Zlatni novcic NOFRETETE REGINA AEGYPTIORUM

Voja1967

Početnik
Poruka
17
Zlatni novcic>precnik15mm,debljina0,5mm, 1.strana :dvoglavi orao sa perjem .
2.strana :profil kraljice sa visokom krunom .Natpis:NOFRETETE REGINA AEGYPTIORUM. Rub novcica:zadebljan nije nareckan.Poreklo:poklon od jedne zene iz Italije.Moguce da je kupljen od porodice Musolini kod mene je 30 godina.Ocuvan ugradjen u prsten od 14-o karatnog zlata.

Zlatni novcic:precnik:20mm,debljina 1mm,1.strana dvoglavi orao sa perjem i krunom ,natpis:HVNGAR.BOHEM.GAL. LOD.LLL.REX A.A.1915.
2.strana profil glave sa lovorovim vencem,bradom i brkovima. Natpis:FRANC.IOS .I.D.G.AVSTRIAE IMPERATOR.Rub zadebljan i nareckan.
MOLIM PROCENU HVALA.Tel:062/9701941:bye:Pozdrav
 
Zlatni novcic>precnik15mm,debljina0,5mm, 1.strana :dvoglavi orao sa perjem .
2.strana :profil kraljice sa visokom krunom .Natpis:NOFRETETE REGINA AEGYPTIORUM. Rub novcica:zadebljan nije nareckan.Poreklo:poklon od jedne zene iz Italije.Moguce da je kupljen od porodice Musolini kod mene je 30 godina.Ocuvan ugradjen u prsten od 14-o karatnog zlata.

Zlatni novcic:precnik:20mm,debljina 1mm,1.strana dvoglavi orao sa perjem i krunom ,natpis:HVNGAR.BOHEM.GAL. LOD.LLL.REX A.A.1915.
2.strana profil glave sa lovorovim vencem,bradom i brkovima. Natpis:FRANC.IOS .I.D.G.AVSTRIAE IMPERATOR.Rub zadebljan i nareckan.
MOLIM PROCENU HVALA.Tel:062/9701941:bye:Pozdrav

a da postavite sliku, na osnovu ovoga ne moze se precizno proceniti.
 
Ово прво звучи као неко приватно издање (значи не новчић него мини-медаљон), нешто слично овоме:

EGYPT: AV medal (1.00g), ND (ca. 1980-2000), Nofretete
Regina Aeggytionrum / Regnum Novum XVIII-XX Regni
Saeculum, portrait of Nefertiti on obverse, cross on reverse, au $45

и то вероватно немачко.

Вредност - око грам злата ( питање које чистоће).
Ал' ко што рече TheOddly, без слике све је ово само нагађање.

А ово друго је изгледа аустријски дукат (мали Фрања Јосиф), нов ков, вредност само злато, 70-90 евра (како где, зависно дал' продајеш или купујеш).
 
Ово прво звучи као неко приватно издање (значи не новчић него мини-медаљон), нешто слично овоме:

EGYPT: AV medal (1.00g), ND (ca. 1980-2000), Nofretete
Regina Aeggytionrum / Regnum Novum XVIII-XX Regni
Saeculum, portrait of Nefertiti on obverse, cross on reverse, au $45

и то вероватно немачко.

Вредност - око грам злата ( питање које чистоће).
Ал' ко што рече TheOddly, без слике све је ово само нагађање.

А ово друго је изгледа аустријски дукат (мали Фрања Јосиф), нов ков, вредност само злато, 70-90 евра (како где, зависно дал' продајеш или купујеш).
Mali Franjo Josif, na danasnju cenu zlata na svetskoj berzi, preracunato na njegovu cistocu (985) maksimalno vredi 85-86 E
 
Evo i slicica kao sto sam napisao .
 
Mali Franjo Josif, na danasnju cenu zlata na svetskoj berzi, preracunato na njegovu cistocu (985) maksimalno vredi 85-86 E

Истина, мада као што и у мењачници постоји средњи, куповни и продајни курс, тако је и са дукатима - тешко их је наћи испод 90 а продати за више од 70-80 . Зато и рекох - како где, и зависно да ли продајете или купујете.
 
Истина, мада као што и у мењачници постоји средњи, куповни и продајни курс, тако је и са дукатима - тешко их је наћи испод 90 а продати за више од 70-80 . Зато и рекох - како где, и зависно да ли продајете или купујете.

Apsolutno tačno! Cene se drastično razlikuju ako kupujete ili prodajete jedan te isti komad!
 
Dobro si ih postavio.
Khm, mislim da je g. Kuki bio u pravu.

Омакне ми се понекад :)

Нажалост заварена алкица обично сврстава дукат у доњу ценовну границу тј "лом" злато.
(Знам да има овде и квалификованијих од мене, ал' не могу ни они све да постигну да одговоре ;) )
 
Gospodine Vojo, jedno pitanjce.........cisto iz radoznalosti........otkud interesovanje za princ Eugen jedinicu? Nemojte me pogresno razumeti, ne mislim da vas osudjujem zbog toga ili nesto slicno, samo me pored numizmatike zanima i vojska pogotovo avijacija sa kojom imam i nekih dodirnih tacaka.A inace je ta jedinica bila izmedju ostaloga stacionirana u mom gradu za vreme rata i bas nedavno sam dobio par fotografija (skenova) na kojoj su prikazani vojnici te divizije u samome gradu za vreme WWII.Izvinavam se sto malo skrecem sa teme o novcicima.pozdrav
 
To sam nasao u kuci gde zivim.A znam i istoriju i put tih oznaka koje su dosle sa istocnog fronta i jos neke stvari oko toga zajedno sa primercima rucnih radova i dokumentima ruskih zarobljenika.Takodje i o sankcijama tog vojnika po dolasku u Jugoslaviju.Jedan od retkih koji nije bijo proteran.Nismo u srodstvu.
Ako te interesuje moja bijografija molim te procitaj je za par dana u blogu<gde si sluzijo vojsku>.S drugarskim pozdravom Jovanov Vojislav.
 

Back
Top