Kiriku

iivanabg

Ističe se
Banovan
Poruka
2.497
Dobar crtani kao i muzika...jer ste gledali...i da li vam se svideo?
Iz stomaka trudne žene čuje se tanušni glas: "Majko, rodi me!" "Dete koje govori u majčinom stomaku, može se samo roditi", odgovori majka. Tako je rođen dečkić. Isekavši sam pupčanu vrpcu, reče: "Zovem se Kiriku". Majušni Kiriku rođen je u jednom afričkom selu na koje je čarobnica Karaba bacila strašnu kletvu - potok je presušio a seljani moraju da prinose žrtve.

Karaba je lepa ali okrutna žena, okružena fetišima - neustrašivim, ali pokornim podanicima. No, ubrzo nakon što se rodio, mali Kiriku je odlučio da oslobodi selo veštičijeg prokletstva, kao i da pokuša da shvati uzrok njene zlobe. Ta avantura će ga odvesti na Zabranjenu Planinu, gde ga Planinski Mudrac, koji dobro poznaje Karabu i njene tajne, očekuje

LIKOVI

KIRIKU - sićušni dečak koji tačno zna šta želi, čak i pre svog rođenja. On je nezavistan, nesebičan i hrabar. Odlučan je u tome da se suprotstavi Karabi, užasnoj čarobnici. Tako sićušnog sam ga zamislio da bi njegov sukob sa Karabom izgledao efektniji: on je mali i nag, dok je ona veoma visoka, elegantna i zadivljujuća sa svim nakitom koji nosi. Njegova umanjena fizička veličina mu, takođe, pruža mogućnost da uđe u prostore u koje drugi ne mogu. Naravno da Kiriku nije zadovoljan što je tako mali i drugačiji od druge dece - voleo bi da je već odrastao. Kiriku želi da izbavi svoj narod, a u isto vreme je rešen da otkrije koren Karabinog zla. On je mališan koji ne prihvata nametnuto - želi da proširi svoje vidike i pronađe sopstvene odgovore na sopstvena pitanja.

KARABA - moćna, zla i prelepa. Planinski Mudrac za nju kaže: "Karaba ne voli decu, prezire žene, mrzi muškarce i svima im želi što više patnje". Postoji razlog njene pakosti i Kiriku želi da ga otkrije. Na kraju saznajemo da je mnogo propatila zbog muškaraca i da odiše željom za osvetom. Ona živi sama, okružena fetišima, u džinovskoj trščanoj kolibi na rubu sela, sivoj spolja (što predstavlja smrt i destruktivnost), crvenoj iznutra (vatra pakla).

MAJKA - ponosna mlada žena koju celo selo izbegava. Kao i njen sin, ona je bez predrasuda i prihvata njegovu nezavisnost. Ona je pre svega majka i uvek je tu kada je potrebna svom detetu.

UJAK - jednostavni mladi čovek, jedan od nekolicine preostalih muškaraca u selu. On nije heroj, on radi ono što se traži od njega i ništa ne dovodi u pitanje.

MUDRAC - Kirikuov deda sa Zabranjene planine. On je nežan, pun razumevanja i lep. On predstavlja spokojnu starost, milostiv je i plemenit, za razliku od plačljivog starca u selu.

FETIŠI - neustrašivi robovi različitih oblika i veličina i oni služe Karabi. Žive sa njom i bez pogovora izvršavaju njene zapovesti. Inspiracija za ove likove došla je iz afričkih skulptura.

ŽIVOTINJE - Koristio sam afričke životinje: pticu pupavac, vevericu, bradavičavu svinju, zmije... Kod njih nema nijedne ljudske osobine - to su životinje u pravom smislu reči, i to mi se mnogo više sviđa od životinja koje govore.

BILJKE - Nije dolazilo u obzir da upotrebim biljke koje sam već koristio u svojim ranijim crtanim filmovima. To je trebalo da budu prave tropske biljke, iako stilizovane, kao na egipatskim crtežima i slikama Douanier-a Rousseau-a.


kiriku.jpg

kiriku4_N.jpg
 
Joj bre Ivana udavi nas sa crtacima.
Tinejdzeri su mesto za tebe ovde se skupljaju mame i tate.

Ctric super - vrlo interesantan, na momente surov .

hahahahhaha :zcepanje:
a sta cu...tek juce sam prvi put gledala ovaj crtani i bas mi se svideo:D...ako sam vas smorila sa ovakvim temama ne morate da odgovarate na njih...:bye:
 
А да спојим ја све теме о цртаним филмовима у једну?
Мислим, ово ипак није пдф ''Филм и ТВ'' па за сваки филм отварамо нову тему да бисмо рекли да ли нам се свиђа или не.....
 

Back
Top