Da li mladi ljudi mogu izgraditi Novu civilizaciju?

Poruka
6.359
Ovaj nas svet krcat je brojnim i teskim problemima(zagadjenje prirode,nepovoljan uticaj coveka na klimu,postojanje nuklearnog oruzja i drugih opasnih ratnih srestava,visok prirastaj stanovnistva,ekonomska kriza,glad u pojedinim zemljama,stalno vodjenje manjih ratova itd),pa se postavlja pitanje da li mladi,posebno visokoobrazovani,mogu da sprece izbijanje velikih ratova i da li mogu izgraditi bolji svet od ovog koga imamo!
Ukoliko mladi nisu taj cinilac koji moze da ostvari napred navedeni cilj koja je to snaga koja bi bila sposobna da takvu zamisao ostvari?
Bilo bi dobro da oni koji to mogu ovu moju temu prenesu na strane forume slicne ovom nasem,pa da uporedimo stavove ljudi iz raznih zemalja i da vidimo cemu se mozemo nadati u buducnosti.
 
Trebalo bi da mogu i to ce biti i neophodno u krajnjoj liniji.Potrebno je znanje(to ce dati stariji),a mladost mora dati hrabrost da se izvrse promene.Odlicna tema!!!

Све је ово гомила глупости. Пре неколико година овако сам размишљала, међутим временом, дошла сам до закључка да заустављање рата и осталих несрећа апсолутно нема никакве везе са ЗНАЊЕМ или са ПОДИЗАЊЕМ ВИШЕ СВЕСТИ, тобоже за нове цивилизације. Зашто ? Зато што постоји ЗЛО И ДОБРО које ће се увек борити. Без обзира на ниво техничко-технолошког знања и напретка човечанства у знању, зла ће бити, као што га је увек и било, а човек може једино ДОБРОМ да се бори против зла, а не никаквим "знањем".

Добро је дато рођењем човека, и то је Богом дано и то нема никакве везе са "знањем".
 
Naravno da hoce, neki od njih su evoluirali i nadmasili prosecnog humanoida.

IndigoCrystalCD.jpg


Oni dolaze :)
 
Ovaj nas svet krcat je brojnim i teskim problemima(zagadjenje prirode,nepovoljan uticaj coveka na klimu,postojanje nuklearnog oruzja i drugih opasnih ratnih srestava,visok prirastaj stanovnistva,ekonomska kriza,glad u pojedinim zemljama,stalno vodjenje manjih ratova itd),pa se postavlja pitanje da li mladi,posebno visokoobrazovani,mogu da sprece izbijanje velikih ratova i da li mogu izgraditi bolji svet od ovog koga imamo!
Ukoliko mladi nisu taj cinilac koji moze da ostvari napred navedeni cilj koja je to snaga koja bi bila sposobna da takvu zamisao ostvari?
Bilo bi dobro da oni koji to mogu ovu moju temu prenesu na strane forume slicne ovom nasem,pa da uporedimo stavove ljudi iz raznih zemalja i da vidimo cemu se mozemo nadati u buducnosti.

mladi svakako trebaju da promene mnogo toga na bolje....ali to mogu uraditi samo ako se budu izborili za svoj status u drustvu---da se nametnu znanjem i energijom--jedino tako mogu skloniti staro potroseno i nazadno...ali u tom slucaju od starijih treba samo da uzmu pozitivna iskustva---
problem je medjutim u nedostatku energicnosti kod mladih...
 
@Ilinoida
naravno da je sirenje svesti jedan od uslova za sprecavanje ekoloske katastrofe koja nam zasigurno preti. a smatram i da su mladi ti koji se mogu suprotstaviti pohlepi onih koji se bogate na racun ugrozavanja prirodne sredine. i naravno da oni moraju biti obrazovani da bi znali na koji nacin se ista moze oporaviti. nadam se da ne ocekujes od svih da sede skrstenih ruku i cekaju da visa sila sredi stvar (sigurno znas onu izreku: Bog pomaze onima koji pomazu sebi). ovo se odnosi na dobar deo problema koji su spomenuti od strane autora teme. Opet, mozda gresim, mozda je to preveliki teret za mlade ali moramo pokusati jer ovako vise ne ide.
 
Cvrsto sam ubedjen da ce svet biti onakav kakvim ga ljudi stvore.Ne delim misljenje da samo uze grupe mocnika kroje sudbinu drzava i sveta a da se narodi tu nista ne pitaju.Iza svake vlade stoji direktna ili bar precutna podrska vecine stanovnika drzave.
Tako naprimer vlade Izraela i SAD nece napasti Iran ako bi vecina njihovih drzavljana bili protiv toga.Po mojim stavovima iza politicara na sudbinu covecanstva mnogo uticu i novinari.
U jednom svom radu postavio sam pitanje svim ljudima da li mozemo stvoriti civilizaciju bez nasilja u kojoj nebi bili odnosi koji vladaju u dzungli.Odmah sam razmisljao i o sloju ljudi koji bi mogao da se izbori za ostvarenje toga cilja.Nekada se verovalo da ce proleteri stvoriti zeljeni svet ali je u praksi sve to palo u vodu.Nemacki radnici su pored ostalih podrzali Hitlera i do kraja rata ucestvovali su u toj klanici
Hajde da cujem od drugih koja je to snaga koja bi mogla da spasi covecanstvo od nuklearnog rata i da li da snaga uopste postoji u svetu?.
 
Poslednja izmena:
Svet se, pored globalnog zagrevanja, suocava sa jos jednim teskim problemom: Masonima i Iluminatima. Kada tajna drustva, poput njih, nestamu, svet ce verovatno biti bolje mesto za zivot.
Inace svet ce, ako u blizoj buducnosti ne bude unisten, moci da razvije novu civilizaciju, anarhisticku, i to evolutuvnim putem. Covek treba da evoluira da bi stvorio savrseno drustvo.
 
Svet se, pored globalnog zagrevanja, suocava sa jos jednim teskim problemom: Masonima i Iluminatima. Kada tajna drustva, poput njih, nestamu, svet ce verovatno biti bolje mesto za zivot.
Inace svet ce, ako u blizoj buducnosti ne bude unisten, moci da razvije novu civilizaciju, anarhisticku, i to evolutuvnim putem. Covek treba da evoluira da bi stvorio savrseno drustvo.

Da evoluira u cemu?
 
Znaci tema je ipak za "Misterije"!

Da bi covek evoluirao, mora se osloboditi pohlepe i onoga "ja, pa ja"! A to ti je u momentu "Mission Impossible"! Jedino ako nas nesto zesce ne "zvizne" sto pre, pa se promeni svet!

Da mladi ljudi izgrade Civilizaciju-treba organizovati drustvo za mlade..
Posao za sve mlade muskarce-penzionerima i zenama i starijima daleko manje prava..
U Rimskoj Republici mladi Rimljanin je bio sef porodice-imao je pravo da ubije clana porodice koji nije slusao i da ne odgovara pred zakonom...
Nisam za tako radikalan zakon-ali Istoricari pisu da sinovi Rima borili za takav Rim i stvorili Rimsku Imperiju.
Posle su uveli Rimsko Pravo i sinovi Rima nisu hteli da se bore i brane takav Rim i Rim je propao..
 
Poslednja izmena:
Svet se, pored globalnog zagrevanja, suocava sa jos jednim teskim problemom: Masonima i Iluminatima. Kada tajna drustva, poput njih, nestamu, svet ce verovatno biti bolje mesto za zivot.
Inace svet ce, ako u blizoj buducnosti ne bude unisten, moci da razvije novu civilizaciju, anarhisticku, i to evolutuvnim putem. Covek treba da evoluira da bi stvorio savrseno drustvo.
Koje su bitne karakteristike anarhisticke civilizacije?
 
Ovaj nas svet krcat je brojnim i teskim problemima(zagadjenje prirode,nepovoljan uticaj coveka na klimu,postojanje nuklearnog oruzja i drugih opasnih ratnih srestava,visok prirastaj stanovnistva,ekonomska kriza,glad u pojedinim zemljama,stalno vodjenje manjih ratova itd),pa se postavlja pitanje da li mladi,posebno visokoobrazovani,mogu da sprece izbijanje velikih ratova i da li mogu izgraditi bolji svet od ovog koga imamo!
Ukoliko mladi nisu taj cinilac koji moze da ostvari napred navedeni cilj koja je to snaga koja bi bila sposobna da takvu zamisao ostvari?
Bilo bi dobro da oni koji to mogu ovu moju temu prenesu na strane forume slicne ovom nasem,pa da uporedimo stavove ljudi iz raznih zemalja i da vidimo cemu se mozemo nadati u buducnosti.

Moje misljenje je da je uzrok svih nesreca danasnjice neodgovornost i izivljavanje svetske elite u vrhu liberlano-kapitalistickog lanca ishrane.

Jedini koji im se danas suprotstavljaju su antiglobalisti i nekolicina preostalih drzavnika, obelezenih za odstrel kao ,,diktatori''.

Sumnjam da su ta danas pacifikovana, ublazena sredstva civilnog nenasilnog otpora iole delotvorna.

S druge strane, direktan nasilan sukob i globalna revolucija koji bi pokusali da se odupru ovoj posasti tesko da bi mogli da nadmase brda novca kojima se mogu kupiti i ljudi i oruzja za represiju.

Ne bih da budem pesimista, ali mi ne deluje kao da ima nekog izlaza.

Ako je ideja bila da se ovo svede na pricu o reciklazi plasticnih kesa i elektricne automobile, bolje da zaobidjem ovu temu...
 

Back
Top