Vodic za traume ili ti kako prepoznati ''pogresnog''

bre ovo uopste nije tema o zrtvama, o tome znamo skoro sve napamet.. ovo je tema o AGRESORIMA a ne da bi ih pljuvali, vec KAKO GA PREPOZNATI? Mislim da sam bila dovoljno jasna u uvodnom postu, zrtvu i ne spominjem, samo agresora.

A koji imas problem da se dotaknemo i zrtava?to je kao neka druga prica?evo ja cu ti reci ko je kolerik brzoreagujuci..zestok..ljut..problematican..agresivan...ali on ce OPET privuci veliki broj zena kojima je to privlacno i da li su sve one unapred omadjijane da ne shvate da ce takav biti prema njima..primer lopov ili neko ko se uduva i ne kontrolise:idea:
 
E pa PIL, radi se o tome sto komentari tog tipa da si ti KRIV/KRIVA za tako nesto ubiju zrtvu u pojam i odmazu joj.. Zato se ja pitam da li postoji mehanizam odbrane od PRITAJENIH agresora?

Ne postoji taktika kojom bi predupredila nesrecu... tek nakon prozivljenog shvatas sta je u pitanju
Recimo, decko ti dijeli komplimente... ti mislis da je to zato sto mu se iskreno dopadas... a ono posle ti svi kazu kako je na osnovu toga trebalo da znas
zaprosi te decko nakon tri mjeseca veze... ti mislis da je lud za tobom, a posle ti kazu da si glupa jer tada nisi skontala...
I to je veliki problem... sto kada ti se desi nesto lose, oko tebe je malo ljudi koji ce ti priskociti u pomoc, a mnogo onih koji ce da te osude i pojasnjavaju ti gdje si sve pogrijesila... to je filozofija kojom se vode ljudi koji osudjuju maltretirane zene... isticanje svoje svijesti i osuda posrnulih, a ne razumije se da je to nedostatak saosjecanja, empatije, razumijevanja
 
A koji imas problem da se dotaknemo i zrtava?to je kao neka druga prica?evo ja cu ti reci ko je kolerik brzoreagujuci..zestok..ljut..problematican..agresivan...ali on ce OPET privuci veliki broj zena kojima je to privlacno i da li su sve one unapred omadjijane da ne shvate da ce takav biti prema njima..primer lopov ili neko ko se uduva i ne kontrolise:idea:
Nemam problem, samo ne zelim da se udaljavam od teme. O zrtvama je odavno sve receno. A i one me trenutno ne zanimaju jer me zanima kako ne postati zrtva.
I opet sam ko u uvodnom postu rekla, da se ne radi o tim klasicnim 'pogresnim' - narkomanima, lopovima..
Samo zelim da se drzimo teme :) To nije tako tesko?
 
Zbog djetata uglavnom sebi slaže price u glavi : možda ce biti bolje ..
Nije rijedak slucaj da joj se zaprijeti i na djecu .. a ponajviše zbog straha u : novi pocetak .
One postaju ovisne o zlostavljacu .Začaran i težak krug . Manipulacija = rukovanje ili baratanje predmetom ili robom..

Odlican primer poodmakle faze..i zar je moguce da su sve te osobe slepe i da nisu nista od pomenutih osobina videle na pocetku veze?ja tvrdim da im to imponuje i da su se u tako problematicne zaljubile ne razmisljajuci da ce se na njima kad tad slomiti:ok:
 
Ne postoji taktika kojom bi predupredila nesrecu... tek nakon prozivljenog shvatas sta je u pitanju
Recimo, decko ti dijeli komplimente... ti mislis da je to zato sto mu se iskreno dopadas... a ono posle ti svi kazu kako je na osnovu toga trebalo da znas
zaprosi te decko nakon tri mjeseca veze... ti mislis da je lud za tobom, a posle ti kazu da si glupa jer tada nisi skontala...
I to je veliki problem... sto kada ti se desi nesto lose, oko tebe je malo ljudi koji ce ti priskociti u pomoc, a mnogo onih koji ce da te osude i pojasnjavaju ti gdje si sve pogrijesila... to je filozofija kojom se vode ljudi koji osudjuju maltretirane zene... isticanje svoje svijesti i osuda posrnulih, a ne razumije se da je to nedostatak saosjecanja, empatije, razumijevanja

Da ! :ok:
 
Nemam problem, samo ne zelim da se udaljavam od teme. O zrtvama je odavno sve receno. A i one me trenutno ne zanimaju jer me zanima kako ne postati zrtva.
I opet sam ko u uvodnom postu rekla, da se ne radi o tim klasicnim 'pogresnim' - narkomanima, lopovima..
Samo zelim da se drzimo teme :) To nije tako tesko?

Ne ne nije bitno sto ti sad ovog trenutka nisi na te mislila..bitno je da se zene lepe bas za takve a mirni su im dosadni
 
Nemam problem, samo ne zelim da se udaljavam od teme. O zrtvama je odavno sve receno. A i one me trenutno ne zanimaju jer me zanima kako ne postati zrtva.
I opet sam ko u uvodnom postu rekla, da se ne radi o tim klasicnim 'pogresnim' - narkomanima, lopovima..
Samo zelim da se drzimo teme :) To nije tako tesko?

GC ..teško je ne zapet i za taj drugi konopac .. ŽRTVA- AGRESOR ..ne mogu jedan bez drugoga :)
Al kontam što hoces reci ..
Ja sam ti svoje neke natuknice napisala, nisam brljavila bzvz.. eto cisto da znaš ;)
 
Ne postoji taktika kojom bi predupredila nesrecu... tek nakon prozivljenog shvatas sta je u pitanju
Recimo, decko ti dijeli komplimente... ti mislis da je to zato sto mu se iskreno dopadas... a ono posle ti svi kazu kako je na osnovu toga trebalo da znas
zaprosi te decko nakon tri mjeseca veze... ti mislis da je lud za tobom, a posle ti kazu da si glupa jer tada nisi skontala...
I to je veliki problem... sto kada ti se desi nesto lose, oko tebe je malo ljudi koji ce ti priskociti u pomoc, a mnogo onih koji ce da te osude i pojasnjavaju ti gdje si sve pogrijesila... to je filozofija kojom se vode ljudi koji osudjuju maltretirane zene... isticanje svoje svijesti i osuda posrnulih, a ne razumije se da je to nedostatak saosjecanja, empatije, razumijevanja
E pa zato sto je tesko izvuci se iz navedenog ja se zato i pitam dal postoji jos neki faktor sem srece dal ces biti zrtva ili ne..
Bolje spreciti nego leciti, kazu..,
Ali izgleda da po misljenju mnogih NE POSTOJI nacin prepoznati, vec samo postoji nacin ako si ne daj Boze isto preziveo :confused:
 
Odlican primer poodmakle faze..i zar je moguce da su sve te osobe slepe i da nisu nista od pomenutih osobina videle na pocetku veze?ja tvrdim da im to imponuje i da su se u tako problematicne zaljubile ne razmisljajuci da ce se na njima kad tad slomiti:ok:

Hm..kako nekome može da imponuje svakodnevni strah,vređanje,pretnje,batine.....da li bi ti mogao tako da živiš?! Ja ne bih. Svar je ipak mnogo složenija....;)
 
Juce neka "lavica83" na Zenama. Danas tj nocas neka "nesigurna" na LjiS-u ko je citao teme, zna o cemu pricam.
Mlade, razocarane, obicno ne toliko iskusne, idealne 'zrtve'.
LM, o cemu se radi. Devojke koje se zale na tretman muskaraca. Iako je stavljam ovde da napomenem da bih zelela da bude ozbiljna tema. Ovde vise gviri zato je stavljam ovde.
Pogresni nisu oni koji su po defaultu pogresni - nisu ozenjeni, agresivni ili nasilni, robijasi ,ex zavisnici bilo koje vrste niti po bilo cemu markirani kao 'ne, nikako'.
Radi se o muskarcima koji posle odredjenog vremena krecu da psihicki maltretiraju zenu.
Dal je to ubijanje samopouzdanja ili neka jaca i patoloska ljubomora ili pokusavaju da je prikazu kao nesposobnu , dal je prave budalom varanjem ili flertom nebitno je . Radi se o tome da krecu da ispoljavaju prijatenu agresiju u psiholoskom smislu. Naizgled sasvim normalni. Kvaka je u tome sto je to polako. Krece od jednog napada ili ispada bilo koje vrste do prave agonije..
Primer : http://forum.krstarica.com/threads/330543...
Onda sto u RL, sto na netu krecu komentari tipa : "TREBALA SI DA ZNAS".
Ono sto je poenta ovolikog pisanija i uvoda je moje pitanje : KAKO????
Kako je mogla da zna da je pritajeni psihopata (mozda prejaka rec)? Kako prepoznati da je sposoban da krene u tako nesto? Dakle da je tezi oblik psihickog maltretiranja ili fizicko svi bi branili 'zrtvu'.. Ovako ako je to dozirano obicno je okrivljuju.
Ja automatski stavljam sebe na to mesto i pocinjem da kontam da verovatno svaka od njih kaze; "Ma, procice ga " jer to krece fino, polako i sporo.

Kako izaci iz takvih zacaranih krugova u koje obicno budemo nesvesno ubacene? Po cemu prepoznati potencijalne 'agresore' i da li uopste postoji mehanizam?


Evo kao sto vidis, to sam i istakla u uvodnom postu :)
 
Ne postoji taktika kojom bi predupredila nesrecu... tek nakon prozivljenog shvatas sta je u pitanju
Recimo, decko ti dijeli komplimente... ti mislis da je to zato sto mu se iskreno dopadas... a ono posle ti svi kazu kako je na osnovu toga trebalo da znas
zaprosi te decko nakon tri mjeseca veze... ti mislis da je lud za tobom, a posle ti kazu da si glupa jer tada nisi skontala...
I to je veliki problem... sto kada ti se desi nesto lose, oko tebe je malo ljudi koji ce ti priskociti u pomoc, a mnogo onih koji ce da te osude i pojasnjavaju ti gdje si sve pogrijesila... to je filozofija kojom se vode ljudi koji osudjuju maltretirane zene... isticanje svoje svijesti i osuda posrnulih, a ne razumije se da je to nedostatak saosjecanja, empatije, razumijevanja

To je primer iz teme gde rekoh da zene ne obracaju paznju kakav je prema drugima..pa bre cime se bavi i kakve fillmove gleda ce ti svako reci kakav je..kad ide ulicom dal gleda u decu i kako se ophodi prema starijim osobama i zivotinjama..to se vidi posle 2 dana..koja to ne moze procitati izmedju redova nek ga vodi na rorshahov test:lol:
 
Da malo modifikujem post sa jedne druge teme...

Zena bi MORALA da vrlo rano prepozna ljubomore, paranoicne tipove licnosti, preterane egoiste, tvrdoglave mazge, preterano odgovorne ili pak preterano neodgovorne osobe, sitnicare i zakerala, uopste, one osobine za koje sam potpuno siguran da su tesko promenljive i da su ukorenjene crte karaktera.
Tu mislim da zene uglavnom grese, jer probaju da od sitnicara i neodgovornog tipa naprave tolerantnog i odgovornog, ili pak od svadljivog i ljubomornog egoiste, pomirljivog i briznog oca i muza.
To ne ide i to se pokazalo na hiljadama primera.

Malo ljubomorni, malo tvrdoglavi i malo egoisticni ljudi se vremenom obicno naprave jos gorim
To sve vremenom ume da dobije prilicno malignu formu
 
To je primer iz teme gde rekoh da zene ne obracaju paznju kakav je prema drugima..pa bre cime se bavi i kakve fillmove gleda ce ti svako reci kakav je..kad ide ulicom dal gleda u decu i kako se ophodi prema starijim osobama i zivotinjama..to se vidi posle 2 dana..koja to ne moze procitati izmedju redova nek ga vodi na rorshahov test:lol:

Primjer :
Manipulator pomaže starici , pomaže šefu , pomaže necakinji , voli radit , svi ga hvale .. dobar ( najbolji) , vrati se kuci : zašto je ovaj grah preslan , kako to izgledaš ? Što si danas korisna opce napravila ( jer njemu skuhan rucak, djeca presvucena i namirena te cista kuca ) ništa ne znace .. to je LAKO . A i to što je napravila : NIŠTA NE VALJA .

Oni su vanka : dobri , najbolji .. ( jabuka je iznutra crljava )
 
Primjer :
Manipulator pomaže starici , pomaže šefu , pomaže necakinji , voli radit , svi ga hvale .. dobar ( najbolji) , vrati se kuci : zašto je ovaj grah preslan , kako to izgledaš ? Što si danas korisna opce napravila ( jer njemu skuhan rucak, djeca presvucena i namirena te cista kuca ) ništa ne znace .. to je LAKO . A i to što je napravila : NIŠTA NE VALJA .

Oni su vanka : dobri , najbolji .. ( jabuka je iznutra crljava )

Aha..znaci sad je i to shablon ponasanja za koji znate al opet nasedate..maaa daaaaj..volite vi te balkance sto lupe shakom o sto moz se folirate do sutra:lol:
 

Back
Top