Bakini saveti za lepotu

Fiamma

Iskusan
Poruka
6.964
Па, под овим мислим на све оно што жене кажу да би требало тако и тако да се уради, да би било бољих резултата...

Нпр. Чула сам да косу ни случајно не треба да фарбамо када имамо менструацију јер ће боја слабо да се прими...
Онда, негдје сам и прочитала да се треба фарбати у складу са мјесечевим менама :confused:

Да ли све ово пали, и колико се дјевојке на то обазиру , немам појма...
Зато бих вољела да ми напишете шта сте ви чули, везано за ову тему, и да ли се нечега придржавате... :manikir:
 
Poslednja izmena od moderatora:
"Bapske priče" su one priče koje su plod sujeverja, dakle pogrešnog verovanja, a ne činjenica.Ako smem da pitam:zbog čega te zanima pogrešno verovanje na pdf Kozmetika, kada bi to više odgovaralo pdf Psihologija, npr.?
Mislim, zbog čega bi se neko pridržavao neke prakse za koju zna da je besmislica?S druge strane, ako ima smisla, onda nije "bapska priča", zar ne, nego bi se pre reklo:"narodna medicina" ili "čak alternativna" ?
 
Ма, ок! Небитно...
Знам да се овога горе-наведеног неке придржавају, а неке сматрају измишљотином...
Важно је да је јасно на шта сам мислила... ;)
 
Evo, u "Svetu biljaka" sam, u okviru "Prirodne kozmetike" navela kozmetičke recepte koji su provereni iako narodni...
Ja, lično, imam potrebu da za sve što čujem "da se valja" upitam zašto.Onda shvatim da, mnogo puta, to ima logičnu osnovu i da nije bez veze.
Recimo, to sa farbanjek kose tokom ciklusa ima veze kod nekih devojaka. Za mesečeve mene ne znam, bilo bi zanimljivo videti da li veza postoji.
Evo čega se ja pridržavam, "jer se valja tako", tj.dokazano je da je dobro:umesto veštačkih, punih konzervansa, boja i aditiva, kozmetičkih i lekovitih preparata, koristim prirodne.Umesto gotovih maski za lice - pravim domaće od svežeg voća, povrća, meda...umesto regeneratora, koristim belance.Kada god nešto spremam u kuhinji vezano za sveže voće i povrće, od toga nešto stavim na lice ili ruke.Verujem da se u prirodi nalaze prave "formule" i kombinacije vitamina i minerala koje su neuporedivo bolje od veštačkih i komercijalnih...
 
"Bapske priče" su one priče koje su plod sujeverja, dakle pogrešnog verovanja, a ne činjenica.Ako smem da pitam:zbog čega te zanima pogrešno verovanje na pdf Kozmetika, kada bi to više odgovaralo pdf Psihologija, npr.?
Mislim, zbog čega bi se neko pridržavao neke prakse za koju zna da je besmislica?S druge strane, ako ima smisla, onda nije "bapska priča", zar ne, nego bi se pre reklo:"narodna medicina" ili "čak alternativna" ?

SLazem se. Bapske price obicno su plod sujeverja i nemaju blage veze sa istinom.

Narodna medicina je nesto sasvim drugo, ako je postavljac teme na to mislila..Onda moze i Bakini saveti za lepotu jer su nase bake koristile prirodne stvari za negu, imale neke svoje recepte i sl.
 
Ok.da pocnemo:
Klizavi stisak..
Znoje vam se ruke a ne pomazu preparati... Sta raditi? Perite cesto ruke toplom vodom i natapajte sa sledecim preparatom koji cete sami napraviti: 25g kolonjske vode,25g limunovog soka,50g belog sirceta.
 
Sto ne bi bili?Limun je bogat vitaminom C, a zumance hranljivim materijama...S tim sto se u toj kombinaciji dodaje i toplo maslinovo ulje i onda se takvo pakovanje na kosi drzi oko pola sata i ispere.To je jedno od proverenih pakovanja za sve tipove kose.
 
Па, под овим мислим на све оно што жене кажу да би требало тако и тако да се уради, да би било бољих резултата...

Нпр. Чула сам да косу ни случајно не треба да фарбамо када имамо менструацију јер ће боја слабо да се прими...
Онда, негдје сам и прочитала да се треба фарбати у складу са мјесечевим менама :confused:

Да ли све ово пали, и колико се дјевојке на то обазиру , немам појма...
Зато бих вољела да ми напишете шта сте ви чули, везано за ову тему, и да ли се нечега придржавате... :manikir:

ovo je tacno u vecini slucajeva...isto kao i u trudnoci......hormoni.......
 
Sto se tice farbanja kose, kosu bi trebalo farbati cim ti prodje menstruacija, a nikako pre same menstruacije i to zbog sledece stvari koju je verovatno i primetila svaka zena koja farba kosu:
Kosa najbrze raste u vreme menstruacije, pa ako se ofarbas 2 dana pre, kroz 10 dana ce ti izrastak biti otprilike iste velicine kao 20 dana nakon farbanja, ako si se farbao 2 dana posle. Mislim da je to razlog.
 
Sto se tice farbanja kose, kosu bi trebalo farbati cim ti prodje menstruacija, a nikako pre same menstruacije i to zbog sledece stvari koju je verovatno i primetila svaka zena koja farba kosu:
Kosa najbrze raste u vreme menstruacije, pa ako se ofarbas 2 dana pre, kroz 10 dana ce ti izrastak biti otprilike iste velicine kao 20 dana nakon farbanja, ako si se farbao 2 dana posle. Mislim da je to razlog.

Pa to se uklapa sa ovim što je kazao ovaj prof. što sam ga slušala
 
Za vas koje ne posedujete ''Patin kuvar'' evo par saveta koji se nalaze u poslednjem poglavlju ovog znamenitog dela, pod naslovom I dobra kuvarica i negovana žena ( :) )

Maska od kukuruznog brašna:
Dve velike kašike kukuruznog brašna pomešaju se sa belancetom od jajeta, pa se sve dobro izlupa. Maska se nanosi na kožu i ostavi da deluje oko 15-20 minuta. Osušena masa se skida vatom, zatim sperite vrućom vodom, a onda hladnom. Maska čisti, osvežava i matira kožu.

Maska od meda:
Dve kašike pravog meda i jedno belance umešajte u kašu. To treba naneti na lice i pustiti da se osuši, tj. ostavite da deluje 20-30 minuta. Zatim sperite vrućom vodom, a onda dobro hladnom. Maska hrani i zateže kožu lica. Bore bar privremeno nestaju. Ova maska se ne sme često upotrebljavati.

Maska od lanenog semena:
Dve velike kašike lanenog semena skuvaju se kao kaša i tom vrućom kašom premažite lice. Ostavite je da deluje najmanje 20 minuta, pa je isperite vrućom vodom. Ako na licu ima naprslih žilica, onda se ta kaša sme nanositi samo hladna i samo hladnom vodom ispirati. Ova maska hrani i glača kožu i dobro je sredstvo protiv bora.
 
Jesi li bila kod kožnog lekara da se posavetuješ, ako nisi odi pa ćeš videti šta će ti kazati.

to je bilo preko letnjeg raspusta procitala sam u casopisu lepota i zdravlje da je limun dobar za jacanje kose ili tako nesto ako se izadje na sunce...nisam bila kod koznog ali sam pitala zeta(on je doktor-hirurg doduse ali ipak zna nesto) i on mi je rekao da koristim neki sampon iz apoteke...sve je to proslo i sad sam ziva i zdrava z:mrgreen: z:D z:D
 

Back
Top