Serijatsko Pravo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Marin55

Domaćin
Banovan
Poruka
3.091
Ovim potvrdjujem da podrzavam uvodjenje Serijatskog prava i njenog primjenjivanja jer se zasniva na Bozjem utemjeljenju.
Serijatsko Pravo ima temeljni izvod iz Kur'ana i kaze se da onaj ko ubije treba da se ubije istom mjerom kako je on ubio zrtvu a da porodica ostecenog ima prava, da trazi otkupninu za zrtvu i time se kazna preinaci u kauciju isplate krvarine porodici.
Svaki musliman mora da podrzi Serijat jer on nije musliman ako je protiv Serijata.
Drugi slucaj je kradja koja se kaznjava odsjecanjem ruku kaze se u Kur'anu da se kradljivcu i kradljivici treba odsjeci ruke sto se clan utemjeljuje na Bozjoj odluci.Bez sumnje.

Zatim ostaje da se za blud udara po 100 udaraca bicem a za klevetnika bluda 80 udaraca bicem sto se utemjeljuje Kur'anom i ono sto pise u Kur'anu je jace od Sunneta.

Druge vrste kazni ostaju Sunnetu Allahovog Poslanika i utemjeljuje se na njegovom Bozjom nadahnucu.

Nigdje ne pise da se za promjenu vjere propisuje smrtna kazna a osudjuje se Kur'anom postupak da ko izabere drugu vjeru sem Islama da je skrenuo sa puta.

Ne znam da li su izvjestaji o primjeni osude tacni u Iranu i Saudijskoj Arabiji i da li su izvjestaji vjerodostojni ili imaju podlogu rusenja Serijatskog prava u tim zemljama?Na primjer za preljubu se ne primjenjuje smrtna kazna nego udarci bicem.I to je to.
 
Serijatsko pravo se uvodi u drzavni sistem Islamskih zemalja i u vrijeme kralja Kralj je doustao sudjenje muslimanima medjusobno na bazi Serijata jer ih je smatrao vjerskom grupacijom koja zasluzuje da ima Serijat.Pozitivno pravo se nije primjenjivalo u tom pogledu sem u tezim slucajevima kada je u pitanju ubistvo ili neka tezi prestup.
 
Da muslimani zive u Islamskoj drzavi bi mogli glasanjem izglsati Serijatsko pravo kao glavno pravo te drzave.Za sada Saudijska Arabija i Iran imaju Serijatsko pravo i tamo je na snazi striktan Serijat.Nego ne znam jel se preuvelicavaju izvjestaji o tome da oni za preljubu presudjuju smrtnom kaznom?Mislim nemojte me krivo shvatiti... ali bicevanje se moze pretrpjeti.
 
Poslednja izmena:
Vazno je da se za bludne radnje podaju bicevi tako da kad bih cuo da se tako radi u Iranu i Saudijskoj Arabiji bi ih podrzao u njihovom pravnom sistemu.Za ubistvo i kradju se moze osoba cuvati da ne ukrade i to je lahko.
Hocu da kazem da su bludne radnje privatna stvar i da je smrtna kazna prestroga a bicevanje je od Boga naredjeno.
 
Vazno je da se za bludne radnje podaju bicevi tako da kad bih cuo da se tako radi u Iranu i Saudijskoj Arabiji bi ih podrzao u njihovom pravnom sistemu.Za ubistvo i kradju se moze osoba cuvati da ne ukrade i to je lahko.
Hocu da kazem da su bludne radnje privatna stvar i da je smrtna kazna prestroga a bicevanje je od Boga naredjeno.

Ovog Marina treba angažovati u novoj sezoni Law & Order
 
Da muslimani zive u Islamskoj drzavi bi mogli glasanjem izglsati Serijatsko pravo kao glavno pravo te drzave.Za sada Saudijska Arabija i Iran imaju Serijatsko pravo i tamo je na snazi striktan Serijat.Nego ne znam jel se preuvelicavaju izvjestaji o tome da oni za preljubu presudjuju smrtnom kaznom?Mislim nemojte me krivo shvatiti... ali bicevanje se moze pretrpjeti.


Kakve veze ima ova tvoja tema sa Srbijom...objasni..:think:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top