LOKALNA ANESTEZIJA

Sta ce ti?! Mogu ti samo reci da ja poznajem procain po zlu... Naime, kada sam imao 6 godina doziveo sam penicilinski shok! No, tada su doktori rekli da on nije bio prociscen i da je sadrzao prokain. Ne znam da li ovo ima logike...

Ali te pitam jos jednom, sta ce ti?
 
Nemam nikakve alergije na hranu i pice zivim potpuno normalno nego jednostavno mi organizm nepodnosi odredjene medikamente ukljucujuci i te famozne anestezije.
Standardnih anestezija ima da se kupi koliko ko hoce i to uopste nisu skupe,da nekazem dzabe i nisu potrebni nikakvi recepti.Saznala sam da te anestezije najcesce imaju stomatoloske ordinacije tako da cekam neke odgovore,a i sma doktor se jako trudi da je nabavi.
 
Izvini sto se mesam. Ali prokain je izbacen iz upotrebe u stomatoloskim ordinacijama i inace se jako slabo koristi, tj. nisam siguran da uopste mozes da ga nabavis. Poznat je po tome da izaziva reakcije kod osetljivih osoba pa i nije bas pouzdan anestetik u koliko si inace osetljiva na anestezije.
 
Ako bi mogla , bilo bi lepo da mi napises. Kakvu si to reakciju imala na anesteziju? Kazes da si preosetljiva. Sta je tada radjeno i sta ti se desilo. Kako si se osecala. Koji su bili simptomi. I naravno bilo bi lepo da napises ako znas koja je anestezija bila u pitanju.
 

Back
Top