брише пријатеље тај неко има твој приступ
ако неко има приступ твом рачунару кроз експлоит, рооткит или шпијуне, а антивирус ћути или имаш заразу коју је немогуће детектовати (чешћи случај него што људи мисле уљуљкани у пропаганде антивируса) или имаш застарели антивирус. среди сигурност система онда мењај лозинке
 
ако ти неко брише пријатеље тај неко има твој приступ
ако неко има приступ твом рачунару кроз експлоит, рооткит или шпијуне, а антивирус ћути или имаш заразу коју је немогуће детектовати (чешћи случај него што људи мисле уљуљкани у пропаганде антивируса) или имаш застарели антивирус. среди сигурност система онда мењај лозинке

nema sigurno pristup jel na face ulazim samo od kuce tako da su sanse da neko udje na moj nalog nemoguce:) izvini ja se bas dobro ne razumem u te stvari oko kompa,sta su eksploit,rootkit i ti spijuni? :D moguce je i ti sto kazes da je do antivirusa...imam Synametec antivirus od kako sam kupio komp(2 god) i nisam ga menjao a posto kao sto rekoh se ne razumem oko kompova ne zanm da li je to dobar antivirus :confused:
 
nema sigurno pristup jel na face ulazim samo od kuce tako da su sanse da neko udje na moj nalog nemoguce:) izvini ja se bas dobro ne razumem u te stvari oko kompa,sta su eksploit,rootkit i ti spijuni? :D moguce je i ti sto kazes da je do antivirusa...imam Synametec antivirus od kako sam kupio komp(2 god) i nisam ga menjao a posto kao sto rekoh se ne razumem oko kompova ne zanm da li je to dobar antivirus :confused:

експлоит је угрожавање система кроз познате системске или апликационе пропусте у заштити. Скоро сваки (сваки) виндовс има то и ското сваки бровсер и већина системских процеса

рооткит је инфилтрација у машину кроз сигурносне пропусте, стварање зомбија од туђег рачунара кроз преузимање приступа изнутра

шпијуни су апликације које подразумевају надгледање инфилтрираног система и преузимање сензитивних информација из истог

антивирус сам по себи је добра ствар, али је заблуда да је то кондом за интернет јер је више више од 40% зараза ФУД (потпуно немогуће за детектовање) јер имају напредни енкриптовани код за који је потребно доста времена угојеним дебелим антивирус компанијама са ушушканим корисницима пропаганде да су сигурни па да одреагују на нови малициозни код

симантек није лош али није ни добар поготово ако је две године стар и са неуредном дефиницијом али и са уредном дефиницијом за вирусе опет није булетпрооф (непробојан) Корисник мора да буде свестан процеса који се унутар рачунара одвијају и свих могућих опасних операција које могу да компромитују безбедност система. Стање је опет такво да већина корисника јесу лак плен па самим тим заразе на нету цветају..
 

Back
Top