kriminalisticko-policijska akademija

bloodthirsty

Zainteresovan član
Poruka
284
Vece ljudi...Evo polako promice i ovaj osmi razred pa ja, jelte, razmisljam o buducnosti.
Veoma me privlaci policija i vojska pa bih voleo da idem na ovu akademiju.
Ne bih u srednjoj da se odvajam, em sto imam obaveze oko psa ( nije vazno vama al meni jeste), em nisam spreman za samostalan zivot.Dakle na sajtu u uslovima pise da treba ta skola ili neka srednja sa 4 godine.Ne mislim da bi gimnazija bila dobra zbog toga sto ima da se uciiii da se odvalim a ja sam odlican a ne ucim puno, jednostavno nemam tu naviku.
Dosao sam na ideju da idem u medicinsku.Sta mislite?Koji smer da odaberem?
I u akademiji imaju dva smera sa kojjima ja nisam upoznat.
Osnovne akademske kriminalističko i policijsko-bezbednosne studije
Osnovne strukovne kriminalističko i policijsko-bezbednosne studije
Dakle zanima me vase misljenje o mojoj ideji, na koji medicinski smer da idem i nesto vise o ovim smerovima. Hvala :)
 
Za medicinsku ne znam,ali zbog akademije mozes bilo koju srednju cetvorogodisnju.
Razlika izmedju akademskih i strukovnih studija je u broju godina.Jedno je 3,drugo 4 godine.
Moras biti potpuno zdrav,mere visinu/tezinu,kapacitet pluca,kardio pregled,razgovor sa psihologom...Ako prodjes zdravstveni deo ides na fizicko testiranje:trcanje,sklekovi,zgibovi,stisak ruke...A najvaznije od svega ti je da imas jaku vezu za upis.Ako te jos nesto zanima pitaj,moj brat studira na KPA.
 
uf....A za taj fizicki test....Jel imaju kriterijumi koje moras da zadovoljis npr stisak ruke da bude veci od nzm ni ja kolko kilograma ili da uradis 20 sklekova da bi prosao?Jer imam taj problem tj ne problem nego ne vezbam dovoljno pa bi to moglo biti problem.
A za tezinu i visinu sam video dakle ispod 170 ne mogu a ja imam 172 dakle to je uredu tezina 75 to nije problem- smrsacu, opusteno.
Veza za upis hm....Jb t oni su izgleda puno korumpirani ako je tako...Al dobro cale mi bio u 3 rata moze to srediti jer ima dosta veze kako u policiji tako u vojsci.
a medicinska je cetvorogodisnja jer ako se npr predomislim na pola skolovanja mogu da razmisljam o medicinskom fakultetu.A ako odem u Sremsku Kamenicu moram da nastavim skolovanje svidjalo se to meni ili ne.
 
Ima propisano koliko moras da uradis sklekova i svih drugih vezbi. Nije problem sto ne mozes sad da uradis,imas jos 4 godine do upisa pa kreni da vezbas. Ne moras da smrsas,ako si visok 172 onda moras da imas izmedju 62 i 82kg,tako da trenutno sto se njih tice imas idealnu visinu/tezinu.Moj ti je predlog da se ne zaleces za Kamenicu,nego upisi neku cetvorogodisnju skolu pa onda na akademiju ili neki drugi fax. I gledaju ti celo telo,narocito kicmu,trebao bi da imas prava ledja.Imas i zubarski pregled.
 
Od sutra cu da se pobrinem za ove stavke.
Prava ledja- odoh na pregled kod doktora i da vidim sta mi preporucuje
Trening- ??? sta bi bilo najbolje da se vezba da bih odradio taj deo za 4 godine?
Srce mi je uredu...Bar mislim tako.Jer nemam nikakvih hronicnih bolesti i nisam ni nasta alergican.
e da i odoh kod zubara na kontrolu da vidimo ima li sta da se radi.
 
Za medicinsku ne znam,ali zbog akademije mozes bilo koju srednju cetvorogodisnju.
Razlika izmedju akademskih i strukovnih studija je u broju godina.Jedno je 3,drugo 4 godine.
Moras biti potpuno zdrav,mere visinu/tezinu,kapacitet pluca,kardio pregled,razgovor sa psihologom...Ako prodjes zdravstveni deo ides na fizicko testiranje:trcanje,sklekovi,zgibovi,stisak ruke...A najvaznije od svega ti je da imas jaku vezu za upis.Ako te jos nesto zanima pitaj,moj brat studira na KPA.

uhhh sto ih mrzim zbog ovog testa :evil:

meni je to najveci problem ... ja sam 2. godina gimnazije i upisao bih to ali nemam bas neku fizicku spremnost ... sve ostale kriterijume mislim da ispunjavam :lol:

jel' se puno pika ta fizicka spremnost na tom faxu :roll:

mogu da uradim 2 skleka/zgiba ... trbusnjaci uopste nisu problem...trcanje manje-vise

aaaaaaaaaaaaaa :evil:

:hvala: unapred :)
 

Back
Top