Stipendija fonda Mihajlo Pupin
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Stipendija fonda Mihajlo Pupin

Elita
    Učlanjen
    14.03.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1712

Podrazumevano Stipendija fonda Mihajlo Pupin

Opis stipendije: Fond Mihailo Pupin, Srpske narodne odbrane u Americi, raspisao je konkurs za dodelu jednokratnih studentskih stipendija za 2010. godinu.
    Na sednici Izvršnog odbora SNO doneta je odluka da se i ove godine dodeli 20 stipendija u iznosu od 500 američkih dolara.
    Konkurs je otovoren do 20. decembra, a stipendije će biti uručene 27. januara u Beogradu.
    Prema uslovima konkursa, kandidati za stipendiju mogu biti studenti pravoslavne veroispovesti koji su završili najmanje drugu godinu redovnih studija, sa prosekom ocena iznad 9.
    Pored toga kandidati treba da se moralno obavežu da će po završetku studija ostati u zemlji i da prilože overene prepise ispita i ocena kao i preporuke svog sveštenika i jednog profesora.
    Predsednik SNO Slavko Panović kaže da je cilj Fonda "Mihailo Pupin" da pomogne studente, "besprekornih akademskih kvalifikacija, čistog moralnog lika i opredeljenja" da uspešno završe studije, ali i da doprinese sprečavanju odliva mozgova iz Srbije.
    "Stipendije su naš mali doprinos sprečavanju odliva mozgova iz Srbije i motivisanju nladih ljudi da se bave naukom i postanu neki novi Pupini. Fond nosi ime jednog od najvećih srpskih naučnika, koji je istovremeno bio i veliki rodoljub i prvi predsednik Srpske narodne odbrane u vreme njenog osnivanja 1914. godine, a naša je želja da Srbija ima što više takvih naučnika i rodoljuba", kaže Panović.
    Jel se to oni sale ili ozbiljo za'ebavaju narod? ko nije pravoslavac ne moze (nije moralno cist), a ne moze ni pravoslavac ako nema svog svestenika, sta god to znacilo. Muslimani nisu moralno cisti (iako su realno daleko vise religiozni). A sta cu ja tek, crni nevernik.... Da nadjem profesora za preporuke, mogu naravno. A za ovo da muljam kod ujaka da mi on potpise (jer je svestenik, naravno)....

drugo, 500$ za sta? da se obavezem da cu ostati u zemlji i jesti smedje kolacice (a nisu od cokolade) koje mi politicari svakodnevno serviraju. pa aj da je mesecno 500$ pa tokom celog skolovanja.

kakva sramotna i licemerna ponuda.

idite braco americki gastarbajteri dovraga, ne trebate nam ni vi ni vasa pomoc. i prestanie sa tim izlivima patriotizma.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    11.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    31

Podrazumevano Re: Stipendija fonda Mihajlo Pupin

Necu da se prodam za 500$, ma nema sanse bre. Ali cu se prodati za par hiljada kada odem preko da radim.
    Izmedju redova procitan tvoj post.

Inace ideja je potpuno ispravna, pomoci nasim mladim nadama i nekako ih zadrzati ovde da doprinose svom narodu.
    Ali ipak cifra je smesna...

Ja cu ipak da ostanem ovde i da strancima prodajem svoje znanje. To je resenje. A kako... e pa sad...

Elita
    Učlanjen
    14.03.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1712

To i ja mislim.

Izmedju redova, krajnje pogan uslov da kandidat bude vernik SPC. Zasto? Jel ga to cini iole boljim covekom?

I sta na kraju krajeva, kad je meni ujak pop, napisao bi mi kakvu god hocu bogougodnu preporuku.

Druga stvar je sto je 500 kinti sitan novac, to zaradis za 20 dana nadnicenja....

Zainteresovan član
    Učlanjen
    11.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    31

Nemoj tako... Srbi su pravoslavci. Ljudi hoce da pomognu Srbima. Kako lakse napraviti selekciju.
    Nema veze ko je bolji covek i da li je. Stvar je ko je nas covek.
    Pravoslavac hoce da pomogne pravoslavcu. Tu nema nista lose. Isto kao kada bi grupa katolika iz Amerike delila stipendije studentima iz Hrvatske (pa i iz Srbije) koji su katolici.
    To je sasvim ok selekcija koja ne deli ljude na dobre i lose, kako si ti rekao.

Nisam zadrti nacionalista, ali postujem i obracam paznju na nacionalnost kada je to bitno. Da je veca suma u pitanju, tek onda bih apsolutno podrzao taj uslov.

Elita
    Učlanjen
    14.03.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1712

Aha. Dakle ja nisam Srbin? Cudno, oduvek sam smatrao da jesam. Samo nisam bas nesto pravoverni pravoslavac...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    11.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    31

lol Kakve ti zakljucke izvodis? Ko ti je to rekao?
    Veze ja nemam sta si... trebalo bi da imas veze sa pravslavljem buduci da ti je ujak pop. A da li verujes je druga prica, u nesto moras verovati, tvoja odluka.
    Nemoj samo neke sekte, to je opasno.

Elita
    Učlanjen
    14.03.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1712

Prema uslovima konkursa, kandidati za stipendiju mogu biti studenti pravoslavne veroispovesti koji su završili najmanje drugu godinu redovnih studija, sa prosekom ocena iznad 9.
    Pored toga kandidati treba da se moralno obavežu da će po završetku studija ostati u zemlji i da prilože overene prepise ispita i ocena kao i preporuke svog sveštenika i jednog profesora.
    zakljucke?

Primećen član
    Učlanjen
    17.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Svaki darodavac ima pravo da sam, i po svom nahođenju, odredi kakvu osobu želi da ispomogne. Ne razumem čemu ogorčenost? Neko će se možda pronaći u ovom konkursu, ti nećeš, ali možda hoćeš u nekom drugom, i nemaš zbog čega da se ljutiš. Uostalom, lepo kažu i sami: ovo je mala pomoć. Niko se tu neće prodavati za ma koliko novca, i nisu stipendije nešto čemu se prilagođavamo, već samo izraz nečije dobre volje prema nama.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    11.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    31

Citat Original postavio Paganko Pogledaj poruku
    zakljucke?
    Da ti kazem nesto kad vec cackas tamo gde nema nista zanimljivo za ovu temu. Katolik-Srbin je, ako ne vise, onda sigurno isto kao i hrvat-pravoslavac.
    I da je recimo u hrvatskoj dodela nekih stipednija hrvatima katolicima ok bi bilo. Znaci selekcija se prvenstveno bazira na veroispovesti, a zatim na nacionalnosti. Dve stvari koje su razlicitim ljudima razlicito bitne i ti tu nista ne mozes, jednostavno je tako. Kao sto rece pull wings of flies, darodavac ima puno pravo da odredjuje seleckiju kako on hoce.
    Mozes uzeti i neki drugi narod, meni su hrvati prvi pali na pamet.

To sto se tebi ne svidja sto neki ljudi vise razliku izmedju srbina-pravoslavca i srbina-katolika, je do tvog stava koji se izgleda temelji na idealu, a svi znamo da tako nesto ne postoji i da ce uvek biti razlike izmedju pomenutih, kad tad ce u nekoj situaciji doci do izrazaja. Jednostavno je tako.
    Poslednji put ažurirao/la zimba150 : 01.12.2009. u 23:49

Elita
    Učlanjen
    14.03.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1712

dakle Srbinu je u opisu radnog mesta da bude pravoslevac, aj dobro. Ali ovde ispada damora obaveyno i biti religiozan. Da ima svo svestenika? To nikako nisam razumeo? Treba da imam svog svestenika, kao izabranog lekara, npr. Glupost. Nista ja manje ne volim svoju zemlju od neke superreligiozne zamlate (oprostite na izrazu).

Druga stvar je sto te ovde zezaju za sitnis. Ljudi dobro stave prst na celo pre no sto potpisu za 25000din mesecno od nase drzave, a da moraju 5 godina ostati u drzavi.

Primećen član
    Učlanjen
    17.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Izvini, ali kako ti nije jasno da ta stipendija nije upućena svim Srbima? Već su nacionalna i verska pripadnost jedan od uslova. Ne moraš biti pravoslavni ili bilo koji drugi vernik samo zato što si rođen kao pripadnik neke nacije ili grupe. Inače, oni koji su vernici (govorim za pravoslavce) svakako imaju svog sveštenika, bilo da je u pitanju duhovnik (neko kome se obraćaju po pitanju vere) ili pak sveštenik koji vrši obrede u njihovoj parohiji (crkvenoj opštini), što ne moraju biti različite osobe. Čak je to postalo na neki način pomodno, barem u mom okruženju, tako da mi nije jasno kada vidim da je neko baš neupućen. Da ne crtam dalje, nisam ni sam vernik i nisam detaljno upućen u pitanje vere, ali ne izvodim besne gliste na svaki pomen istih, već poštujem njih i njihove običaje i uverenja u meri koja se slaže samnom.

Slične teme

1. Elektrotehnicka skola''Mihajlo Pupin'' NOVI SAD
    Autor Paki CFC u forumu Škole
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 20.02.2011., 11:47
  2. Mihajlo Pupin
    Autor sasha234 u forumu Istorija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 17.10.2008., 15:19
  3. ETS Mihajlo Pupin
    Autor SSJ4 u forumu Škole
    Odgovora: 3