Duhovnost

gost 202039

Poznat
Poruka
7.122
Sta je po Vama duhovnost?
Jedinstvenost coveka se ispoljava u tome sto je on nosilac dve prirode, materijalne i duhovne.
Nosilac materijalnosti jeste covekovo telo, a duhovnosti njegoc duh..
Da li ateisti mogu biti produhovljeni...? ("ruža bi mirisala isto, ma kojim je imenom zvali") Ili ne postoji produhovljenost? Da li se ona vidi na coveku?

"Duhovnost znaci stepen preobrazenosti coveka bozanskom blagodacu"
Platon Igumnov

Zanima me Vas stav o temi....
 
Sta je po Vama duhovnost?
Jedinstvenost coveka se ispoljava u tome sto je on nosilac dve prirode, materijalne i duhovne.
Nosilac materijalnosti jeste covekovo telo, a duhovnosti njegoc duh..
Da li ateisti mogu biti produhovljeni...? ("ruža bi mirisala isto, ma kojim je imenom zvali") Ili ne postoji produhovljenost? Da li se ona vidi na coveku?

"Duhovnost znaci stepen preobrazenosti coveka bozanskom blagodacu"
Platon Igumnov

Zanima me Vas stav o temi....

Ateisti mogu biti produhovljeni, duhoviti, ali ne i duhovni.

Jer, tacno je, duhovnost se odredjuje stepenom "obozenja" coveka...(mada neretko oni imaju neku svoju "veru u nesto...", pa je i ovo diskutabilno;))

Medjutim i mnogi vernici, "vernici", kako god..., danas, toliko su zaokupljeni materijalnim problemima da bojim se da i u njima nema mesta za mnogo prave duhovnosti.

I trece, postoji duhovnost jednog naroda, a to je skup religijske i kulturne bastine, i bar to je ono cime se ovaj narod moze ponositi i osloniti u teskim danima (za naciju).
 
Duhovna osoba je ona koja pokazuje plodove duha u svom zivotu

i koja zivi po duhovnom zakonu.... :heart:

plodovi duha su zapisani u Galatima 5 :22, 23 plod duha je LJUBAV, radost, mir, dugotrpljivost,

ljubaznost, dobrota, vera, 23 blagost ili krotost, samokontrola

a takodje izbegavati dela tela koja su:

Galatima 5:19,20 A dela tela su ocigledna, i to u blud, necistoca, raspusteno ponasanje,

idolopoklonstvo, bavljenje spiritizmom, neprijateljstva, svadje, ljubomora, izlivi gneva prepirke, podele

sekte 21 zavisti, pijanke , terevenke ... itd...

 
Jel ti na ulici iz prve raspoznajes produhovljene od ovih nizih? Kad vec pitas da li se vidi na coveku...
Svojevremeno su neki videli nesto slicno na slikama, upljuvasmo se objasnjavajuci sta je to...
 
Da li u spiritizam spada horoskop i gledanje u solju i ako da, zasto?
to sam apsolvirala odavno..

da, spada u spiritizam bilo kakvo proricanje... kao i horoskop...

zasto, mozda je teze objasniti... al pokusacu...

to Biblija zabranjuje zar ne... citaj u 5 Mojsijevoj 18: 10 - 14

Jer se na taj nacin dolazi pod uticaj zlih sila iliti demona

i ako to neko radi bilo koji spiritizam, onda demoni imaju PRAVA na tu osobu...

jer se izlazemo njima i krsimo Bozji zakon...

takodje je demoni mogu opsedati...

tj dovoljno je da krsimo Bozj izakon, izlazemo se demonskom uticaju...

znaci iz duhovnog ugla postoji vise razloga

i naravno da je onda manja duhovna zastiti... cak ugrozavamo svoj zivot,...

Sve sto Bog brani postoji razlog i to duhovan....

Samo Bog moze predvideti buducnost a sudbina ne postoji...

jer sami kreiramo svoj zivot i Bog nam to dopusta

:heart:
 
Jel ti na ulici iz prve raspoznajes produhovljene od ovih nizih? Kad vec pitas da li se vidi na coveku...
Svojevremeno su neki videli nesto slicno na slikama, upljuvasmo se objasnjavajuci sta je to...

Kao prvo niko nije rekao da su ostali "nizi"...
A da li ja vidim...ne...mada ima nekih ljudi za koje bih mogao tvrditi da su produhovljeni na osnovu izgleda, ociju i sl. ali ne tvrdim da bih bio u pravu...to je samo onako prvi utisak...
I to samo kod starijih uglavnom :)
A tesko da se to moze tek tako videti...
 
Hvala, mada mislila sam vise na (dnevne) horoskope i gledanje u solju iz zezancije.;)

pa nije to zezanje.. ne treba se zezati sa time, shvatas? :)

a sto se tice horoskopa opasno je uci dublje u to... natalne karte i td i ko se bavi time je izlozen demonima...

takodje ko sledi takve sugestije i ta lazna proricanja...

a sto se tice solje, ne bi se ni sa tim zezala eto moj savet... :)))
 
Kao prvo niko nije rekao da su ostali "nizi"...
A da li ja vidim...ne...mada ima nekih ljudi za koje bih mogao tvrditi da su produhovljeni na osnovu izgleda, ociju i sl. ali ne tvrdim da bih bio u pravu...to je samo onako prvi utisak...
I to samo kod starijih uglavnom :)
A tesko da se to moze tek tako videti...

neki jednostavno imaju taj kompleks nize tj vise vrednosti

pa je onda tesko iz tog ugla sagledavati druge... a i nepotrebno :)

Bog zna ko je zapravo duhovan...

a iz razgovora se moze proceniti takodje...

ko prica o duhovnim stvarima a ko samo o telesnim....

takodje mozemo videti ko se ponasa na duhovan nacin ko na telesan...

ko kako zivi...

al BOg je taj koji sudi i koji ce svima suditi
 
pa nije to zezanje.. ne treba se zezati sa time, shvatas? :)

a sto se tice horoskopa opasno je uci dublje u to... natalne karte i td i ko se bavi time je izlozen demonima...

takodje ko sledi takve sugestije i ta lazna proricanja...

a sto se tice solje, ne bi se ni sa tim zezala eto moj savet... :)))

Ma ja odavno ne gledam vise ni u solju, niti teram nekog da mi gleda, niti u horoskope.
Nego me vise iz navike "vuce" i iz zabave.
A kako to mislis da su ljudi koji gledaju u horoskop npr. pod vlascu demona ako se time ne bave ozbiljno u smislu da ne proricu buducnost, ovo sto si navela?
 
Ma ja odavno ne gledam vise ni u solju, niti teram nekog da mi gleda, niti u horoskope.
Nego me vise iz navike "vuce" i iz zabave.
A kako to mislis da su ljudi koji gledaju u horoskop npr. pod vlascu demona ako se time ne bave ozbiljno u smislu da ne proricu buducnost, ovo sto si navela?

ne mozemo tacno znati gde je tu granica u duhovnom sistemu...

zato je mudrije slusati Bozji zakon i u nesto ne zalaziti nimalo.. ako shvatas...

ako znam da je nesto na strani demona, zasto bi to radila...

naravno svako o sebi odlucuje koliko ce se izlagati necemu...
 
Ma ja odavno ne gledam vise ni u solju, niti teram nekog da mi gleda, niti u horoskope.
Nego me vise iz navike "vuce" i iz zabave.
A kako to mislis da su ljudi koji gledaju u horoskop npr. pod vlascu demona ako se time ne bave ozbiljno u smislu da ne proricu buducnost, ovo sto si navela?

Hriscanski filozof Tertulijan astrologiju smatra cistim idolopoklonstvom."Astrolog postuje idole, cijim imenima on ocrtava nebo, i kojima pripisuje svu Boziju svemoc....."
Uglavnom ljudi smatraju da nama upravlja neumoljiva sila zvezda idt.

Ako te to bas zanima, oko sujeverja imam neku knjizucu "Sv. Oci o sujeverju" pa ti mogu nekako poslati...(PDF)
 
Sta je po Vama duhovnost?
Jedinstvenost coveka se ispoljava u tome sto je on nosilac dve prirode, materijalne i duhovne.
Nosilac materijalnosti jeste covekovo telo, a duhovnosti njegoc duh..
Da li ateisti mogu biti produhovljeni...? ("ruža bi mirisala isto, ma kojim je imenom zvali") Ili ne postoji produhovljenost? Da li se ona vidi na coveku?

"Duhovnost znaci stepen preobrazenosti coveka bozanskom blagodacu"
Platon Igumnov

Zanima me Vas stav o temi....

просто ми жао и теме и тебе.
не дај бисере...
 
"Duhovnost znaci stepen preobrazenosti coveka bozanskom blagodacu"
Platon Igumnov

Duhovnost je alibi kad ne radiš ono što bi rado radio.

Ovo prvo bi trebalo da bude, ovo drugo jedino postoji iako neki umisljaju da su postigli ovo prvo do prve prilike kad se uoci da su zapravo ono drugo...a takvih prilika ima puno i svakodnevne su... samo sto se neki dobro foliraju da su prevazisli svakodnevnicu da bi kod ljudi proizveli neki efekat.
Jos me niko nije uverio u suprotno ovome tj. jos nisam srela nekog ko zivi u realnom svetu, a da je produhovljen po onoj prvoj definiciji.
 
Ovo prvo bi trebalo da bude, ovo drugo jedino postoji iako neki umisljaju da su postigli ovo prvo do prve prilike kad se uoci da su zapravo ono drugo...a takvih prilika ima puno i svakodnevne su... samo sto se neki dobro foliraju da su prevazisli svakodnevnicu da bi kod ljudi proizveli neki efekat.
Jos me niko nije uverio u suprotno ovome tj. jos nisam srela nekog ko zivi u realnom svetu, a da je produhovljen po onoj prvoj definiciji.

значи, ти јеси?
 
ne mozemo tacno znati gde je tu granica u duhovnom sistemu...

zato je mudrije slusati Bozji zakon i u nesto ne zalaziti nimalo.. ako shvatas...

ako znam da je nesto na strani demona, zasto bi to radila...

naravno svako o sebi odlucuje koliko ce se izlagati necemu...

Da, da, naravno...tako i ja radim, tj. skroz se klonim toga...samo me pomalo nekad kopka....:):ok:

Hriscanski filozof Tertulijan astrologiju smatra cistim idolopoklonstvom."Astrolog postuje idole, cijim imenima on ocrtava nebo, i kojima pripisuje svu Boziju svemoc....."
Uglavnom ljudi smatraju da nama upravlja neumoljiva sila zvezda idt.

Ako te to bas zanima, oko sujeverja imam neku knjizucu "Sv. Oci o sujeverju" pa ti mogu nekako poslati...(PDF)

Bas me zanima, htela sam da kupim tu knjizicu, ali kupih jednu drugu i tako.

Ako mozes posalji mi nekako, bila bih ti mnogo zahvalna...:):bye:
 

Back
Top