STOP za izlagače iz Srbije

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Ornela Mutti

Zainteresovan član
Poruka
106
Vratili mene i mog psa hrvati na granici.Pokažem pasoš za psa i papir na test krvi ali nevredi, kažu oni meni izvolte nazad doma nastavite spavati.Neodem spavati dam mog psa prijateljima koji su krenuli sa nama ali kasnije jedan sat za nama, sačekamo njih i damo da oni probaju i oni pređu na istom prelaz sa isti pas kod istog čoveka.Radi se o našim prijateljima Albancima iz Makedonije.
Moj vam je savet da i neidete tamo gde niste vi dobrodošli.
 
Naravno.Hrvati su bahati bez uvrede...Ljudima iz Beograda razbili kola kad su Beogradjani bili na letovanju.Nije uredu od njih jer su kod nas tako dobrodosli a mi kod njih ne.Zato ja idem u CG nikad nema problema hahhahaha Dobro vece, Dobro vece dokumenta molim, izvolte, hvala srecan put i prijatan odmor nema na cemu hvala dovidjenja.A ne da se d*kam u Hrvatskoj.CG rulz i Greece roooolllllzzzzz
 
Samo treba da znate da nisam ja jedini takav slučaj da me vrate taj dan.Neki ljudi sa drugim psima su sedeli u avtu na našoj teritoriji i pitali nas da li imamo neko rešenje kakp da se pređe, i oni su vraćeni pa sede i tužni su što moraju nazad.
 
Ljudi moji, pa to je međunarodni incident, to treba prijaviti hrvatsoj ambasadi u BG i svim medijima i NVO koji bi pokazali i najmanje interesovanje za tu priču, bilo ovde ili u Hrvatskoj. Ili u ostatku sveta. Ako već postoji zakonska regulativa i ako je sve što tu piše ispoštovano, carinik nema prava da vas ne pusti preko granice.
 
Vratili mene i mog psa hrvati na granici.Pokažem pasoš za psa i papir na test krvi ali nevredi, kažu oni meni izvolte nazad doma nastavite spavati.Neodem spavati dam mog psa prijateljima koji su krenuli sa nama ali kasnije jedan sat za nama, sačekamo njih i damo da oni probaju i oni pređu na istom prelaz sa isti pas kod istog čoveka.Radi se o našim prijateljima Albancima iz Makedonije.
Moj vam je savet da i neidete tamo gde niste vi dobrodošli.

Rece nam veliku istinu, koju inace nismo znali... :lol:
Mada, sve to zavisi od coveka do coveka.
Da si dosla u drugoj smeni, tamo bi bio neki normalan covek koji voli pse pa bi te makar zbog toga pustio.
Naletela si na drkosha i to naravno ne govori u prilog tome da smo u Hrvatskoj dobrodosli, ali ne govori ni o tome da bi tako postupio svaki covek iz hrvatske granicne policije
 
Rece nam veliku istinu, koju inace nismo znali... :lol:
Mada, sve to zavisi od coveka do coveka.
Da si dosla u drugoj smeni, tamo bi bio neki normalan covek koji voli pse pa bi te makar zbog toga pustio.
Naletela si na drkosha i to naravno ne govori u prilog tome da smo u Hrvatskoj dobrodosli, ali ne govori ni o tome da bi tako postupio svaki covek iz hrvatske granicne policije

To se slažem stobom da ima i dobrih i loših, ali dokle ćemo ići naslepo i razmišljati o tome prolazimo ili ćemo biti je...od neke budale na prelazu.
Znaš ono iz f9ilma ŽIVIT JE LEP...za jevreje i pse ulaz zabranjen isto samo ZA SRBE I PSE ULAZ ZABRANJEN.Slobodno to mogu da okače na svaki prelaz iz Srbije u hrvatsku.
 
Kao sto je neko vec rekao politika je na drugom podforumu,pa bih vas molila da tamo predjete ako zelite dalje na ovu temu.

A kad smo vec kod teme,ovoj mesto nije ovde jer nema bas puno dodirnih tacaka sa zivotinjama,osim sto je i pas trebao da predje granicu sa vlasnicima.
 
Ne bih ja to bas tako generalizovao......
Prvo i sami rekoste da je bilo i drugih koji nisu prosli a i onih koji su prosli mislim na taj dan....
Drugo ovako napisane i iznete pojedinosti samo unose zabunu i nemir.......
Trece moguce je da ste imali problem iz nekih drugih razloga.....
Cetvrto ako sam dobro razumeo pas je ipak presao granicu(sa nekim drugim) a Vi...?mislim jeste li imali problem da predjete bez psa?
Peto neko je napisao da je vise puta prelazio granicu sa psima bez problema....a ima ih poprilicno koje ja poznajem a i ja sam prelazio cak sam i stence nosio bez problema....:D

Sto se tice ove nabavke pasa iz Hrvatske sumnjam da bi bilo problema ali ipak treba sve proveriti sa vise strana i onda doneti odluku.....

I na kraju da se razumemo odakle god da ste i kakave god papire da imate za bilo sta i bilo koga ......ako ste nesimapaticni tom nekom ili je ''ustao na levu nogu'' najblaze imacete problem a moze i da vas vrati....e onda sacekate smenu,odete na drugi prelaz.....ili jednostavno odustanete pa sutra ponovo........:D
 
Poslednja izmena:
Urazgovorusa prijateljima ja dolazim do saznanja da većina znači više od 50% pasa iz Srbije je vraćeno sa granice.Od ukupno pet slučaj koje ja lično znam tri nisu imali pored pasoša i papir testa krvi a dvoje su imali ali nije bilo dovoljnoda i njih nevrate.
Ja i moj pas bili smo na takmičenje ali uz probleme i nerviranje.

A vi Igor ste napisali ovo CITIRAM "I na kraju da se razumemo odakle god da ste i kakave god papire da imate za bilo sta i bilo koga ......ako ste nesimapaticni tom nekom ili je ''ustao na levu nogu'' najblaze imacete problem a moze i da vas vrati....e onda sacekate smenu,odete na drugi prelaz.....ili jednostavno odustanete pa sutra ponovo........ "

Pa vi igor ste neki humorist ako vako pišete
 
Igor oćeš da se kladiš sa mnom da nećeš preći sa psom na prelazu Batrovci -Bajakovo na autoputu BG-Zg se nalazi iako ti imaš za psa i uredan paspš i uredan test.Ponuda važi za bilo koga . Uslov da se pas prijavi da je u auto i da papire gleda ovlašten veterinar koji tu je radi toga.
 
Ništa od tih prijava nebi ušlo u razmatranje, samo bi se pozvali na tačku zakona tu i tu i marš u lijepu ....Ništa carinik i veterinar na granicu ne izmišljaju sve oni rade po propisu, po govnatom zakonu pisanom samo za nas iz srbije.

Pozvali bi se. Znaci nisu se pozvali nego onako, bez razloga vratili? Na koji propis i zakon pisani mislis?

Sto kaze Mimis, ne moze da te vrati, samo jer mu nisi ti ili tvoj pas simpaticni. Ako su ti papiri uredni, pas zdrav, ne moze da te ne propusti preko granice. E sad', sto ste dozvolili to, je druga stvar.

To se slažem stobom da ima i dobrih i loših, ali dokle ćemo ići naslepo i razmišljati o tome prolazimo ili ćemo biti je...od neke budale na prelazu.
Znaš ono iz f9ilma ŽIVIT JE LEP...za jevreje i pse ulaz zabranjen isto samo ZA SRBE I PSE ULAZ ZABRANJEN.Slobodno to mogu da okače na svaki prelaz iz Srbije u hrvatsku.

Kapiram da si ljuta, i da cinjenicno, generalno nismo bas najradije vidjeni posetioci to stoji, ali ovo je bas, bas bzvz.
 
Pazi nisu oni vraćali nAse pse zato da psi nisu imali uredan pasoš IMALI SU UREDAN PASOŠ, nisu naši psi vraćeni zato što nisu imali uredan krvni test IMALI SU UREDAN KRVNI TEST. Vraćeni su jer je veterinarski inspektor na granici tražio i OSTALE PAPIRE I POTREBNU DOKUMENTACIJU pozivajući se na zakon koji je propisala hr a odnosi se SAMO NA SRPSKE PSE i na nijedne više na planeti zemlji. Znači postoji u ljepoj njihovoj ZAKON SAMO ZA SRBE.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top