Temperament:objasnjenje za sludjene

e super tema.:D
ja sam se kao klinka lozila na te macho-glavni sam dasa-tipove..glekr gebl, jako su se posvadjali, a onda je ona njemu opalila samar, a on je snazno uhvatio za ruke i strasno je poljubio:mrgreen::mrgreen::mrgreen::rotf:

sad, nosim sa sobom bazuku..i te take upucam pre akcije:zper:
dobro, sad ozbiljno.
ne volim ljude-lovce, one koji pricaju lose o drugima, a sebe isticu u pravi plan, ne volim ljude koji pokusavaju da mi nametnu svoja pravila, da me poduce zivotu, ne volim ljude koji vole fajt..
sad me privlace sasvim druge stvari. vedrina, razumevanje, stalozenost..pristojnost. toplina. i sasvim sam sigurna da vise nikad necu biti u burnoj vezi..pucanje i plakanje su za mene davno proslo vreme..:)
 
Pustiš ga prvo da ti uradi sve što ne želiš i onda shvatiš da je Jack The Ripper :neutral:
jack-the-ripper.jpg
 
Primetio sam da okolini uglavnom prija kad smo napadni..nervozni..agresivni..bezobrazni..narocito se zenama dopada takvo ponasanje kod muskaraca..nekako im je dosadno kad smo mirni i stalozeni..dobronamerni..i bas se vidi da im se dize adrenalin i rado bi umesale prste u ono sto bi svako normalan pripisao nervchiku u afektu i otpisao takve osobe ako se takvo ponasanje ponavlja cesto..eo sta kazu kakvi modeli postoje..sangvinik (topao, ugodan), flegmatik (usporen, ravnodušan), melanholik (depresivan, tužan) i kolerik (brzoreagujući, žestok)..sta kazete koji ste model i kakav vam prija..da li mozete ispratiti korak promenljivih i da li vam je svejedno sto je prema drugima olosh ako je prema vama ok?

Ja sam sve po malo, prija mi kombinacija sangvinika i kolerika.
 
Sangvinik je - sad ili nikad. Ako se silom spreci ovog momenta, za 5 minuta zaboravi sta je bilo :hahaha: Ali niko ne prica viceve kao sangvinici :)

Kolerik je... za juce!!! Moze da pogura 1000 ljudi da se organizovano krecu, ali moze da napravi i diktaturu. Sef u svakom slucaju :)

Melanholik je - zauvek. Neko ko jako sporo i vrlo postepeno menja raspolozenje. Bice radostan ili tuzan duze vremenske periode.

Flegmatik je... moze kako hoces. Neki bi rekli da je pasivan, ali mozda samo ne zeli da pravi buku, da se slika za tv. Ume da bude i vredan, ali nikada da sefuje.

Prirodno uklapanje je kolerik - sangvinik. Moze da bude i diktator, ali to nije vazno, on je najpopularniji.
Isto, melanholik - flegmatik. Ublazava pesimizam koji moze da bude znacajan kod melanholika.

Moze da bude jako opasna kombinacija kolerik - melanholik. Neko ko je vodja, ali ko ne zaboravlja nikada.

Sangvinik sa melanholikom ili flegmatikom... Opasno po samog sebe. Mirno i nemirno u jednoj osobi. Isto, kolerik - flegmatik je dosta sasava kombinacija.


E sad... a sta sam ja? :per:
Moglo bi do sada vec da bude jasno, to je jedna od vecih osobina melahnolika - preciznost.
Mogu lako 'da se protegnem' do flegmatika, to mi je 'broj dva', mogu cak i kolerik da budem...
Jedino bih tesko imitirao sangvinika. Prosto, moja melanholicna stabilnost i uravnotezenost se nikako ne uklapa sa izrazito nemirnim karakterom sangvinika.
Nije da se ne trudim, ali ako pored mene stavite sangvinika, znacete za 20 sekundi ko je ko :lol:
 

Back
Top