BAKTERIJE U TRUDNOCI

natam

Početnik
Poruka
41
U 10-oj sam nedelji trudnoce.Moj problem je sto imam bakterije u urinu (streptoccus ogoloeticae i to 15 000 u 1ml)Posto sam alergicna na pencilin,dr mi je propisao LONGACEF i 2l UVINOG caja dnevno.Znam da u trudnoci treba izbjegavati neke lijekove pa bih da mi odgovorite da li je ovaj lijek preporucljiv u prvom tromesjecju?Da li se ove bakterije mogu rijesiti ako samo pijem caj?Prva mi je trudnoca i malo me je strah,morate me shvatiti. Unaprijed hvala!
 
Vidi,ovako....za Longacef stoji da nema pouzdanih dokaza o teratogenom dejstvu ,a trudnicama ga treba davati samo kada je to zaista neophodno.Zapravo,nijedan lek dat trudnici u prvom trimestru trudnoce nije potpuno bezopasan,i zato ih treba davati u strogo indikovanim slucajevima,tj. kada je ocekivana korist od planirane terapije za majku i plod veca nego sto je moguci rizik od teratogenog dejstva koriscenih lekova.Ako se ukaze potreba,kao sto je slucaj kod tebe (jer tesko da bi se resila bakterija pijuci samo uvin caj),u trudnoci se mogu dati:penicilini,cefalosporini(gde spada i longacef),a NIKAKO: tetraciklini,hloramfenikol,sulfonamidi(Baktrim).
 
Nato-pogledaj u temi za ešerihiju.Tamo sam napisala recept koji ja koristim za uništavanje bakterija,koji je prirodan i definitivno delotvoran.
Jedino pitanjce je da li smeš u toj količini-raspitaj se!
 
london:
Vidi,ovako....za Longacef stoji da nema pouzdanih dokaza o teratogenom dejstvu ,a trudnicama ga treba davati samo kada je to zaista neophodno.Zapravo,nijedan lek dat trudnici u prvom trimestru trudnoce nije potpuno bezopasan,i zato ih treba davati u strogo indikovanim slucajevima,tj. kada je ocekivana korist od planirane terapije za majku i plod veca nego sto je moguci rizik od teratogenog dejstva koriscenih lekova.Ako se ukaze potreba,kao sto je slucaj kod tebe (jer tesko da bi se resila bakterija pijuci samo uvin caj),u trudnoci se mogu dati:penicilini,cefalosporini(gde spada i longacef),a NIKAKO: tetraciklini,hloramfenikol,sulfonamidi(Baktrim).

Ni beta laktamski antibiotici nisu preporučljivi u prvom trimestru trudnoće...Nova ispitivanja na pacovima i zamorčićima ukazuju na teratogeni efekat i penicilina i cefalosporina.....
 

Back
Top