moze li mi neko objasniti na kom principu polece i leti avion
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: moze li mi neko objasniti na kom principu polece i leti avion

Zainteresovan član
    Učlanjen
    20.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Podrazumevano moze li mi neko objasniti na kom principu polece i leti avion

hitno mi treba odg

Zainteresovan član sashac (avatar)
    Učlanjen
    13.02.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    44

Podrazumevano Re: moze li mi neko objasniti na kom principu polece i leti avion

Osim ako se ne zezas,kad se vozis kolima malko brze,proturi ruku kroz prozor imitirajuci avion-dlan vodoravno,i samo malo podigni prste na gore,shvatices,Motori prave potisak ka napred,zakrilca na zadnjim delovima krila naprave isto sto i ti prstima,i ode avion nebu pod oblake.pozz.

Iskusan NICS (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    113

samo da te proturi glavu kroz prozor bice problema
    http://thumbnails113.imagebam.com/47289/07764f472886413.jpg

Primećen član SS88 (avatar)
    Učlanjen
    04.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

zakrilca su ti zadnji deo krila, uz trup, i ona kad se spuste, povećavaju napadni ugao aeroprofila, a time i silu 'uzgona' koja treba da je jača od zemljine teže da bi se odlepio avion od zemlje. Što je veća brzina (motor 'duva' unazad, inercija tera avion unapred), to je veći uzgon koji ostvaruju krila... i pri određenoj brzini, avion poleti.
    Ista stvar je i sa krmilom visine (horizontalni deo na repu) koje na poletanju sekundarno kontroliše napadni ugao u zavisnosti od rukovanja pilota upravljačkom palicom...
    I came to bring you a sword!

Ističe se
    Učlanjen
    01.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    78

Ne polece avion zbog zakrilaca, nego zato sto je gornja strana ispupcena a donja ravna, pa se stvara razlika u pritiscima, koja stvara silu uzgona. Venturijeva cev to pokazuje.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Venturi_effect
    Čiste ruke
    Hladna glava
    I vatreno srce

Ističe se Kristian.Bogdanovic (avatar)
    Učlanjen
    23.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    85

jeste i to , ali to je pre svega kada avion vec leti i postigao je odredjenu brzinu ali kada polece zakrilca se postave na odredjeni ugao i povecava se efekat uzgona ..

Ističe se Kristian.Bogdanovic (avatar)
    Učlanjen
    23.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    85

mislim da avion ne moze da poleti ako ne koristi zakrilca na prednjem i zadnjem delu krila , odnosno moze ali mu treba mnogo veca brzina..

Primećen član SS88 (avatar)
    Učlanjen
    04.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Rekao sam da zakrilca povećavaju napadni ugao aeroprofila (krila). Konstruktivno krila u startu imaju dovoljan napadni ugao i oblik aeroprofila koji omogućava poletanje. Zakrilca i pretkrilca dodatno oblikuju profil i usmeravaju strujnice vazduha tako da se dobija što veća sila uzgona...
    Dalje:
    -penjanje- ostvaruje se kada se krmilo na horizontalnom stabilizatoru otkloni zadnjim delom na gore ili u slučaju kanara- na dole.
    -poniranje-obrnuto
    -rotacija oko uzduzne ose- ostvaruje se krilcima (zadnji deo krila, dalje od trupa nego zakrilca): kad se, na primer, da palica u levu stranu, desno krilce se spušta a levo podiže pri čemu se desno krilo podiže a levo spušta i tako dolazi do rotacije, a i do skretanja aviona u levu stranu (konstruktivno je tako podešeno)
    -skretanje po pravcu u horizontalnom letu- uz pomoc krmila pravca na vertikalnom stabilizatoru- gurnes desnu pedalu, zadnji deo vertikalca se otkloni desno gurajući rep u levu stranu što čini da avion skreće u desno...
    I came to bring you a sword!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    20.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

hvala vam svima

Slične teme

1. Leti, leti, Frikom korneti
    Autor Miss Cold Blooded Vampire u forumu Televizija, radio i novine
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 13.06.2009., 15:37
  2. moze li mi neko objasniti
    Autor donna's_brother u forumu Mobilna telefonija
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 13.04.2009., 13:43
  3. Da li mi neko može objasniti jednu delatnost!?
    Autor BlackXS u forumu Preduzetništvo i radni odnosi
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 12.10.2008., 23:03
  4. Moze li mi neko objasniti ove vrste bezicnog umrezavanja:
    Autor jovans u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 22.09.2006., 14:23

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku