windows 7 a nece da radi DVD-ROM

DMA (Direct memory access) direktno pristupanje uredjaja sistemskoj memoriji nezavisno od CPU,mozes proveriti u kojem se modu tvoj DVD nalazi ovako:
Idi u Device Menager-IDE ATA/ATAPI controllers - desni klik na secondary channel - properties - adwanced settings i tu proveri pod current transfer mode.
 
postoje bagovi na visti i windowsu oko dvd-a i cd-a........o da....i to mnogo.....


ja sam imao problem sa rezanjem diskova.....


ali ipak oni su najbolji operativni sistemi.....

ja planiram da kupim sad windows 7 ultimate premium......ali skup mnogo.....za te pare bih mogo cak da kupim i najnoviju graficku kartu...

kako se vama cini windows 7?
 
Poslednja izmena od moderatora:
U BIOS-u. Cackaj pdoesavanja oko DVD-a li uopste SATA podesavanja ako su ti hard disk i dvd na SATA. Ja sam imao isti problem kad sam testirao win 7 i tako sam resio. Imao sam problem i prilikom instalacije, koja ja trajala beskonacno dugo ali sam sve to resio ukljucivanjem ACHI moda u BIOS-u. Posle toga instalacija leti kao i sto treba i ne zeza dvd kao sto je pre zezao. Ma ja sam pizdio menjao kablove cuda muda dok mi to nije palo na pamet, posto nekad davno zbog DMA su se slicno ponasale neke links distribucije, pa nekako povezem to i dodjem do resenja...Probaj da se snadjes xD
 
Idi u Bios i izaberi AHCI mode,posle toga pokreni reinstalaciju svezeg windows-a 7!
A sto se tice DMA trebao si da diras samo secondary channel ne primary koji je Hard disk,ali ako je do toga problem samo uradi Uninstall primary channel-a i restartuj racunar i vratice se na osnovna podesenja.
 

Back
Top