SKC, Književni klub ''Tex-T-ura''(Niš)

Sokolica_M

Domaćin
Poruka
4.429
Od nedavno nešto ovako postoji i u našem gradu.

Klub koji će se na atipičan način baviti književnim stvaralaštvom, obrazujući krug autora različitih interesovanja, godina i stilova pisanja - bez ograničenja - dobro došli su i afirmisani stvaraoci, kao i početnici (ponajviše oni koji vole i žele :)).

TexTura će biti književna radionica i sastajalište onih koji žele da nešto saznaju ili sebe promovišu, razmene iskustva, ideje, radove,...

Odstupanje od klasičnog književnog kulba biće u otvorenosti za saradnju i povezivanje sa drugim vrstama umetnosti ili čak i neumetničkih životnih polja... u cilju pokazivanja da je sve Jedno i da svi delovi Jednog među sobom komuniciraju.

Tako će se za dolazeću sredu, 25. novembar, muzika i književnost dotaći, prožeti i zajedno i odvojeno prikazati, a za neku narednu sredu... ko to zna. ;)

U budućnosti TexTura priprema mnogo tematskih večeri, koje bi trebalo da zadovolje i pokriju različite ukuse i profile u ovom gradu, od tradicije do avangarde, od dece u školi, preko omladine do vrlo odraslih... :)

Detaljnije se možete informisati preko sajta SKC-a, ovde, preko FB-a, privatnih poruka adresiranih meni... :)
 
Bas lepa ideja SKC_a,.....i nemoj da oni koji imaju razloga da budu tamo, kazu da nij+doslo vreme da se upute u krilatost+...lep potpis!
Nisam u toku...jeli medijski propraceno!

Ovo je tako lepa poruka... :heart:

Uvek je vreme da se upustimo u krilatost! Tu nema zakašnjenja! :)

Inače, večeras u ponoć - repriza emisije ''Dobar dan'' na NTV - govori PR SKC-a i ja o ovoj večeri, a nadam se da će biti reči i iduće semice više o tome kako je prošlo i da bude više vremena da ishvalim učesnike. :)

Za sutra - nisam sigurna što se tiče medija, ono što znam jeste da će nešto od sutrašnje večeri biti stavljeno na YouTube.

Obavestiću. ;)
 
Od nedavno nešto ovako postoji i u našem gradu.

Klub koji će se na atipičan način baviti književnim stvaralaštvom, obrazujući krug autora različitih interesovanja, godina i stilova pisanja - bez ograničenja - dobro došli su i afirmisani stvaraoci, kao i početnici (ponajviše oni koji vole i žele :)).

TexTura će biti književna radionica i sastajalište onih koji žele da nešto saznaju ili sebe promovišu, razmene iskustva, ideje, radove,...

Odstupanje od klasičnog književnog kulba biće u otvorenosti za saradnju i povezivanje sa drugim vrstama umetnosti ili čak i neumetničkih životnih polja... u cilju pokazivanja da je sve Jedno i da svi delovi Jednog među sobom komuniciraju.

Tako će se za dolazeću sredu, 25. novembar, muzika i književnost dotaći, prožeti i zajedno i odvojeno prikazati, a za neku narednu sredu... ko to zna. ;)

U budućnosti TexTura priprema mnogo tematskih večeri, koje bi trebalo da zadovolje i pokriju različite ukuse i profile u ovom gradu, od tradicije do avangarde, od dece u školi, preko omladine do vrlo odraslih... :)

Detaljnije se možete informisati preko sajta SKC-a, ovde, preko FB-a, privatnih poruka adresiranih meni... :)

Koliko sam dobro razumeo,ovde mogu i pocetnici da ucestvuju?
 
Da javim za novo književno veče:

SREDA, 16. DECEMBAR, 20h


SADRŽAJ: ZANIMLJIV. :)

Biće nekoliko krugova: čista tradicija, inprovizovana i inovirana tradicija, i onaj poseban - parodija!

Dođite da se upoznajemo i dalje, da razmenjujemo dobru energiju od prošlog puta! :)

Više informacija na sajtu SKC-a http://www.skc-nis.com/index.php?op...dno-lom&catid=60:promocije&Itemid=105&lang=sr

ili od mene :)

Čekam(o) vas neuzaludno, smisleno! :)
 
Posle lenjog :) i prazničnog januara, stvaralačka energija se zahuktava!

U ponedeljak, 22. februara u Lutkarskom pozorištu (a sa početkom u 19h) ponovo vam očekujemo!

Veče posvećeno deci, onome što deca stvaraju i onima koji za decu stvaraju...

A najviše onima koji se osećaju kao deca, koji sanjaju, veruju i još uvek osećaju čistiji i zabavniji svet...!

:pas::zurka::vatromet:

http://www.skc-nis.com/index.php?op...jkalica&catid=60:promocije&Itemid=105&lang=sr
 

Back
Top