Kiriku
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Kiriku

Ističe se
    Učlanjen
    26.04.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Wink Kiriku

Dobar crtani kao i muzika...jer ste gledali...i da li vam se svideo?
    Iz stomaka trudne žene čuje se tanušni glas: "Majko, rodi me!" "Dete koje govori u majčinom stomaku, može se samo roditi", odgovori majka. Tako je rođen dečkić. Isekavši sam pupčanu vrpcu, reče: "Zovem se Kiriku". Majušni Kiriku rođen je u jednom afričkom selu na koje je čarobnica Karaba bacila strašnu kletvu - potok je presušio a seljani moraju da prinose žrtve.

Karaba je lepa ali okrutna žena, okružena fetišima - neustrašivim, ali pokornim podanicima. No, ubrzo nakon što se rodio, mali Kiriku je odlučio da oslobodi selo veštičijeg prokletstva, kao i da pokuša da shvati uzrok njene zlobe. Ta avantura će ga odvesti na Zabranjenu Planinu, gde ga Planinski Mudrac, koji dobro poznaje Karabu i njene tajne, očekuje

LIKOVI

KIRIKU - sićušni dečak koji tačno zna šta želi, čak i pre svog rođenja. On je nezavistan, nesebičan i hrabar. Odlučan je u tome da se suprotstavi Karabi, užasnoj čarobnici. Tako sićušnog sam ga zamislio da bi njegov sukob sa Karabom izgledao efektniji: on je mali i nag, dok je ona veoma visoka, elegantna i zadivljujuća sa svim nakitom koji nosi. Njegova umanjena fizička veličina mu, takođe, pruža mogućnost da uđe u prostore u koje drugi ne mogu. Naravno da Kiriku nije zadovoljan što je tako mali i drugačiji od druge dece - voleo bi da je već odrastao. Kiriku želi da izbavi svoj narod, a u isto vreme je rešen da otkrije koren Karabinog zla. On je mališan koji ne prihvata nametnuto - želi da proširi svoje vidike i pronađe sopstvene odgovore na sopstvena pitanja.

KARABA - moćna, zla i prelepa. Planinski Mudrac za nju kaže: "Karaba ne voli decu, prezire žene, mrzi muškarce i svima im želi što više patnje". Postoji razlog njene pakosti i Kiriku želi da ga otkrije. Na kraju saznajemo da je mnogo propatila zbog muškaraca i da odiše željom za osvetom. Ona živi sama, okružena fetišima, u džinovskoj trščanoj kolibi na rubu sela, sivoj spolja (što predstavlja smrt i destruktivnost), crvenoj iznutra (vatra pakla).

MAJKA - ponosna mlada žena koju celo selo izbegava. Kao i njen sin, ona je bez predrasuda i prihvata njegovu nezavisnost. Ona je pre svega majka i uvek je tu kada je potrebna svom detetu.

UJAK - jednostavni mladi čovek, jedan od nekolicine preostalih muškaraca u selu. On nije heroj, on radi ono što se traži od njega i ništa ne dovodi u pitanje.

MUDRAC - Kirikuov deda sa Zabranjene planine. On je nežan, pun razumevanja i lep. On predstavlja spokojnu starost, milostiv je i plemenit, za razliku od plačljivog starca u selu.

FETIŠI - neustrašivi robovi različitih oblika i veličina i oni služe Karabi. Žive sa njom i bez pogovora izvršavaju njene zapovesti. Inspiracija za ove likove došla je iz afričkih skulptura.

ŽIVOTINJE - Koristio sam afričke životinje: pticu pupavac, vevericu, bradavičavu svinju, zmije... Kod njih nema nijedne ljudske osobine - to su životinje u pravom smislu reči, i to mi se mnogo više sviđa od životinja koje govore.

BILJKE - Nije dolazilo u obzir da upotrebim biljke koje sam već koristio u svojim ranijim crtanim filmovima. To je trebalo da budu prave tropske biljke, iako stilizovane, kao na egipatskim crtežima i slikama Douanier-a Rousseau-a.

Elita Mirka Šizika (avatar)
    Učlanjen
    28.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    611

Podrazumevano Re: Kiriku

Joj bre Ivana udavi nas sa crtacima.
    Tinejdzeri su mesto za tebe ovde se skupljaju mame i tate.

Ctric super - vrlo interesantan, na momente surov .
    Samo srcem dobro vidimo,suština je očima nevidljiva

Obećava makica67 (avatar)
    Učlanjen
    12.10.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    30

Crtani je fenomenalan! Vidi se da je evropski.

Ističe se
    Učlanjen
    26.04.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Mirka Šizika Pogledaj poruku
    Joj bre Ivana udavi nas sa crtacima.
    Tinejdzeri su mesto za tebe ovde se skupljaju mame i tate.

Ctric super - vrlo interesantan, na momente surov .
    hahahahhaha
    a sta cu...tek juce sam prvi put gledala ovaj crtani i bas mi se svideo...ako sam vas smorila sa ovakvim temama ne morate da odgovarate na njih...

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

А да спојим ја све теме о цртаним филмовима у једну?
    Мислим, ово ипак није пдф ''Филм и ТВ'' па за сваки филм отварамо нову тему да бисмо рекли да ли нам се свиђа или не.....

Učlanjen
    28.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    611

A da prebacis na tinejdzere ???

Ističe se
    Učlanjen
    26.04.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

jao mirka sto si bezobrazna...neka teme ovde...ili je zakljucajte...

Učlanjen
    28.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    611

Zekim te malo , sta mi mozes

Ističe se
    Učlanjen
    26.04.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Mirka Šizika Pogledaj poruku
    Zekim te malo , sta mi mozes

salim se

Aktivan član re[ ]De (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    45

Dobar erotski anime-film.

Elita medved_bg (avatar)
    Učlanjen
    05.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    197

Meni je bio zanimljiv, ali nisam sigurna koliko je za decu, baš je surov u delovima.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •